Задайте вопрос юристу

316 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 22 марта 2020, вопрос №14180 300 грн.

Я ФОП и мой вопрос следующий, могу ли я продавать такой товар как антисептики?

На волне нынешней ситуации очень интересно было бы продавать антисептики, я оформлен как ФОП но немного есть опасения по поводу продажи данного товара? Могу ли я продавать через интернет данный товар?

Ответы юристов (9)

    Костромина Виктория
    20%
    Костромина Виктория 2 месяца назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    могу ли я продавать такой товар как антисептики- это антисептик ?

    зависит от вашей деятельности и кведов

    0
    Крикун Сергій  Павлович
    20%
    Крикун Сергій Павлович 2 месяца назад

    Юрист, г. Днепр, 26 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Закон Украины "Про ліцензування видів господарської діяльності" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/222-19), ст.7:

    "1. Ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності:...

    0) виробництво лікарських засобів, оптова та роздрібна торгівля лікарськими засобами, імпорт лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) - з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про лікарські засоби";...".

    "ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/929-2016-п):

    "...3. Терміни, що вживаються у цих Ліцензійних умовах, мають такі значення:...

    роздрібна торгівля лікарськими засобами - діяльність з придбання, зберігання та продажу готових ліків, виготовлених (вироблених) в умовах аптеки, через аптеку та її структурні підрозділи безпосередньо громадянам для особистого споживання, закладам охорони здоров’я (крім аптечних закладів), а також підприємствам, установам та організаціям без права їх подальшого перепродажу;...

    уповноважена особа суб’єкта господарювання (далі - уповноважена особа):

    для суб’єктів господарювання, які здійснюють оптову, роздрібну торгівлю лікарськими засобами, - особа, що має документ про вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня за спеціальністю “Фармація”, сертифікат провізора-спеціаліста, виданий закладом післядипломної освіти, або посвідчення про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії та має стаж роботи за спеціальністю “Фармація” не менше двох років (крім випадку, передбаченого пунктом 165 цих Ліцензійних умов), на яку суб’єктом господарювання покладено обов’язки щодо функціонування системи забезпечення якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі;...

    4. Провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) здійснюється через:...

    для роздрібної торгівлі лікарськими засобами - аптеку, аптечний пункт;...".

    Сначала необходимо приобрести лицензию.

    0
    андрей Клиент 2 месяца назад

    То есть что бы продавать антисептики нужно приобрести лицензию?

    Разве антисептик является "лікарським засобом"? Его же продают в супермаркетах и продуктовых магазинах, не только в аптеках

    • Крикун Сергій  Павлович
      16.7%
      Крикун Сергій Павлович 2 месяца назад

      Юрист, г. Днепр, 26 лет опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      "НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕРЕЛІК основних лікарських засобів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1081-2017-п):

      "...

      XV. Дезінфекційні засоби і антисептики

      1. Антисептики

      Хлоргексидин (Chlorhexidine)

      розчин: 0,05%; 5 % (біглюконат)гель: 4 %

      Етанол (Ethanol)

      розчин: 70 % (денатурований)

      Повідон йоду (Povidone iodine)

      розчин: 10 % (еквівалентно 1 % активного йоду)

      2. Дезінфекційні засоби

      Етанол (Ethanol)

      розчин: 96 %

      Засіб на спиртовій основі для протирання рук (Alcohol based hand rub)

      розчин, що містить етанол в розмірі 80 %/об’ємрозчин, що містить ізопропіловий спирт в розмірі 75 %/об’єм

      Суміш на основі хлору (Chlorine base compound)

      порошок: (0,1 % активного хлору) для розчину

      Хлороксиленол (Chloroxylenol)

      розчин: 4,8 %

      Глутарал (Glutaral)

      розчин: 2 %

      0
    • Савченко Олександр Михайлович
      16.7%
      Савченко Олександр Михайлович 2 месяца назад

      Юрист, г. Чернигов, 3 года опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      Державний реєстр дезінфекційних засобів 2019 рік - https://moz.gov.ua/uploads/ckeditor/%D0%92%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D1%96%20%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%96/%D0%A0%D0%B5%D1%94%D1%81%D1%82%D1%80%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%B7%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B8%202019.pdf

      Якщо засіб входить до цього переліку - ліцензія Вам не потрібна.

      Упевнений, шо саме засоби з цього переліку і продаються в магазинах.

      Також ці засоби продаються через систему Прозоро, в тому числі фізичними особами-підприємцями (і також без ліцензії).

      Для Вас головне, щоб засоби для дезінфекції були зареєстровані, інакше їх продаж - незаконний.

      Державну реєстрацію (перереєстрацію) засобів проводить МОЗ України.

      Ну і звичайно зверніть увагу на те, щоб засіб, який Ви збираєтесь реалізовувати не входив до Національного переліку основних лікарських засобів.

      Інакше дійсно буде потрібна ліцензія.

      0
    • Костромина Виктория
      Костромина Виктория 2 месяца назад

      Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      лицензия не нужна - если это именно антисептик - но у вас должен быть соответствующий квед на такую деятельность

      0
    Савченко Олександр Михайлович
    Савченко Олександр Михайлович 2 месяца назад

    Юрист, г. Чернигов, 3 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня.

    По-перше, Ви повинні мати зареєстровані КВЕДи для реалізації дезінфекційних засобів, а саме: 47.73, 47.91, 46.46.

    По-друге, такі засоби повинні бути зареєстровані у визначеному законодавством порядку та внесені до Державного реєстру дезінфекційних засобів (ознайомтесь з нормативно-правовим актом за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/908-2006-%D0%BF).

    Дезінфекційні засоби не є лікарським засобом, тому їх продаж не потребує отримання ліцензії.

    Всього доброго.

    0
    Гончаренко Константин
    13.3%
    Гончаренко Константин 2 месяца назад

    Юрист, г. Сумы, 1 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго вечора!

    По Вашому питанню повідомляю:

    Продавати зможете , якщо у Вас є відповідно зареєстровані КВЕДи на такий вид торгівельної діяльності та оформлено відповідну ліцензію на оптово-роздрібну торгівлю лікарським засобами та їх похідними відповідно до ЗУ "Про ліцензування видів господарської діяльності" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/222-19), та з врахуванням вимог ЗУ " Про лікарські засоби" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/123/96-вр

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    0
    Морозова Наталия Романовна
    13.3%
    Морозова Наталия Романовна 2 месяца назад

    Юрист, г. Киев, 1 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго вечора.

    Для продажу через Інтернет антисептичних засобів - КВЕД 47.9 - роздрібна торгівля, що здійснюється поза магазинами, зокрема, через поштове замовлення або мережу інтернет.

    У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №908 (в редакції постанови КМУ №178) , дезінфекційні засоби для дезінфекції різноманітних об'єктів в т.ч. лікарняного середовища, для хімічної стерилізації, для дезінфекції (антисептики) рук, передстерилізаційної очистки НЕ Є лікарськими засобами, на продаж яких повинна бути ліцензія.

    Отже, якщо у Вас зареєстровані відповідні КВЕДи, то Ви маєте можливість займатися роздрібною торгівлею антисептичних засобів.

    Успіхів!

    0

Похожие вопросы