Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 14 жовтня 2020, питання №30831 250₴

Купить права после обучения в автошколе

Отучился в автошколе , не хочется тратить время на экзамены в ГАИ - есть ли возможность купить права без необходимости приходить на экзамен? Какие вообще законодательные нормы при получении прав?

Відповіді юристів (10)

    Ковальчук Владимир
    20%

    Стоимость сдачи теоретического и практического экзамена в 2020 году составляет 245 грн, Водительское удостоверение можно получить без посещения курсов вождения. Такой вариант возможен, если вы уже умеете хорошо управлять транспортным средством, знаете принцип его устройства, а также хорошо ознакомлены с ПДД, разметкой и дорожными знаками. В этом случае вам нет необходимости тратить время на посещение занятий в автошколе. Проще купить права по доступной стоимости в специализированной организации.

    Преимущества получения прав

    Купив водительское удостоверение, вы тем самым обнаружите преимущества:

    1. Экономия времени на посещение курсов – покупка прав займет минимум времени. Для этого необходимо подготовить комплект документов для получения водительского удостоверения.
    2. Экономия денежных средств – как правило, купить права стоит дешевле, чем посещать автошколу и сдавать самостоятельно экзамен.
    3. Дополнительно вам выдадут медицинскую справку и сертификат об окончании курса вождения.

    Помните: если вы не относитесь к категории опытных и уверенных водителей, посещение автошколы – обязательно! От вашего умения вести себя на дороге зависит ваша жизнь и безопасность окружающих!Найти фирмы, предлагающие свои услуги в быстром получении прав, не составляет особой сложности. Подобный бизнес процветает в стране, и многочисленные предложения о покупке прав можно легко найти в Интернете.

    Подобные организации обладают тесными связями с сотрудниками МРЭО. Процесс получения водительского удостоверения будет легальным: документы оформляются через автошколу и права будут в обязательном порядке внесены в базу ГАИ.Теперь самый интересный восрос: сколько стоит купить права. Согласно официальным данным, стоимость покупки водительского удостоверения в среднем составляет 4000 грн. Получают его в течение одной недели или более длительного срока. Указанная выше сумма примерно на 2000 грн ниже, чем стоимость получения удостоверения через автошколу. Главное преимущество – вам не нужно тратить 3 месяца на посещение курсов и сдачу экзаменов в ГАИ.

    Цены на официальное получение прав после посещения автошколы выше в связи с необходимой тратой денежных средств на:

    • бензин для учебного автомобиля;
    • услуги профессионального инструктора;
    • получение страховки.

    Указанная выше цена на получение прав является базовой. Она напрямую зависит от срока получения водительского удостоверения и посредников, помощью которых вы воспользуетесь.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    16%

    Доброго дня, Юрію!

    Можливість придбати права без проходження іспиту - завжди є, однак це є кримінально карана діяльність, яка може потягати за собою безліч негативних наслідків, у тому числі для Вас!

    Якщо Ви вже пройшли курс навчання в автошколі, то думаю проблем із самостійною здачею іспитів у Вас не виникне!

    Всього найракщого!

    Владислав
    16%
    Владислав 3 роки тому

    Юрист, м. Одеса, 6 років досвіду

    Добрый день! Действительно, есть такие организации, в том числе автошколы , которые тесно связаны с представителями Сервисных центров МВД (после реформы МРЭО были выведены из структуры органов Национальной полиции).

    Вам нужно помнить 2 основных правила :

    -Это незаконно, соответственно может наступать уголовная ответственность , в том числе по статье 369 УК

    - Некоторые организации в конечном итоге могут обмануть и не разрешить такой вопрос с представителями РСЦ МВД, а деньги Вы потеряете.

    Удачи.

    Савченко Олександр
    16%
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня, Юрію!

    Складання іспитів в сервісному центрі МВС України є обов'язковою умовою для легального отримання водійського посвідчення.

    Особи допускаються до керування транспортними засобами за наявності у них національного посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії. Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1993року №340 Посвідчення водія є документом, що посвідчує особу та її спеціальний статус у частині підтвердження права його власника на керування транспортними засобами. Посвідчення водія відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі, крім посвідчення водія, що видане особі вперше.

    Посвідчення водія, видане особі вперше, дійсне протягом двох років з дня його видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом. Посвідченням водія, виданим вперше, є документ, що підтверджує право його власника на керування транспортним засобом, отриманий після проходження особою, яка раніше не мала посвідчення водія або яка була позбавлена права на керування транспортним засобом чи здійснила обмін посвідчення водія протягом двох років з дати його видачі, медичного огляду в порядку, встановленому МОЗ, а також підготовки відповідно до планів і програм та після складення теоретичного і практичного іспитів у територіальних органах з надання сервісних послуг МВС.

    Обмеженим правом керування транспортним засобом є заборона перевищувати швидкість 70 кілометрів на годину.

    Для отримання посвідчення водія необхідно пройти три основні етапи.

    Етап 1. Проходження медичного огляду

    Основною метою медогляду є отримання довідки про придатність до керування транспортним засобом. Без неї отримати права неможливо.

    Медичний огляд включає в себе: загальне обстеження спеціалістами медичної комісії, лабораторне і функціональне обстеження (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти й полів зору, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові і резус фактора).

    Медична довідка, видана із зазначенням хвороби згідно з «Переліком захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами», є підставою для відмови в отриманні посвідчення водія.

    Етап 2. Навчання в автошколі

    Від вибору навчального закладу буде залежати якість отриманих вами теоретичних знань і практичних навичок водіння. Тому до вибору автошколи варто підходити серйозно. Обов’язково уточніть наявність ліцензії МОН та атестата акредитації МВС.

    Після закінчення курсу навчання здаються внутрішні іспити з Правил дорожнього руху та водіння. Підтвердженням проходження підготовки водіїв є свідоцтво, термін дії якого становить 2 роки з дня закінчення курсів.

    Етап 3. Складання іспитів в сервісному центрі МВС та отримання посвідчення водія

    Прив’язку до прописки (реєстрації) скасували, тому скласти іспит на права можна абсолютно в будь-якому СЦ МВС. Відповідно до Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, затвердженої наказом МВС від 07.12.2009року №515, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22.01.2010року за №74/17369 для отримання посвідчень водія особи подають до ТСЦ МВС:

    • паспорт громадянина України або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус;
    • копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);
    • свідоцтво про закінчення закладу (у разі отримання посвідчення водія вперше або відкриття в посвідченні водія вищої категорії);
    • медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування транспортним засобом відповідної категорії;
    • квитанції про сплату коштів за бланкову продукцію та послуги територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007року № 795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання».Важливо! 1. Отримати або обміняти посвідчення водія тепер неможливо якщо у поданих документах або Єдиному державному демографічному реєстрі відсутні відомості щодо реєстрації місця проживання. 2. У посвідченні водія в графі "Особливі відмітки" зазначається, вказана в медичній довідці, група крові водія.

    Після проведення перевірок поданих документів та внесення відомостей до заяв особам видаються екзаменаційні листи, з якими особи направляються на складання іспитів для отримання посвідчення водія. Паспорт, медична довідка, документи про зміну особистих даних повертаються власнику.

    Особисті дані, які наведені в екзаменаційному листі, перевіряються і підписуються особою.

    Іспити для отримання посвідчення водія у осіб, які закінчили заклад, приймаються в ТСЦ МВС.

    Іспити проводяться в такій послідовності: спочатку - іспит зі знань Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001року № 1306, потім - іспит з навичок керування транспортними засобами відповідних категорій.

    Іспит з навичок керування транспортними засобами приймається на транспортному засобі ТСЦ МВС, закладів або підприємств і організацій, який повинен бути обладнаний додатковими педалями зчеплення (крім транспортних засобів з автоматичною коробкою передач) і гальмування, дзеркалом заднього виду для екзаменатора.

    Якщо особа проходила підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації водія в закладі на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач, то складання іспиту з керування транспортними засобами дозволяється на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач.

    Іспити із знань Правил дорожнього руху приймаються за екзаменаційними білетами, які затверджуються Головним сервісним центром МВС (далі - екзаменаційні білети), за допомогою комп'ютерної техніки, а в разі неможливості її застосування - шляхом письмової відповіді на питання екзаменаційних білетів.

    Питання екзаменаційних білетів охоплюють основні положення законодавства про дорожній рух, усі розділи Правил дорожнього руху, інших правил, нормативів і стандартів, що регламентують безпеку дорожнього руху. Кожний екзаменаційний білет містить 20 питань (10 - правила дорожнього руху, 4 - основи безпеки руху, 4 - будова та експлуатація ТЗ, 2 - надання першої медичної допомоги), які мають порядкові номери від 1 до 20. На кожне питання пропонуються від 2 до 5 відповідей, з яких правильною і найбільш повною є одна.Також наявна можливість скористатись онлайн-тренажером для перевірки знань ПДР, він імітує реальний тест.

    Для виключення випадків запам'ятовування екзаменаційних білетів у ТСЦ МВС використовуються не менше двох варіантів білетів.

    Іспити приймаються одночасно від кількох осіб, число яких залежить від площі і обладнання приміщення. Після роз'яснення екзаменатором порядку роботи на комп'ютерній техніці та правил складання іспиту починається відлік часу. Особам, що екзаменуються, пропонується за 20 хвилин відповісти на 20 питань. Позитивна оцінка "склав" ставиться, якщо екзаменований кандидат у водії відповів на всі екзаменаційні питання за відведений на це час та допустив не більше двох неправильних відповідей. Особам, які у відведений час не відповіли на всі питання або допустили більше двох помилок, виставляється оцінка "не склав". Результати відповідей фіксуються за допомогою комп'ютерної техніки або в екзаменаційній картці для проведення усного теоретичного іспиту. Результат теоретичного іспиту проставляється екзаменатором в екзаменаційному листі та завіряється підписами двох членів екзаменаційної комісії.

    Приймання практичного іспиту з керування транспортними засобами проводиться на транспортному засобі тієї категорії, право на керування яким отримує особа, що екзаменується.

    Під час проведення іспиту перевіряється вміння особи керувати транспортним засобом.

    Для визначення підготовленості особи до керування транспортним засобом враховується виконання нею таких дій:

    • підготовка до початку руху, увага відносно інших транспортних засобів;
    • своєчасність вмикання попереджувальних сигналів;
    • початок руху;
    • користування дзеркалом заднього виду;
    • розгін і переключання передач з нижчих на вищі і з вищих на нижчі, рух по прямій;
    • зупинка транспортного засобу на підйомі, а потім відновлення руху (при цьому транспортний засіб повинен плавно рушити з місця і може відкотитися назад не більше ніж на 20 см, а двигун повинен працювати);
    • розворот при обмеженій ширині проїжджої частини і рух заднім ходом (для цього виїхати на ділянку дороги обмежених розмірів, розвернутися при одноразовому включенні передачі заднього ходу; на проїжджій частині зупинити транспортний засіб у місці, де є заїзд у двір з правого боку; увімкнути задню передачу і заїхати у двір без використання передньої передачі; після зупинки автомобіль повинен стояти так, щоб його зовнішні контури не виступали на проїжджу частину);
    • гальмування і зупинка транспортного засобу при різних швидкостях, включаючи екстрену зупинку, якщо дозволяють дорожня ситуація і умови руху;
    • вибір дистанції і інтервалів між транспортними засобами;
    • маневрування на дорозі, що має дві і більше смуги для руху в одному напрямку;
    • об'їзд транспортних засобів, які стоять, у тому числі загального користування, та інших перешкод;
    • перестроювання з однієї смуги руху на іншу;
    • належна реакція на сигнали, що подаються іншими учасниками дорожнього руху;
    • оцінка дорожніх обставин при під'їзді до регульованого перехрестя, подання, за потреби, попереджувальних сигналів;
    • зупинка перед перехрестям;
    • дотримування сигналів світлофора або регулювальника;
    • плавність зрушення з місця після зупинки;
    • оцінка дорожніх обставин при наближенні до нерегульованого перехрестя, урахування вимог знаків, розмітки, сигналів інших учасників руху;
    • додержання права проїзду транспортних засобів, які мають перевагу в русі;
    • під'їзд до перехрестя і проїзд пішохідного переходу;
    • виконання випередження та обгону;
    • виконання зупинки транспортного засобу.

    Приймання практичного іспиту проводиться у два етапи: перша частина іспиту - на майданчику для навчання з початкового керування, друга - в умовах дорожнього руху. У ТСЦ МВС повинно бути розроблено декілька маршрутів для перевірки навичок керування транспортними засобами.

    Довжину маршруту рекомендується вибирати від 1 до 2 км з урахуванням наявності елементів, що дадуть можливість перевірити навички керування транспортним засобом. Маршрути оформляються у вигляді карти (схеми маршруту) розміром 210 х 294 мм (формат А4), кожному дається порядковий номер. Перед початком іспиту екзаменатор ознайомлює осіб, що екзаменуються, з картою маршруту, за яким буде проводитися іспит.

    Тривалість іспиту повинна бути достатньою для визначення вміння особи керувати транспортним засобом відповідної категорії безпечно для інших учасників дорожнього руху, але час іспиту не повинен перевищувати 15 хвилин. Контроль за виконанням вправ першого етапу іспитів екзаменатор здійснює візуально, таким чином, щоб за потреби він міг втрутитися в хід іспиту. Під час другого етапу іспитів екзаменатор перебуває у транспортному засобі поруч з особами, що екзаменуються, контролює правильність виконання вправ, фіксує помилки, у разі виникнення аварійної ситуації втручається в керування транспортним засобом. Для одержання позитивної оцінки особи, що екзаменуються, не повинні допустити більше трьох помилок або двох однакових. Відмова осіб, що екзаменуються, виконати яку-небудь вправу іспиту або створення ними аварійної ситуації означає, що іспит вони не склали. Інформація про допущені помилки фіксується екзаменатором на зворотному боці екзаменаційного листа.

    Результат практичного іспиту записується в екзаменаційний лист екзаменатором кульковою ручкою та підписується особисто.

    Перевірка навичок керування на мопеді або мотоциклі проводиться на спеціальному майданчику з нанесеними габаритними елементами ("вісімка", "коридор", "коло", "дошка", "змійка").Особи, що екзаменуються, повинні вміти виконувати такі маневри:

    • рух по прямій з переключенням передач з нижчих на вищі і з вищих на нижчі;
    • керування мопедом, мотоциклом на мінімальній швидкості (5 км/год.), не знімаючи ніг з підніжки;
    • виконання поворотів і розворотів малого радіуса ("габаритне коло", "змійка", "вісімка").

    Іспити припиняються, якщо особи не виконали "коло", або "змійку", або "вісімку".

    Двома помилками для оцінки "не склав" додатково вважається, якщо:

    • під час виконання "кола", "змійки" або "вісімки" особи торкалися дорожнього покриття якою-небудь частиною тіла;
    • при зупинці в той час, коли працював двигун, особи не змогли вимкнути передачу.

    Якщо особа під час теоретичного іспиту не підтвердила знання Правил дорожнього руху, посвідчення водія (у разі наявності) у неї вилучається.

    Особи, які не склали іспит зі знань Правил дорожнього руху, до іспиту з навичок керування транспортними засобами не допускаються.

    Позитивна оцінка, одержана після складання іспиту зі знань Правил дорожнього руху, вважається дійсною протягом трьох місяців. Після закінчення цього терміну іспит зі знань Правил дорожнього руху призначається повторно.

    У разі нескладання іспитів повторні теоретичні і практичні іспити призначаються не раніше ніж через 5 календарних днів.

    Якщо особи, що отримують посвідчення водія вперше, не склали іспит із навичок керування транспортними засобами втретє, вони допускаються до наступного іспиту після проходження повного курсу підготовки керування відповідним транспортним засобом у закладі, що підтверджується довідкою про повторний курс підготовки керування транспортним засобом.

    Результати складання іспитів із знань Правил дорожнього руху і навичок керування транспортними засобами проставляються в екзаменаційному листі та завіряються підписами членів екзаменаційних комісій. У кінці кожного робочого дня роздруковується протокол екзаменаційної комісії ТСЦ МВС. Протокол підписується всіма членами комісії та затверджується підписом голови екзаменаційної комісії.

    Особам, які склали іспити зі знань Правил дорожнього руху і навичок керування транспортними засобами в ТСЦ МВС, оформляються посвідчення водія відповідних категорій. Інформація про видані посвідчення водія вноситься до Єдиного державного реєстру МВС та екзаменаційних листів, завіряється печаткою ТСЦ МВС та підписами посадових осіб.

    Посвідчення водія разом з свідоцтвами про закінчення закладу видаються особам під особистий підпис в екзаменаційних листах (у разі використання комп'ютерної техніки) або в книгах видачі посвідчень водія. При цьому екзаменаційний лист додається до матеріалів справи.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    С'єдін Дмитро Володимирович
    20%
    С'єдін Дмитро Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Нова Каховка, 18 років досвіду

    Добрый день!

    На сайте Главного сервисного центра МВД появилась возможность бесплатно подготовиться к сдаче теоретического экзамена по ПДД для получения водительского удостоверения. Новые вопросы тестов с вариантами ответов можно скачать или пройти в онлайн режиме. Количество попыток пройти тест — неограниченно. Ссылка: http://pdr.hsc.gov.ua/test-pdd/uk/

    С 2020 года во время сдачи практических (вождение) и теоретических (ПДД) экзаменов обязательно осуществляется непрерывная фото- и видеофиксация экзаменационного процесса. Инструкция по использованию технических средств контроля, сохранения полученной информации и доступа к ней утверждается Приказом МВД.от 22.05.2020 №408 (ссылка здесь: https://ips.ligazakon.net/document/view/re34908?ut...)

    Вряд ли здесь кто-нибудь Вам расскажет как "купить права без необходимости приходить на экзамен", тоесть нарушить законодательство Украины.

    Удачи!

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 3 роки тому

    Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

    "Отучился в автошколе , не хочется тратить время на экзамены в ГАИ - есть ли возможность купить права без необходимости приходить на экзамен? Какие вообще законодательные нормы при получении прав?"

    - без присутствия на экзамен не возможно.

    Даже если и найдется бесстрашный сотрудник, который на это согласиться - то проблемы могут возникнуть в первую очередь у Вас - выдадут фальсифицированные; а когда выяснится - у сотрудника алиби - не знаю, кто это, его на экзамене не было, где взял - не знаю.

    Если есть вопросы или нужна помощь - обращаетесь

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий день, Юрій!

    "Отучился в автошколе , не хочется тратить время на экзамены в ГАИ - есть ли возможность купить права без необходимости приходить на экзамен"?

    -Не рекомендую Вам це робити, так як офіційне, дійсне посвідчення водія не подається в загальному доступі, без проведення встановленої законом процедури та порядку видачі, отриманні від Вас та складанні на місці чисельного переліку документів.

    Таа, воно буде незаконне, на вид схоже, але підроблене.

    За його використання, як підробленого документу, передбачена кримінальна відповідальність за частиною 4 статтею 358 Кримінального кодексу України.

    Кримінальний кодекс України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text

    "Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів.

    ... 4. Використання завідомо підробленого документа -

    карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років".

    Як отримати водійське посвідчення вперше:

    Крок 1. Навчання в автошколі

    При виборі автошколи важливо враховувати два основні моменти: наявність ліцензії МОН та атестата акредитації МВС.

    Терміни та вартість навчання на курсах водіння залежать від вибраної категорії транспортних засобів. Для запису в автошколу необхідно подати наступний пакет документів:

    • заява із зазначенням місця проживання та категорії транспортного засобу;
    • паспорт (пред'являється особисто) + копія ІПН;
    • 4 фотографії розміром 3,5х4,5;
    • медична довідка

    Після закінчення курсу навчання здаються внутрішні іспити з правил дорожнього руху і водіння. Підтвердженням проходження підготовки водіїв є свідоцтво про закінчення навчання в автошколі, термін дії якого складає 2 роки з дня закінчення курсів.

    Крок 2. Медичний огляд

    Без медичної довідки права отримати неможливо. Основною метою медогляду є отримання довідки про придатність до керування транспортним засобом.

    Медичний огляд для отримання прав включає в себе: загальне обстеження спеціалістами медичної комісії, лабораторне і функціональне обстеження (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти і поля зору, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові та резус-фактора).

    Крок 3. Здача іспитів у сервісному центрі МВС

    З 2019 року прив'язку до прописки для здачі іспитів на права скасували, тому зробити це можна в будь-якому сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ. Водночас потрібно врахувати, що здавати теорію на знання правил дорожнього руху і водіння можна тільки в одному територіальному сервісному центрі.

    Всі необхідні документи подаються представниками автошколи, від вас вимагається лише наявність паспорта.

    Індивідуальна здача іспитів (окремо від своєї групи з автошколи) передбачає самостійну подачу повного пакета документів:

    • заява (заповнюється в ТСЦ);
    • копія ідентифікаційного коду;
    • документ, що посвідчує особу;
    • квитанція про оплату адміністративної послуги;
    • медична довідка встановленого зразка;
    • оригінал та ксерокопії документів про зміну особистих даних (у випадку їх зміни);
    • дві фотографії 3,5х4,5 см

    Іспит для отримання прав складається з двох частин: теоретичної (20-хвилинне тестування – 20 запитань) і практичної (власне водіння).

    Якщо ви не вклалися у відведений для тестів час або зробили більше двох помилок – іспит ви провалили і до практичної частини не допущені. Перездати теорію можна не раніше, ніж через 5 днів, кількість спроб необмежена. На складання практичного іспиту з водіння надається 3 спроби.

    На сайті Головного сервісного центру МВС з'явилася можливість безкоштовно підготуватися до здачі теоретичного іспиту з правил дорожнього руху для отримання водійського посвідчення за посиланням. Кількість спроб пройти тест — необмежена.

    Крок 4. Отримання водійського посвідчення

    Права видаються через 5 робочих днів з моменту успішної здачі іспитів. Посвідчення видається особисто під розписку після пред'явлення паспорта.

    Окрім посвідчення, працівники центру повинні повернути вам екзаменаційну картку і медичну довідку.

    Термін дії посвідчення водія становить 30 років та рахується з дня його оформлення. Інвалідам та особам, які мають медичні обмеження, права видаються із зазначенням відповідної піктограми у графі "Обмеження".

    Водіям-початківцям після проходження медогляду і здачі іспитів видається тимчасове посвідчення з обмеженим правом керування транспортним засобом (перевищення швидкості 70 км/год). Термін дії таких водійських прав становить 2 роки, опісля їх замінюють на постійні.

    Так, з 19 жовтня 2019 року діють зміни Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затверджені постановою Кабміну від 3 квітня 2019 року № 320.

    Зокрема, встановлено, що посвідчення водія відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі, крім виданого вперше. Нагадаємо, перші водійські права діють протягом двох років з дня видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом.

    У разі наявності запитань звертайтеся!

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Гончаренко Константин
    12%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    В Україні, згідно із законодавством, керувати транспортними засобами можна лише за наявності національного посвідчення водія (водійських прав) відповідної категорії (Постанова Кабміну № 340 від 08.05.1993 року «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами»).

    На сьогоднішній день видача і обмін прав (через 2 роки — тимчасових на постійні; при відкритті додаткової категорії) є однією з найбільш затребуваних послуг, що надаються сервісними центрами Міністерства внутрішніх справ. Щорічно в країні видається кілька сотень тисяч водійських посвідчень. Так, за даними МВС, у 2020 році вперше водійські права отримали 360 256 українців.

    Як отримати водійське посвідчення вперше (покрокова інструкція)

    Процедура отримання прав у 2020 році передбачає проходження чотирьох обов’язкових етапів. Першим кроком є навчання на курсах з водіння та складання теоретичного і практичного іспиту. Варто знати, що починаючи з 2020 року підготовка до іспитів для отримання водійських прав дозволяється в індивідуальному порядку. Перепідготовка водіїв та підвищення кваліфікації для отримання посвідчення іншої категорії також можливі через індивідуальне навчання. Обов’язковою умовою для проходження індивідуальної підготовки в автошколах є виконання робочих програм і планів з вивчення ПДД (задати питання щодо індивідуального навчання на права можна далі).

    Крок 1. Навчання в автошколі

    Від вибору навчального закладу буде залежати якість отриманих вами теоретичних знань і практичних навичок водіння. Тому до вибору автошколи варто підходити серйозно. Обов’язково уточніть наявність ліцензії МОН та атестата акредитації МВС.

    Терміни та вартість навчання на курсах водіння залежать від обраної категорії транспортних засобів. Для запису в автошколу необхідно подати наступний пакет документів:

    • заява із зазначенням місця проживання та категорії ТЗ
    • паспорт (пред’являється особисто) + копія ІПН
    • 4 фотографії розміром 3,5х4,5
    • медична довідка

    Після закінчення курсу навчання здаються внутрішні іспити з Правил дорожнього руху та водіння. Підтвердженням проходження підготовки водіїв є Свідоцтво про завершення навчання в автошколі, термін дії якого становить 2 роки з дня закінчення курсів.

    Згідно нового порядку отримання та заміни прав, який регламентований Постановою Кабінету Міністрів України № 320, з 2020 року паперове свідоцтво про закінчення курсів водіння по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації водіїв для отримання прав більше не потрібно і не видається при закінченні автошколи. Замість цього, при успішному завершенні курсу з водіння, навчальний заклад має внести електронні відомості про це до Єдиного державного онлайн-реєстр МВС (для допуску до іспиту).

    Крок 2. Проходження медичного огляду

    Основною метою медогляду є отримання довідки про придатність до керування транспортним засобом. Без неї отримати права неможливо.

    Медичний огляд включає в себе: загальне обстеження спеціалістами медичної комісії, лабораторне і функціональне обстеження (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти й полів зору, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові і резус фактора).

    Медична довідка, видана із зазначенням хвороби згідно з «Переліком захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами», є підставою для відмови в отриманні посвідчення водія.

    Крок 3. Складання іспитів в сервісному центрі МВС

    Прив’язку до прописки (реєстрації) скасували, тому скласти іспит на права в 2020 році можна в будь-якому СЦ МВС. Однак слід враховувати, що здавати теорію на знання ПДД і практичний іспит дозволено тільки в одному територіальному сервісцентрі.

    При проходженні перевірочного контролю в складі навчальної групи автошколи, тестування проводиться в територіальному сервісному центрі МВС за місцезнаходженням навчального закладу. Всі необхідні документи подаються представниками автокурсів, від вас вимагається тільки наявність паспорта.

    Індивідуальне складання іспитів (окремо від своєї групи з автошколи) передбачає самостійну подачу повного пакета документів:

    • заява (заповнюється в ТСЦ)
    • копія ідентифікаційного коду
    • документ, що засвідчує особу
    • медична довідка встановленого зразка
    • квитанція про сплату державної послуги
    • оригінал і ксерокопія документів про зміну особистих даних (у разі їх зміни)

    Екзаменаційний блок для отримання водійського посвідчення складається з двох частин: теоретичної (20 хвилинне комп’ютерне тестування з 20 питань) і практичної частини іспиту (екзамен з водіння). Якщо ви не вклалися у відведений для тестів час або зробили більше двох помилок — іспит провалено і допуск до практики не був отриманий. Перездати теорію можна не раніше, ніж через 5 днів, але кількість спроб необмежена. На здачу практичного іспиту з водіння відводиться лише 3 спроби.

    На сайті Головного сервісного центру МВС з’явилася можливість безкоштовно підготуватися до здачі теоретичного іспиту з ПДР для отримання водійського посвідчення. Нові питання тестів з варіантами відповідей можна скачати або пройти в онлайн режимі. Кількість спроб пройти тест — необмежена.

    З 2020 року під час складання практичних (водіння) і теоретичних (ПДР) іспитів обов’язково здійснюється безперервна фото- і відеофіксація екзаменаційного процесу. Інструкція з використання технічних засобів контролю, збереження отриманої інформації і доступу до неї затверджується Наказом МВС.

    У автоюристів часто запитують: яка вартість прав категорії B і чи треба платити за іспити в сервісцентрі (колишнє МРЕВ ДАІ)? Відповідь на це питання дуже проста: посвідчення водія коштує 245 гривень (26 грн. за здачу іспитів + 219 грн. за виготовлення бланків). Додатково оплачується тільки навчання в автошколі. Більше ніяких платежів, в т.ч. неофіційних, здійснювати не потрібно (деталі в статті і коментарях до неї).

    Крок 4. Отримання водійського посвідчення

    Права видаються через 5 робочих днів з моменту успішної здачі іспитів. Документи містять відомості про групу крові (резус-фактор), згоду чи незгоду власника на донорство і позначку про відповідність автомобіля екологічним нормам «Євро-2» — «Євро-6». Посвідчення видається особисто водію під розпис, за умови пред’явлення паспорта. Крім того, співробітники ТСЦ повинні повернути вам екзаменаційну картку і медичну довідку.

    Після отримання посвідчення водія нового зразка, у вигляді пластикової картки, водійські права будуть автоматично додані у мобільний додаток «Дія» в смартфоні (подробиці — далі).

    Категорії водійських прав

    Згідно пункту 3 «Порядка видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності водійських прав, в залежності від їх типів і призначення поділяються на категорії: А1, А, В1, В, С1, С, D1, D, ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE і Т

    Термін дії національного посвідчення водія

    Термін дії національного посвідчення водія становить 30 років і обчислюється з дня його оформлення. Інвалідам та особам, які мають медичні обмеження, права видаються із зазначенням відповідної піктограми в графі «Обмеження».

    Водіям-початківцям після проходження медогляду і складання іспитів видається тимчасове посвідчення з обмеженим правом керування транспортним засобом — забороняється перевищувати швидкість 70 кілометрів на годину. Термін дії перших водійських прав становить 2 роки, після чого проводиться їх заміна.

    Видача постійного посвідчення водія відбувається без складання іспитів за умови здійснення водієм протягом двох років з дня отримання перших прав не більше 2 адміністративних правопорушень. Якщо за цей період відбулося 3 і більше порушень, обміняти права на постійні можна тільки після здачі практичного і теоретичного іспитів в сервісному центрі МВС.

    Заміна водійського посвідчення

    Відповідно до «Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», заміна водійських прав проводиться в таких випадках:

    • посвідчення непридатне для використання (зіпсовано, не читаються записи)
    • змінені особисті дані власника (прізвище, ім’я та по батькові)
    • відкриття іншої категорії водійських прав
    • через 2 роки з моменту першої видачі
    • отримання посвідчення нового зразка
    • права були втрачені або вкрадені

    Відповідно до законодавства України порядок обміну водійського посвідчення не передбачає повторну здачу іспитів. Процедура заміни діючих прав проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування водія. Обмін посвідчення проводиться протягом 5 робочих днів з моменту подачі повного пакету документів.

    Для заміни українських прав по закінченню терміну їх дії потрібно зайти в Електронний кабінет водія і вибрати послугу «Відновлення та обмін посвідчення водія». Далі необхідно перевірити свої контактні дані та вказати причину подачі онлайн-заявки на заміну прав (втрата, крадіжка чи обмін у зв’язку із завершенням строку дії). Зверніть увагу, що для обміну водійського посвідчення в обов’язковому порядку знадобиться меддовідка водія. Протягом 24 годин з моменту обробки заявки цифрові права автоматично з’являться в додатку «Дія», а пластикове посвідчення можна буде забрати в найближчому сервісцентрі Міністерства внутрішніх справ.

    Що робити, якщо права були зіпсовані?

    У випадку непридатності посвідчення водія до використання, в тому числі з причини пошкодження або неможливості прочитати написи, проводиться заміна на нове посвідчення. При отриманні нових водійських прав старе посвідчення вилучається, тому незалежно від зовнішнього вигляду зіпсованого документа його необхідно мати при собі.

    Що потрібно для обміну водійських прав?

    • паспорт або інший документ, що засвідчує особу
    • водійське посвідчення
    • ідентифікаційний код
    • медична довідка

    Ціна обміну зіпсованих прав у 2020 році становить 201 грн.

    Як поміняти водійське посвідчення при зміні особистих даних?

    Відповідно до п. 2.26 «Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія», обмін водійських прав у зв’язку зі зміною П.І.Б. власника, в т.ч. після заміжжя, проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.

    Список документів, необхідних для заміни водійського посвідчення після зміни особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові):

    • паспорт та ІПН
    • медична довідка + права
    • свідоцтво про зміну П.І.Б.
    • свідоцтво про реєстрацію шлюбу

    Вартість заміни водійських прав після зміни прізвища, імені, по батькові, а також після реєстрації шлюбу — 201 гривня.

    Як відкрити нову категорію прав в 2020 році: порядок заміни посвідчення водія

    Кожна категорія надає право на керування певним типом автотранспорту, тому відкриття нової категорії в посвідченні водія — можливість законно водити черговий транспортний засіб. При цьому, старі права вилучаються і замість них видається посвідчення водія із зазначенням всіх нових категорій.

    Відповідно до Правил, щоб відкрити іншу категорію необхідно пройти курс навчання з управління відповідним транспортним засобом. При цьому, для видачі посвідчення водія з відкриттям нижчих категорій достатньо довідки з автошколи про проходження 20-годинної підготовки з водіння.

    Для отримання прав з новою категорією досить скласти іспит з водіння ТЗ відповідної нижчої категорії. Але це лише за умови, що останні 12 місяців ви їздили за кермом. Якщо факт керування транспортним засобом (за однією з діючих категорій) підтвердити не можливо — доведеться додатково скласти іспит на знання Правил дорожнього руху.

    Оформлення та видача посвідчення водія з отриманням права на керування транспортними засобами іншої категорії здійснюється при подачі наступного пакета документів:

    • заява встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ)
    • український паспорт або документ, що засвідчує особу і громадянство
    • копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків
    • документ, що підтверджує керування транспортними засобами (при необхідності)
    • медична довідка про придатність до керування транспортним засобом
    • оригінал і ксерокопії документів про зміну П.І.Б. (в разі їх заміни)
    • довідка про проходження 20-годинного курсу навчання
    • квитанції про оплату збору
    • водійське посвідчення

    Вартість заміни водійського посвідчення в Україні у 2020 році становить 227 гривень (при отриманні іншої категорії) або 214 грн. (в разі відкриття нижчої категорії).

    Як відновити втрачені або викрадені водійські права?

    Перше, що слід зробити при втраті прав — повідомити сервісний центр МВС, а в разі крадіжки посвідчення — управління Нацполіції. Після вашого звернення співробітниками ТСЦ буде проведена перевірка факту видачі вам раніше водійських прав. Якщо ніяких порушень виявлено не буде, протягом п’яти робочих днів буде оформлено і видано нове посвідчення водія.

    Для відновлення водійських прав в Україні в 2020 році необхідний наступний набір документів:

    • паспорт та ідентифікаційний код
    • довідка з поліції (в разі крадіжки)
    • медична довідка
    Який розмір штрафу за втрату водійських прав в 2020 році?

    Українське законодавство не передбачає штрафних санкцій за втрату посвідчення водія. Однак, за отримання дубліката прав доведеться заплатити близько 200 гривень. Крім того, автовласникам слід пам’ятати, що їзда без водійського посвідчення є правопорушенням і карається штрафом в розмірі 30 неоподатковуваних податком мінімумів (510 грн.).

    Електронне посвідчення водія

    З 2020 року в Україні запроваджено мобільний застосунок «Дія», який дозволяє використовувати електронні водійські права. Порядок користування електронним посвідченням водія в телефоні затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 956 від 23.10.2019. Згідно Постанови КМУ, електронне посвідчення водія являє собою цифрове відображення національних водійських прав з унікальним ідентифікатором (QR-кодом), який забезпечує перехід за посиланням на відповідний запис в Єдиній інформаційній системі МВС.

    Щоб отримати е-посвідчення водію потрібно завантажити на свій смартфон мобільний додаток «Дія» від Єдиного державного веб-порталу електронних послуг та пройти ідентифікацію за допомогою BankID. Якщо цифрові водійські права відсутні у додатку «Дія» на телефоні або ж посвідчення відображається без фото чи з помилками, необхідно провести верифікацію прав, яку можна пройти в Електронному кабінеті водія.

    Зверніть увагу, що при виїзді на автомобілі за кордон електронні водійські права є недійсними, тому для керування авто за межами України необхідно мати посвідчення нового зразка, або міжнародні права. Якщо в національному водійському посвідченні не заповнений рядок «4b», для поїздки в країни Європи, Росію і Білорусь потрібно отримати міжнародне посвідчення водія.

    Міжнародні водійські права

    Міжнародне посвідчення водія оформляється у вигляді невеликої картонної книжечки, яка є офіційним перекладом національних прав на іноземну мову (англійську, німецьку, французьку, іспанську тощо).

    Як поміняти водійські права на міжнародні?

    Отримати водійські права міжнародного зразка можна в будь-якому зручному для вас сервісному центрі МВС протягом 5 днів з дня надання повного пакета необхідних документів:

    • посвідчення водія (оригінал)
    • український і закордонний паспорт
    • фотографія 3,5х4,5 см

    Водійське посвідчення міжнародного зразка видається на 3 роки та діє за кордоном тільки в поєднанні з українськими правами. При цьому, для оформлення європейського посвідчення водія не потрібно проходити ПДР-тести і здавати водіння.

    Повернення водійських прав після позбавлення

    Позбавлення водіїв права на керування транспортними засобами здійснюється відповідно до законодавства виключно судами. Вилучення посвідчення водія проводиться поліцейським при наявності підстав вважати, що водієм вчинено правопорушення, передбачене Кодексом України про адміністративні правопорушення, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення прав. При цьому, термін позбавлення водійського посвідчення відраховується з моменту його вилучення.

    Як повернути водійські права після позбавлення судом:

    Відновлення прав після позбавлення здійснюється згідно «Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб і його повернення». Покроково процедура повернення водійських прав після позбавлення виглядає наступним чином:

    • пройти медичний огляд (якщо водійське посвідчення вилучалося через керування авто в стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння)
    • звернутися із заявою в сервісний центр МВС за місцем проживання (права зберігаються там)
    • скласти теоретичний і практичний іспити (водіння приймається на ТЗ тієї категорії, яка вказана в рішенні суду)

    Зверніть увагу! Щоб забрати права після закінчення терміну їх позбавлення при зверненні в ТСЦ при собі необхідно мати паспорт та постанову суду про позбавлення водійського посвідчення.

    За підробку документів державного зразка передбачена кримінальна відповідальність за ст.358 КК України

    Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 9 років досвіду

    Доброго дня! Складати іспит після навчання в автошколі обов'язково.

    В іншому випадку отримати посвідчення водія не вбачається за можливе.

    "Купити права" незаконно та за це існує кримінальна відповідальність.

    Вам слід скласти внутрішні іспити в автошколі та отримати свідоцтво про закінчення навчального закладу.

    Оберіть зручний для себе центр. Не забудьте з собою взяти свідоцтво про закінчення автошколи, паспорт, копію ідентифікаційного коду, медичну довідку (форма 083/о).

    Іспит на отримання посвідчення водія складається з двох частин: теоретичної та практичної. Мова іспиту на вибір: українська та англійська.

    Вперше посвідчення водія видається на 2 роки. Документ отримується на місці. 26 грн. — складання іспитів, 219 грн — бланкова продукція.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    Отучился в автошколе , не хочется тратить время на экзамены в ГАИ - есть ли возможность купить права без необходимости приходить на экзамен? Какие вообще законодательные нормы при получении прав?

    покупку прав на законодательном уровне - нет

    нужно сдавать экзамены


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України