Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброй ночі! Нещодавно, я зробив обмін авто на авто (зі своєю доплатою). Нове своє авто, я зняв з обліку, а людина з якою я обмінювався, - не реєстрував на себе моє колишнє авто. Пройшло 3 неділі... Сьогодні, я одержав дзвінок від тією людини, в якому він мені заявляє, що знайшов якісь неполадки, і хоче щоб я йому заплатив за них гроші... Що мені робити?! При обміні, ні я, ні він, автівки на сто не возили, а просто обмінялися і все
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (12)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброї ночі, Роман!
Так, виходячи із Вашого запитання:
-"Нещодавно, я зробив обмін авто на авто (зі своєю доплатою). Нове своє авто, я зняв з обліку, а людина з якою я обмінювався, - не реєстрував на себе моє колишнє авто. Пройшло 3 неділі... Сьогодні, я одержав дзвінок від тією людини, в якому він мені заявляє, що знайшов якісь неполадки, і хоче щоб я йому заплатив за них гроші... Що мені робити?! При обміні, ні я, ні він, автівки на сто не возили, а просто обмінялися і все?
- Це є безпідставною вимогою так, як три тижні автомобіль був в нього, він міг його використовувати, потрапити в ДТП, внаслідок чого пошкодити, міг розібрати автомобіль та провести з автомобілем будь-які дії тощо.
Як він може довести те, що автомобіль був у такому стані при його придбанні, а не він зробив його таким.
Так, при проведенні обміну автомобілів та укладанні договору міни, було обумовлено певні умови, які з Вашої та його сторони було виконано, зокрема: Ви зняли з обліку, передали новому власнику та здійснили доплату, вимоги щодо огляду автомобілів не висувалося, за взаємною згодою сторін, укладений сторонами договір міни підписано.
Вказане свідчить про те, що договір міни діючий, законні підстави для визнання його недійсним відсутні.
Ви не зобов'язані здійснювати додаткову оплату, Ви вже проводили під час обміну додаткову оплату, про це треба повідомити вказану особу.
Якщо він вважає інакше, нехай звертається до суду, з позовною заявою, сплачує судовий збір, з наданням до суду доказів, пояснить чому не звернув на вказані недоліки увагу одразу ж, а лише через три тижні, чому лише зараз почав вимагати додаткову оплату, що автомобіль був у такому стані при його придбанні, а не він зробив його таким та доводить правоту своїх вимог.
При цьому, звертаю Вашу увагу та сподіваюся на те, що Ви зареєстрували на себе придбаний у цієї особи внаслідок договору міни -автомобіль.
Нагадую Вам, що за договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов'язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар (частина перша статті 715 ЦК України).
Договір міни спрямований на безповоротне відчуження кожною із сторін належного їй майна. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін.
Договором міни може бути встановлена доплата за товар більшої вартості, що обмінюється на товар меншої вартості.
Право власності на обмінювані товари переходить до сторін одночасно після виконання зобов'язань щодо передання майна обома сторонами, якщо інше не встановлено договором або законом.
Предмет договору:
Договір вважається укладеним з моменту досягнення домовленості сторін за всіма істотними умовами договору.
До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов'язання (стаття 716 ЦК України).
Для посвідчення нотаріусом договору міни необхідні наступні документи:
- паспорта;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб);
- правовстановлюючі документи на рухоме майно - автомобілі;
- згода співвласників або чоловіка (дружини) та свідоцтво про реєстрацію шлюбу (у випадку міни майна, що перебуває у спільній власності).
Сторони договору міниПродавець та продавець: фізична особа, яка має достатній обсяг дієздатності, чи юридична особа, для якої відчуження майна за договором міни відповідає цілям її діяльності.
Кожна зі сторін у договорі є одночасно продавцем і покупцем.
Права покупця (продавця):♦ вимагати передачі товарі від продавця відповідно до умов договору.
Обов'язки продавця (покупця):♦ передати товар;
♦ забезпечити якість товару, переданого покупцеві відповідно умов договору;
♦ попередити покупця про відомі продавця недоліки товару, а також про права третіх осіб на проданий товар;
♦ зберігати проданий товар, якщо право власності переходить до покупця раніше його передачі.
Після укладення договору міни автомобілів, треба звернутися до будь-якого Територіального Сервісного центру МВС України (ТСЦ МВС України), для здійснення перереєстрації автомобілів.
Порядок дій, закріплений у Порядку:
ПОРЯДОК державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів
"Перереєстрація транспортних засобів
33. Перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування, зміни їх власників, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власників - юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі зміни кольору, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери. При перереєстрації транспортних засобів у разі зміни їх власників зняття з обліку таких транспортних засобів не проводиться. У разі відчуження транспортних засобів, зазначених в абзаці третьому цього пункту, їх перереєстрація проводиться за умови дотримання вимог щодо відчуження, які визначені нормативно-правовими актами Фонду державного майна та іншими актами законодавства. Для проведення перереєстрації транспортних засобів, зазначених в абзаці третьому цього пункту, до сервісних центрів МВС або до центрів надання адміністративних послуг подаються засвідчені підписами сторін акти приймання-передачі транспортних засобів із зазначенням їх кольору, марки, моделі, року випуску, ідентифікаційних номерів складових частин (далі - реквізити), а для проведення перереєстрації транспортних засобів у разі їх відчуження - документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби, разом із зазначеними актами.У разі наявності запитань звертайтеся!Всього доброго!
Успіхів Вам!
Адвокат, м. Київ, 51 рік досвіду
В залежності від характеру неполадок, в суді він може доказувати власну помилку або обман як замовчування, адже могли бути такі неполадки, про які не можна не знати при експлуатації авто.
Стаття 229. Правові наслідки правочину, який вчинено під впливом помилки1. Якщо особа, яка вчинила правочин, помилилася щодо обставин, які мають істотне значення, такий правочин може бути визнаний судом недійсним.
Істотне значення має помилка щодо природи правочину, прав та обов'язків сторін, таких властивостей і якостей речі, які значно знижують її цінність або можливість використання за цільовим призначенням. Помилка щодо мотивів правочину не має істотного значення, крім випадків, встановлених законом.
2. У разі визнання правочину недійсним особа, яка помилилася в результаті її власного недбальства, зобов'язана відшкодувати другій стороні завдані їй збитки.
Сторона, яка своєю необережною поведінкою сприяла помилці, зобов'язана відшкодувати другій стороні завдані їй збитки.
Стаття 230. Правові наслідки вчинення правочину під впливом обману1. Якщо одна із сторін правочину навмисно ввела другу сторону в оману щодо обставин, які мають істотне значення (частина перша статті 229 цього Кодексу), такий правочин визнається судом недійсним.
Обман має місце, якщо сторона заперечує наявність обставин, які можуть перешкодити вчиненню правочину, або якщо вона замовчує їх існування.
2. Сторона, яка застосувала обман, зобов'язана відшкодувати другій стороні збитки у подвійному розмірі та моральну шкоду, що завдані у зв'язку з вчиненням цього правочину.
Адвокат, м. Київ
. Сьогодні, я одержав дзвінок від тією людини, в якому він мені заявляє, що знайшов якісь неполадки, і хоче щоб я йому заплатив за них гроші... Що мені робити?! При обміні, ні я, ні він, автівки на сто не возили, а просто обмінялися і все ... Ничего Вам не делать Тс и было у него в эксплуатации да и если вы сняли его с регистрации оно не ваше и предьявлять к вам притензии никто не может.
Так, але поставив на облік, - на свого батька. Якби, розумієте...
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Роман!
По поводу:
"Так, але поставив на облік, - на свого батька. Якби, розумієте"?
Приобретенный у Вас автомобиль, он зарегистрировал, поставил на учёт на своего отца?
Есть об этом документальное подтверждение?
При наличии вопросов обращайтесь!
Не так, це я свій новий автомобіль поставив на батька, а та людина, що звонила ще з обліку авто не зняла. І документи (тех. паспорт на мого батька вже зроблені давно, на 2 день після обміну)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Роман!
Зняття з обліку повинно проводиться, після оформлення договору міни.
- Його вимога є безпідставною вимогою так, як три тижні автомобіль був в нього, він міг його використовувати, потрапити в ДТП, внаслідок чого пошкодити, міг розібрати автомобіль та провести з автомобілем будь-які дії тощо.
Як він може довести те, що автомобіль був у такому стані при його придбанні, а не він зробив його таким?!
Так, при проведенні обміну автомобілів та укладанні договору міни, було обумовлено певні умови, які з Вашої та його сторони було виконано, зокрема: Ви передали новому власнику та здійснили доплату, вимоги щодо огляду автомобілів не висувалося, за взаємною згодою сторін, укладений сторонами договір міни підписано.
Вказане свідчить про те, що договір міни діючий, законні підстави для визнання його недійсним відсутні.
Ви не зобов'язані здійснювати додаткову оплату, Ви вже проводили під час обміну додаткову оплату, про це треба повідомити вказану особу.
Якщо він вважає інакше, нехай звертається до суду, з позовною заявою, сплачує судовий збір, з наданням до суду доказів, пояснить чому не звернув на вказані недоліки увагу одразу ж, а лише через три тижні, чому лише зараз почав вимагати додаткову оплату, що автомобіль був у такому стані при його придбанні, а не він зробив його таким та доводить правоту своїх вимог.
За договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов'язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар (частина перша статті 715 ЦК України).
Договір міни спрямований на безповоротне відчуження кожною із сторін належного їй майна. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін.
Договором міни може бути встановлена доплата за товар більшої вартості, що обмінюється на товар меншої вартості.
Право власності на обмінювані товари переходить до сторін одночасно після виконання зобов'язань щодо передання майна обома сторонами, якщо інше не встановлено договором або законом.
Предмет договору:
Договір вважається укладеним з моменту досягнення домовленості сторін за всіма істотними умовами договору.
До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов'язання (стаття 716 ЦК України).
Для посвідчення нотаріусом договору міни необхідні наступні документи:
Сторони договору міни
Продавець та продавець: фізична особа, яка має достатній обсяг дієздатності, чи юридична особа, для якої відчуження майна за договором міни відповідає цілям її діяльності.
Кожна зі сторін у договорі є одночасно продавцем і покупцем.
Права покупця (продавця):
♦ вимагати передачі товарі від продавця відповідно до умов договору.
Обов'язки продавця (покупця):
♦ передати товар;
♦ забезпечити якість товару, переданого покупцеві відповідно умов договору;
♦ попередити покупця про відомі продавця недоліки товару, а також про права третіх осіб на проданий товар;
♦ зберігати проданий товар, якщо право власності переходить до покупця раніше його передачі.
Після укладення договору міни автомобілів, треба звернутися до будь-якого Територіального Сервісного центру МВС України (ТСЦ МВС України), для здійснення перереєстрації автомобілів.
Порядок дій, закріплений у Порядку:
ПОРЯДОК державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів
"Перереєстрація транспортних засобів
33. Перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування, зміни їх власників, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власників - юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі зміни кольору, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери. При перереєстрації транспортних засобів у разі зміни їх власників зняття з обліку таких транспортних засобів не проводиться. У разі відчуження транспортних засобів, зазначених в абзаці третьому цього пункту, їх перереєстрація проводиться за умови дотримання вимог щодо відчуження, які визначені нормативно-правовими актами Фонду державного майна та іншими актами законодавства. Для проведення перереєстрації транспортних засобів, зазначених в абзаці третьому цього пункту, до сервісних центрів МВС або до центрів надання адміністративних послуг подаються засвідчені підписами сторін акти приймання-передачі транспортних засобів із зазначенням їх кольору, марки, моделі, року випуску, ідентифікаційних номерів складових частин (далі - реквізити), а для проведення перереєстрації транспортних засобів у разі їх відчуження - документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби, разом із зазначеними актами.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Роман!
З приводу:
"Це я свій новий автомобіль поставив на батька, а та людина, що звонила ще з обліку авто не зняла. І документи (тех. паспорт на мого батька вже зроблені давно, на 2 день після обміну)"?
- Ви зареєстрували автомобіль на батька, це Ваше право, як власника придбаного автомобіля.
З приводу не зняття ним з обліку, то автомобіль повинен бути знятий, якщо є договір міни щодо придбання автомобіля.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Роман!
Відсутні правові підстави для Вашого обов'язку щодо здійснення додаткової оплатити, через 3 тижні, так як свої обов'язки щодо передачі автомобіля та здійснення додаткової оплатити при передачі автомобіля Ви виконали.
Після передачі автомобіля автомобіль повинен бути знятий з обліку, п те що автомобіль на обліку за Вами, це не означає обов'язок здійснювати додаткову оплату та нести додаткові обов'язки.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Після того, як було укладено договір міни та нотаріально його посвідчено. З дня його оформлення авто , що Ви обміняли більше Вам не належить , адже новий власник повинен був зняти його з реєстрації та зареєструвати на себе на наступний день після укладання договору міни, згідно ПОРЯДОКу державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів звернувшись до регіонального центру МВС України у своєму місті.
Наразі будь-які вимоги є незаконними , адже авто перебуває у власності особи вже 3 тижні. А також порушено умови перереєстрації транспортного засобу - це тепер лише проблеми нового власника.
Ви йому нічого не повинні доводити і т.д.
Також не має різниці на кого Ваше нове авто буде зареєстровано, Ви як власник самостійно вирішуєте питання реєстрації Вашого авто(хоч на батька , хоч на сина) - це Ваше право.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Харків, 25 років досвіду
Добрий день.
"Нещодавно, я зробив обмін авто на авто (зі своєю доплатою). Нове своє авто, я зняв з обліку, а людина з якою я обмінювався, - не реєстрував на себе моє колишнє авто. Пройшло 3 неділі... Сьогодні, я одержав дзвінок від тією людини, в якому він мені заявляє, що знайшов якісь неполадки, і хоче щоб я йому заплатив за них гроші... Що мені робити?! При обміні, ні я, ні він, автівки на сто не возили, а просто обмінялися і все"
Нічого. Може за три дні він перебрав авто... Ризик при купівлі б/у речей лежить на покупцеві.
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):
"Стаття 715. Договір міни
1. За договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов'язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар.
2. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін...
Стаття 716. Правове регулювання міни
1. До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж,...якщо це не суперечить суті зобов'язання.";
"Стаття 668. Перехід ризику випадкового знищення або випадкового пошкодження товару
1. Ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження товару переходить до покупця з моменту передання йому товару, якщо інше не встановлено договором або законом...
Стаття 673. Якість товару
1. Продавець повинен передати покупцеві товар, якість якого відповідає умовам договору купівлі-продажу.
2. У разі відсутності в договорі купівлі-продажу умов щодо якості товару продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, придатний для мети, з якою товар такого роду звичайно використовується.
Якщо продавець при укладенні договору купівлі-продажу був повідомлений покупцем про конкретну мету придбання товару, продавець повинен передати покупцеві товар, придатний для використання відповідно до цієї мети...
Стаття 675. Гарантії якості товару
1. Товар, який продавець передає або зобов'язаний передати покупцеві, має відповідати вимогам щодо його якості в момент його передання покупцеві, якщо інший момент визначення відповідності товару цим вимогам не встановлено договором купівлі-продажу...
Стаття 679. Недоліки товару, за які відповідає продавець
1. Продавець відповідає за недоліки товару, якщо покупець доведе, що вони виникли до передання товару покупцеві або з причин, які існували до цього моменту...
Стаття 680. Строки виявлення недоліків і пред'явлення вимоги у зв'язку з недоліками проданого товару
1. Покупець має право пред'явити вимогу у зв'язку з недоліками товару за умови, що недоліки виявлені в строки, встановлені цією статтею, якщо інше не встановлено договором або законом.
2. Якщо на товар не встановлений гарантійний строк або строк придатності, вимога у зв'язку з його недоліками може бути пред'явлена покупцем за умови, що недоліки були виявлені протягом розумного строку, але в межах двох років,...від дня передання товару покупцеві,...
Стаття 688. Повідомлення продавця про порушення умов договору купівлі-продажу
1. Покупець зобов'язаний повідомити продавця про порушення умов договору купівлі-продажу щодо кількості, асортименту, якості, комплектності, тари та (або) упаковки товару у строк, встановлений договором або актами цивільного законодавства, а якщо такий строк не встановлений, - в розумний строк після того, як порушення могло бути виявлене відповідно до характеру і призначення товару.
У разі невиконання покупцем цього обов'язку продавець має право частково або в повному обсязі відмовитися від задоволення відповідних вимог покупця, якщо продавець доведе, що невиконання покупцем обов'язку повідомити продавця про порушення умов договору купівлі-продажу спричинило неможливість задоволення його вимог або спричинить для продавця витрати, що перевищують його витрати у разі своєчасного повідомлення про порушення умов договору.
2. Якщо продавець знав або міг знати про те, що переданий покупцеві товар не відповідає умовам договору купівлі-продажу, він не має права посилатися на те, що не одержав від покупця повідомлення про порушення умов договору, та на наслідки невиконання покупцем цього обов'язку, встановлені частиною першою цієї статті.".
"ПОРЯДОК державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопеді" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1388-98-п):
"8... Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: ...
укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, ...
Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків...
15. Під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв’язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, установлення газобалонного обладнання, видачі тимчасового реєстраційного талона під час передачі права користування та/або розпорядження транспортними засобами, вибракування їх у цілому) підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах. За результатами огляду в документах, які подаються для державної реєстрації, робиться відповідна відмітка або складається акт огляду....".
По-перше, договір міни мав бути укладений, оформлений в сервісному центрі МВС, під час чого мав бути проведений огляд авто, а також автоматично проведено переєстрацію авто. По-друге, як вбачається,неможливо, щоб одне авто (покупця), з одного боку, не було знято з реєстрації за проавдцем, а з іншого боку - зареєстроване за Вашим батьком.