Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 14 липня 2020, питання №24263

Как добиться выплаты заработной платы после увольнения?

Добрый день!
Меня зовут Анастасия. Во время увольнения с работы (по соглашению сторон ст.36.п.1 30 июня 2020г.), что прописано в трудовой книжке, мне было выплачено аванс за первую первую половину месяца в размере 2000грн, при зароботной плате в 4800грн. На мой вопрос, а где вторая часть заработной платы в размере 1800грн получила ответ " Мы выплачиваем зп сотрудникам наперед и свою зп вы уже получили в полном обьеме" . Спустя неделю, я решила зайти в пенсионный фонд(онлайн) и удостоверится в правильности выплат. Оказалось что за июнь мне начислено 6800 грн заработной платы и страховые отчисление за июнь не были оплачены работодателем. Как доказать факт обмана и добиться выплаты недостающей части заработной платы. Во вложении фото витяга. Помогите пожалуйста.

Відповіді юристів (1)

    Ступакова Вікторія Ігорівна
    Ступакова Вікторія Ігорівна 3 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 22 роки досвіду

    Добрий день! Відповідно до ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

    В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

    Крім того, статею 117 вказаного кодексу встановлено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

    При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

    Доцільно у вашій ситуації подати позовну заяву до суду про стягнення заборгованості із заробітної плати та компенсації за затримку у її виплаті.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України