Задайте питання юристу

936 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 08 липня 2025, питання №139219

Безпідставний розшук за наявності відстрочки.

Що робити, якщо я опинився в розшуку ТЦК з середини травня без жодної на то підстави, враховуючи, що в мене є відстрочка в зв'язку з навчанням, перепройдена ВЛК, бо був обмежено придатним, всі документи в нормі, всі дані актуальні.
В ТЦК ходив, але там перекидають відповідальність на університет, ніби то мобілізаційний відділ університету якісь документи не вніс в ТЦК, але в мобілізаційному відділі кажуть, що це все брехня. Пробував виправити дані онлайн через Резерв+, але запит двічі відхилили без пояснень.
Які варіанти знятись з розшуку?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ігоре!

    Треба зробити запит до ТЦК (бажано адвокатський, бо більш дисципліноване ставлення і скорша відповідь) та з'ясувати причини появи у Резерв+ відмітки "Розшук". Далі реагувати в залежності від відповіді.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    На мій погляд, враховуючи, що Ви вже відвідували ТЦК та СП, краще спробувати подати адвокатський запит до ТЦК. Далі - діяти по ситуації.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Потрібно подати персональний запит до ТЦК. Якщо він не дасть результату (наприклад, отримаєте відмову у виправленні статусу або Вам/ взагалі не дадуть відповідь), то зняття розшуку та статусу про порушення є можливим в таких випадках:

    1. Після закриття справи про адміністративне правопорушення через сплин строків притягнення до адмінвідповідальності (якщо в розшуку більше 3 місяців) або за відсутністю складу правопорушення (якщо Ви не були належним чином оповіщений )
    2. Сплати грошового штрафу за порушення правил військового обліку (можна зі знижкою 50%), або
    3. Оскарження розшуку в судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України