Задайте питання юристу

969 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 29 грудня 2025, питання №145300

Добрий день!Хотіла би запитати,чи може благодійний фонд працювати без наявності бухгалтера і банківського рахунка.Керівник-на громадських засадах.Також, чи може в благодійному фонді працювати керівник і бухгалтер на громадських засадах з наявністю і обслуговуванням банківського рахунку,або ж чи може в благодійному фонді на час військового стану працювати працівник і бухгалтер без зарплати,зі збереженням робочого місця.Дякую

Добрий день!Хотіла би запитати,чи може благодійний фонд працювати без наявності бухгалтера і банківського рахунка.Керівник-на громадських засадах.Також, чи може в благодійному фонді працювати керівник і бухгалтер на громадських засадах з наявністю і обслуговуванням банківського рахунку,або ж чи може в благодійному фонді на час військового стану працювати працівник і бухгалтер без зарплати,зі збереженням робочого місця.Дякую.

Відповіді юристів (1)

    Брильов Андрій Юрійович

    Вітаю Вас, Юлію

    Ось відповіді на Ваші питання.

    Директор благодійного фонду може працювати на громадських засадах у випадку, якщо він одночасно є одним з засновників. Тоді він не буде найманим працівником.

    Без банківського рахунку благодійний фонд не може обходитись хоча б тому, що на ньому акумулюються кошти на надання допомоги та невідкладні потреби.

    А ось без штатного бухгалтера організація може обійтися. Тоді для ведення обліку треба укласти договір з ФОП, або з аудиторською (консалтинговою фірмою). Навіть сам керівник може взяти на себе роль бухгалтера.

    Ось як звучить частина 4 статті 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"

    4. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно з дотриманням вимог цього Закону обирає форми його організації:

    введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;

    користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;

    ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або підприємством, суб’єктом підприємницької діяльності, самозайнятою особою, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності;

    самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах.

    З повагою і наступаючим Новим роком,

    Андрій Брильов


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України