Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Банківська право, 19 липня 2019, питання №2317

Можете ли банк изъять имущество за неоплаченный кредит?

В родственников сложилась следующая ситуация: сын прописан в доме родителей, но не проживает там уже 20 лет и не является за местом прописки. Сын взял кредит и не выплачивает его. По месту прописки приходят письма из банка, в которых указано, что в связи с невыплатой кредита приедут коллекторы для изъятия имущества. Имеют ли право коллекторы изъять имущество, если должник прописан в доме, но не является его владельцем? И что делать в таком случае?

Відповіді юристів (2)

    Нарбут Тетяна  Миколаївна
    Нарбут Тетяна Миколаївна 5 років тому

    Адвокат, м. Луцьк, 21 рік досвіду

    Ні, вони можуть звернути стягнення лише на його майно, яке перебуває у власності особи (сина).

    Клепиков Максим Сергійович
    Клепиков Максим Сергійович 5 років тому

    Адвокат, м. Одеса, 9 років досвіду

    Доброго дня.

    Так, як зазначила колега вище, стягнення на майно яке не належить боржнику неможливо.

    Однак, я б рекомендував у судовому порядку визнати сина таким, що втратив право на користування житлом. Простими словами виписати його примусово із даного будинку.

    Справа в тому, що у випадку судовому спору між банком та сином, усі судові повістки будуть надходити за поточним місцем реєстрації.

    Окрім того, у випадку примусового виконання рішення, державним або приватний виконавець також буде надсилати документа за поточним місцем реєстрації і в подальшому може здійснити вихід за місцем проживання боржника.

    Вам також не слід забувати, про те, що поки банк має відомості про пов'язаних осіб (особливо коли це близькі люди і в тому числі зареєстровані за однією адресу) у нього або інших уповноважених банком осіб, виникатиме бажання тиснути на батьків. Тим самим спонукати погашення заборгованості.

    Відповідно, я б вам рекомендував попросити сина зміни місце реєстрації або зробити це самостійно у судовому порядку.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України