Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Прошу надати роз’яснення щодо дій нотаріуса, який відмовляється приймати дві довіреності без обґрунтованих причин.
Перша довіреність — оформлена мною в Україні, видана від чоловіка на ім’я дружини. У тексті прямо вказано, що дружина " має право укладати договори купівлі-продажу нерухомості. Попри це, нотаріус стверджує, що потрібно окремо вказати формулювання "право продажу", хоча фактично мова йде про одне й те саме. ( це моя згода на продаж майна який придбали в шлюбі, я залишав як виїхав з України
Друга довіреність на довіренну особу в Україні — оформлена українським нотаріусом у США, має апостиль, нотаріальне засвідчення та офіційний переклад українською мовою. У тексті чітко прописано право на продаж нерухомого майна, укладення та підписання договорів, подачу документів тощо. Однак і цю довіреність нотаріус сказав що "йому не подобається"
Прошу надати фахове роз’яснення, чи є вказані довіреності достатніми для укладення договору купівлі-продажу квартири в Україні згідно з чинним законодавством, та чи правомірною є відмова нотаріуса.
Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо в тексті прямо зазначено, що представник (дружина) має право укладати договори купівлі-продажу нерухомості, то така фраза охоплює право на продаж.
Закон не зобов’язує використовувати саме фразу "має право на продаж", якщо зміст однозначний.
Вимога нотаріуса щодо "точного формулювання" — формалізм, а не правова необхідність.
Відповідно до ст. 244 ЦК України, довіреність — це документ, що підтверджує повноваження представника на вчинення дій, прямо зазначених у її змісті. Якщо продаж прямо вказаний — цього достатньо.
Що Вам робити:
З повагою, юрист Дерій В.О.!