Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Банковское право, 20 августа 2020, вопрос №27052

Проблемный кредит приват банка

Проблема с просроченной кредитом,2 года назад взято в приват 24 кредит  в рассрочку 21 тыс гривен сейчас долг 97000 как можно решить? Можно ли вернуть 21000 и чтоб проценты списали?Я не имею имущества, переселенка,с инвалидность 2 группы с детства

Ответы юристов (2)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 3 года назад

    Юрист, г. Винница, 17 лет опыта

    Доброго вечора. Нарахування таких штрафів незаконне. Потрібно знати умови Вашого кредитного договору, але скоріш за все Ваша розстрочка регулююється Законом України Про споживче кредитування, який передбачає, що відсотки штрафи та пеня мають становити не більше 15 % від тіла. Звертайтесь через профіль для вирішення питання та детального аналізу ситуації.

    Бобров Олександр Миколайович
    Бобров Олександр Миколайович 3 года назад

    Юрист, г. Краматорск, 14 лет опыта

    Добрый вечер. Штрафные санкции завышены.

    Стаття 21. ЗУ "Про споживче кредитування" Особливості відповідальності споживача за договором про споживчий кредит

    1. Споживач, який порушив своє зобов’язання щодо повернення кредиту та процентів за ним, має відшкодувати кредитодавцю завдані цим збитки відповідно до закону з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

    2. У договорах про споживчий кредит пеня за невиконання зобов’язання щодо повернення кредиту та процентів за ним не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, та не може бути більшою за 15 відсотків суми простроченого платежу.

    Сукупна сума неустойки (штраф, пеня), нарахована за порушення зобов’язань споживачем на підставі договору про споживчий кредит, не може перевищувати половини суми, одержаної споживачем за таким договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України