Задайте питання юристу

909 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 22 червня 2020, питання №22535

Штраф , за кермом був родич із інвалідністю

Доброго вечора , отримав лист щастя , перевищення дозволеної швидкості по трасі Київ - Одеса , населений пункт дозволеної 50 км +20 , швидкість зафіксували 74км . Власний автомобіль передав в керування рідному родичу , а у мене початкові права на 2 роки .Як мені довести що це не я був за кермом . Штрав на наступний день оплатив родич , який ще права отримав у 95 році , він водій з інвалідністю , на той час поки користується авто наклеїв наліпки відповідні до пдр, і при оплаті вказав порушника свої ім'я і по батькові , прізвища однакові .Чи він буде на мені висіти?

Відповіді юристів (2)

    Александр Сергеевич
    Александр Сергеевич 4 роки тому

    Юрист, м. Київ, 9 років досвіду

    Добрый день, Виталий!

    Т.к. штраф оплачен, он не будет "висеть" на Вас.

    Проверить наличие штрафов возможно в электронном кабинете водителя https://e-driver.hsc.gov.ua/accounts/login/?next=/.

    Вы можете письменно уведомить полицию о том, что не Вы управляли транспортным средством и приложить копию квитанции в качестве доказательства признания вины другим лицом.

    Это предусмотрено КУоАП:

    Стаття 14-1. Відповідальність власників (співвласників) транспортних засобів

    До адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортних засобів.

    За наявності обставин, які свідчать про вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, іншою особою, власник (співвласник) транспортного засобу може протягом десяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу повідомити про відповідні обставини (транспортний засіб знаходився у володінні чи користуванні іншої особи, вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб тощо) орган (посадову особу), що виніс постанову про накладення адміністративного стягнення. На період з'ясування та перевірки цих обставин виконання постанови про накладення адміністративного стягнення зупиняється до моменту встановлення особи, яка вчинила це правопорушення.

    Віталій Клієнт 4 роки тому

    Через кабінет водія подивився , штраф оплачений але на мені.

    Чи можна його якось перевести на права порушника , щоб він не був на мені ?

    Я власник авто.Но за кермом не я був


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025