Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 19 червня 2020, питання №22335 100₴

перереєстрація транспортного засобу

При перереєстрації транспортного засобу з одніє людини (власника), що помер, на іншу людину (спадкоємця), чи буде змінюватися номерний знак автомобіля, чи тільки змінюється реєстраційний документ.

Відповіді юристів (10)

    Сергеев Артем
    40%
    Сергеев Артем 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

    "При перереєстрації транспортного засобу з одніє людини (власника), що помер, на іншу людину (спадкоємця), чи буде змінюватися номерний знак автомобіля, чи тільки змінюється реєстраційний документ."

    - залежить від Вашого бажання. Ви можете залишити номерний знак.

    Це можливо, але тільки при відповідності останньому діючому ДСТУ 4278:2012

    Для цього автовласнику потрібно написати відповідну заяву в будь-якому сервісному центрі МВС на ім`я начальника.

    Олексій Клієнт 4 роки тому

    А якщо в сервісному центрі МВС наполягають на здачі номера посилаючись на постанову 1388? Чи законно це?

    • Сергеев Артем
      Сергеев Артем 4 роки тому

      Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

      Напишіть заяву в сервісному центрі МВС на ім`я начальника з проханням залишити. Зазначьте у заяві, що у разі відмови - грунтовно пояснити підстави відмови. На копіії заяви повинні поставити штамп про приняття заяви. Протягом 30 днім повинні надати відповідь. Якщо номерний знак відповідає вимогам (нового зразка) - оскаржуйте відмову до вищого керівництва або у суді.

    • Беликов Олег  Александрович
      10%
      Беликов Олег Александрович 4 роки тому

      Юрист, м. Харків, 32 роки досвіду

      Добрый день. У вас не будут требовать смены номерного знака, более того, вы сами вправе выбирать цифры, которые вам нравятся. Сложностей с перерегистрацией не будет, я сам неделю назад для себя оформлял автомобиль - номер старого собственника мне понравился и я попросил его оставить. Без проблем, так и вышло. Количество номерных знаков ограничено, свободных очень мало. Обычно это происходит так - сдается старый номер, и сотрудники сервисного центра ждут, пока освободится новый. Он и присваивается в порядке очередности. Так что не переживайте, вы можете оставить старые номера.

    Ковальчук Владимир
    15%

    У ряді випадків переоформлення авто відбувається без зняття з обліку. Наприклад, якщо змінюються власники, або власник поміняв прізвище, місце прописки та ін.

    У цих випадках потрібно пред’явити адміністратору центру:

    • ІПН;
    • паспорт;
    • заяву;
    • свідоцтво про шлюб (тільки при зміні прізвища).

    Увага! Якщо авто переоформляється без зняття, то його огляд не проводиться. Ви оплачуєте тільки послуги сервісного центру.Номери можете оставить чи получить нови.

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    Киншов Дмитрий Сергеевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Добрий день.

    Якщо продавець і покупець живуть в одній області або регіоні (у Вашому випадку Ви та Ваш батько), то вони можуть переоформляти автомобіль зі збереженням номерів. Заповнюючи заяви на перереєстрацію, зняття/постановку на облік, вкажіть, що бажаєте залишити старий номер.

    Якщо будуть відмови, так, зверніться до керівника СЦ МВС із скаргою (письмово).

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    не указано что нужно менять номера

    П О С Т А Н О В А від 7 вересня 1998 р. N 1388 Київ

    Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів

    33. Перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування, зміни їх власників, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власників - юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі зміни кольору, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери. { Абзацперший пункту 33 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМN 87 ( 87-2012-п ) від 13.02.2012, N 471 ( 471-2012-п ) від31.05.2012, N 600 ( 600-2012-п ) від 27.06.2012 }

    При перереєстрації транспортних засобів у разі зміни їх власників зняття з обліку таких транспортних засобів не проводиться. { Пункт 33 доповнено новим абзацом другим згідно зПостановою КМ N 600 ( 600-2012-п ) від 27.06.2012 }

    Перереєстрація транспортних засобів (об'єктів права державної власності) у разі їх безоплатної передачі із сфери управління міністерств, інших органів виконавчої влади, Національної академії наук, інших самоврядних організацій, яким передане в користування державне майно (самоврядні організації), до сфери управління органів, уповноважених управляти державним майном, або самоврядних організацій проводиться у разі дотримання вимог, зазначених у підпункті "б" пункту 4 Положення про порядок передачі об'єктів права державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. N 1482 ( 1482-98-п ) (Офіційний вісник України, 1998 р., N 38, ст. 1405).

    У разі відчуження транспортних засобів, зазначених в абзаці третьому цього пункту, їх перереєстрація проводиться за умови дотримання вимог щодо відчуження, які визначені нормативно-правовими актами Фонду державного майна та іншими актами законодавства. { Абзац четвертий пункту 33 із змінами,внесеними згідно з Постановою КМ N 941 ( 941-2015-п ) від18.11.2015 }

    Для проведення перереєстрації транспортних засобів, зазначених в абзаці третьому цього пункту, до сервісних центрів МВС або до центрів надання адміністративних послуг подаються засвідчені підписами сторін акти приймання-передачі транспортних засобів із зазначенням їх кольору, марки, моделі, року випуску, ідентифікаційних номерів складових частин (далі - реквізити), а для проведення перереєстрації транспортних засобів у разі їх відчуження - документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби, разом із зазначеними актами. { Абзац п'ятийпункту 33 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 904( 904-2015-п ) від 09.11.2015, N 941 ( 941-2015-п ) від18.11.2015, N 893 ( 893-2017-п ) від 22.11.2017, N 1092( 1092-2017-п ) від 06.12.2017 }

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Ви можете залишити існуючі номерні знаки на авто в тому разі якщо вони відповідають стандарту ДСТУ 4278:2012

    Але Вам необхідно письмовою заявою на ім я начальника Сервісного центру МВС повідомити про своє бажання та зазначити , що Ви бажаєте отримати обгрунтовану відповідь згідно ЗУ Про звернення громадян ст.11 у 15 -ти денний термін на вказану адресу письмово.

    У реєстраційній заяві проставте відмітку про бажання залишити старий номерний знак на авто.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Олексій!

    Для перереєстрації транспортного засобу, яке перейшло в розпорядження за спадщиною на іншу особу, необхідно звернутися до територіального сервісного центру МВС з відповідними документами:

    • заява;
    • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або:
      • тимчасове посвідчення громадянина України;
      • посвідка на постійне проживання;
      • посвідки на тимчасове проживання;
      • посвідчення біженця;
      • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
      • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
    • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
    • свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом або консульською установою чи його дублікат;
    • платіжні документи (квитанції), які засвідчують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову і спеціальну продукцію;
    • акт огляду ТЗ, складений фахівцем Експертної служби МВС.

    Порядок перереєстрації транспортних засобів регламентується вимогами Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388.

    Відповідно до пункту 33 Порядку перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування, зміни їх власників, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власників — юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі зміни кольору, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

    При перереєстрації транспортних засобів у разі зміни їх власників зняття з обліку таких транспортних засобів не проводиться.

    Підставою для перереєстрації транспортного засобу є також свідоцтво про реєстрацію та копії договору про поділ спільного майна подружжя, свідоцтва про право на спадщину або рішення суду про визнання недійсними договору купівлі-продажу, міни, дарування, що засвідчені в установленому порядку.

    Відповідно до вимог пунктів 7 та 8 Порядку власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники зобов’язані перереєструвати транспортні засоби протягом десяти діб після виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

    Перереєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) фізичної особи (для внутрішньо переміщених осіб – місце проживання на підставі відповідних документів) або місцезнаходження та стоянки юридичної особи, за якою реєструється транспортний засіб. Перереєстрація транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб – нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів, за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, перереєстрацію, зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

    Для перереєстрації авто необхідно звернутись до територіального сервісного центру МВС з документами та автомобілем для укладання договору купівлі-продажу, передбаченого абзацом 4 п.8 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 (далі – Порядок).

    З приводу:

    "А якщо в сервісному центрі МВС наполягають на здачі номера посилаючись на постанову 1388? Чи законно це"?

    Щоб залишити номери з авто, то при відповідності останньому діючому ДСТУ 4278:2012,потрібно написати відповідну заяву в будь-якому сервісному центрі МВС на ім`я начальника (надається у ТСЦ).

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня.

    Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1388-98-%D0%BF#Text):

    16. На зареєстровані в уповноважених органах МВС транспортні засоби видаються свідоцтва про реєстрацію, а також номерні знаки (крім тимчасово ввезених на митну територію України транспортних засобів особистого користування), що відповідають державному стандарту України: два номерні знаки - на автотранспорт, один - на мототранспорт, мопед, причіп та напівпричіп, дозволи на встановлення на транспортних засобах спеціальних світлових і (або) звукових сигнальних пристроїв. У свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу ідентифікаційний номер двигуна не зазначається.

    Отже, на транспортний засіб при його реєстрації видаються свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки, а тому при його перереєстрації новому власнику (тобто, Вам) повинно бути передано і свідоцтво про реєстрацію і номерні знаки від цього транспортного засобу.

    А якщо в сервісному центрі МВС наполягають на здачі номера посилаючись на постанову 1388? Чи законно це? - якщо ці номерні знаки відповідають ДСТУ 4278:2012, то це незаконно.

    Вам необхідно написати заяву на ім`я начальника сервісного центру МВС. До заяви додайте копію паспорту, коду, свідоцтва про реєстрацію та свідоцтва про право на спадщину.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України