Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!
Є питання по боргу за комунальну послугу КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО
Близько 1 місяця тому ми сплатили борг на суму близько 150000 тисяч гривень
Але прийшло рішення суду про стягнення на суму понад 175000 тисяч гривень
Після дзвінку до контакт-центру комунального сервісу нам повідомили що заборгованості немає, але рішення суду є.
(Документ судового рішення я додала у файлі)
Що робити в даній ситуації та чи можна списати (накручені) додаткові +25 тис. гривень
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
1. ВАМ НЕОБХІДНО ВІД ПОЗИВАЧА ОТРИМАТИ ОФІЦІЙНИЙ ДОКУМЕНТ ПРО ТЕ, ЩО БОРГ ПОГАШЕНО ПОВНІСТЮ І ЩО ПОЗИВАЧ НЕ МАЄ ДО ВАС ЖОДНИХ ПРЕТЕНЗІЙ.
2. МАЮЧИ ТАКИЙ ДОКУМЕНТ, ВАМ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО СУДУ ІЗ ЗАЯВОЮ ПРО ПЕРЕГЛЯД ЗАОЧНОГО РІШЕННЯ (У ВАС Є 30 ДНІВ НА ЦЕ).
Згідно ст. 284 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Отримавши заочне рішення суду по справі, яку було розглянуто без вашої участі, можна подати до цього ж суду заяву про перегляд заочного рішення, однак лише за умови поважних причин неявки до суду та за наявності доказів, що мають істотне значення для правильного вирішення справи. При поданні такої заяви необхідно обов’язково звернути увагу на дату ухвалення рішення і в разі пропущення процесуального строку подати відповідне клопотання про його поновлення, що має бути розглянуто судом
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручено в день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд – якщо таку заяву подано протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин.
Заява про перегляд заочного рішення розглядається в судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
За результатами розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: залишити заяву без задоволення; скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.
В разі залишення заяви без задоволення строк на апеляційне оскарження (30 днів) заочне рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з’явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Віра!
Ви були обізнані про те, що справа знаходиться у суді, бо рішення суду є заочним, що передбачає Вашу неявку за викликом суду на судові засідання?
У рішенні суду (у жодній з його частин) не зазаначається, що саме входить у суму стянення на 175К. Якщо Ви стверджуєте, що основна сума боргу - 150 К, то 25 К, напевно, це неустойка, штраф, пеня, 3% річних, інфляційні нарахування тощо. Окрім того, стягнути відповідні кошти (25К, якщо вони не є основним боргом) з Вас мали можливість, якщо б Ви не сплатили борг добровільно, але ж Ви сплатили останній ще до того, як було винесене заочне рішення.
Й тепер на руках у стягувача є рішення суду на підставі якого він може звернутись до виконавця із виконавчим листом.
Звертатись до суду із заявою про переогляд заочного рішення.
Відповідно до статті 284 ЦПК України:
!1. Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
2. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
3. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
4. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин".
Заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі. У заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено:
1) найменування суду, який ухвалив заочне рішення;
2) ім'я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв'язку;
3) обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання і неповідомлення їх суду, і докази про це; 4) посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача;
5) клопотання про перегляд заочного рішення;
6) перелік доданих до заяви матеріалів.
Заява про перегляд заочного рішення підписується особою, яка її подає. До заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю осіб, які беруть участь у справі, та копії всіх доданих до неї матеріалів.
До заяви про перегляд заочного рішення, поданої представником відповідача, додається довіреність або інший документ, який підтверджує його повноваження. До заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору.
У результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою:
1) залишити заяву без задоволення;
2) скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.
Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Отримавши заочне рішення суду по справі, яку було розглянуто без Вашої участі, можна подати до цього ж суду заяву про перегляд заочного рішення (ось зразок https://km.pl.court.gov.ua/sud1614/zrazkizayav/zra...), однак лише за умови поважних причин неявки до суду та за наявності доказів, що мають істотне значення для правильного вирішення справи (візьміть в Київтеплоенерго довідку про те, що Ви сплатили весь борг).
Українське законодавство передбачає можливість розглянути справу без участі відповідача. Однак, для цього повинна бути наявна сукупність наступних умов:
1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання;
2) відповідач не з’явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин;
3) відповідач не подав відзив;
4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Якщо дані обставини були відсутні і суд все ж таки виніс заочне рішення, то за Вашою письмовою заявою суд зобов’язаний його переглянути.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Заява про перегляд заочного рішення розглядається в судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
За результатами розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою:
В разі залишення заяви без задоволення строк на апеляційне оскарження (30 днів) заочне рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що Ви не з’явилися в судове засідання та (або) не повідомили про причини неявки, а також не подали відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які Ви посилаєтесь, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
З повагою, юрист Дерій В.О.!