Задайте вопрос юристу

427 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 20 ноября 2020, вопрос №33314 100 грн.

Продаж хлоровмісних деззасобів та антисептиків

Я ФОП 2 групи, є КВЕД 47.78. Чи можу я реалізовувати хлоровмісні деззасоби та антисептики у магазині?

Ответы юристов (15)

    Антоненко Вячеслав
    Антоненко Вячеслав 7 дней назад

    Юрист, г. Чернигов, 2 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, Павло!

    КВЕД 47.78. Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах включає:

    роздрібну торгівлю фотографічним, оптичним і точним устаткованням

    діяльність оптиків зі складання (підбору) та ремонту окулярів

    роздрібну торгівлю сувенірами, виробами народних майстрів і товарами релігійного призначення

    діяльність комерційних картинних галерей

    роздрібну торгівлю паливом для комунально-побутового призначення, газом у балонах, вугіллям та паливною деревною

    роздрібну торгівлю зброєю та боєприпасами

    роздрібну торгівлю монетами та марками

    роздрібну торгівлю непродовольчими товарами, не віднесеними до інших угруповань.

    Для реалізації дезінфікуючих засобів Ви повинні мати зареєстровані КВЕДи 47.73, 47.91, 46.46.

    Чи можу я реалізовувати хлоровмісні деззасоби та антисептики у магазині?

    - НІ.

    Всього найкращого!

    0 / 0
    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 7 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 21 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    1. Этот КВЕД подходит.

    2. Можете добавить:

    47.73. Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах.

    хххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх

    0 / 0
    • Павло Клиент 7 дней назад

      Чи потрібно ставити РРО, добавляючи КВЕД 47.73?

      • Кальницкий Георгий  Валериевич
        Кальницкий Георгий Валериевич 7 дней назад

        Юрист, г. Одесса, 29 лет опыта

        Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

        РРО вам необхідне буде в будь-якому випадку з 01.01.2021 незважаючи на КВЕД, оскільки тут має значення тип покупця - фізособа чи юрособа та форма розрахунку - готівкою чи безготівкова. Для РРО необхідно торгувати з фізособами за готівку. Якщо ви торгуєте лише з юрособами чи /або також з фізособами, але тільки по безгтівковому банківському переводу на підставі виданого рахунку, то РРО не потрібно

        0 / 0
        • Павло Клиент 7 дней назад

          чи потрібно придбавати ліцензію, щоб реалізовувати хлоровмісні деззасоби по безготівковому рахунку юр. особам, маючи КВЕД 47.73?

          • Кальницкий Георгий  Валериевич
            Кальницкий Георгий Валериевич 7 дней назад

            Юрист, г. Одесса, 29 лет опыта

            Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

            НІ, ліцензія не потрібна.

            Ані продаж хлоровмісних деззасобів, ані їх виробництво або транспортування не входять до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, відповідно до ст.7 Закону про ліцензування

            0 / 0
          • Кальницкий Георгий  Валериевич
            Кальницкий Георгий Валериевич 7 дней назад

            Юрист, г. Одесса, 29 лет опыта

            Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

            ніяких додаткових вимог по деззасобам і антисептикам немає, ні ліцензування, ні РРО (останнє є загальною вимогою для роздрібної торгівлі з кінцевими споживачами - фізособами за готівку).

            З юрособами торгуєте за безготівковим розрахунком - ви їм виставляєте рахунок, вони вам по безналу гроші на ваш ФОПовскій рахунок. Цього достатньо.

            0 / 0
          • Кальницкий Георгий  Валериевич
            Кальницкий Георгий Валериевич 7 дней назад

            Юрист, г. Одесса, 29 лет опыта

            Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

            прошу вибачення, ми захопилися КВЕДрм та іншими моментами і я випустив з уваги, що ви ФОП на другий групі.

            А значить вам дозволено торгувати і надавати послуги, в тому числі побутові, тільки населенню і єдинникам - підприємцям та юрособам.

            Тобто з юрособою на ЗАГАЛЬНОЇ системі оподаткування ви НЕ має права працювати.

            Вам доведеться переходити на 3 групу.

            0 / 0
            • Павло Клиент 6 дней назад

              Більше 5 років обслуговую і населення, і юридичних осіб, реалізовуючи канцелярію (мій основний вид діяльності), будучи ФОП на 2 групі. Наразі планую добавити КВЕД з видом діяльності, який дозволить мені реалізовувати антисептики та деззасоби школам та садочкам. Як так, що канцелярію по безналу реалізую без проблем, а щоб деззасоби на ті самі організації - то на 3 групу переводитись?

    Кальницкий Георгий  Валериевич
    Кальницкий Георгий Валериевич 7 дней назад

    Юрист, г. Одесса, 29 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации
    1. Добрий день.

    Я ФОП 2 групи, є КВЕД 47.78. Чи можу я реалізовувати хлоровмісні деззасоби та антисептики у магазині?

    Можете торгувати антисептиками.

    Обмежень щодо ФОПів по даній групі товарів не існує.

    Лише раджу додатково внести код 47.73 до переліку діяльності на Єдиному Податку.

    Існуючого КВЕДу може бути недостатньо, тому що антисептики можуть розглядатися як медичного, так і не як медичного призначення. Все належить від техничного регламенту на основі якого вони вироблялись і цілей. Тому, краще мати два коди.

    0 / 0
    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 6 дней назад

    Юрист, г. Сумы, 1 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго вечора!

    По Вашому питанню повідомляю:

    Продавати зможете , якщо у Вас є відповідно зареєстровані КВЕДи на такий вид торгівельної діяльності та оформлено відповідну ліцензію на оптово-роздрібну торгівлю лікарським засобами та їх похідними відповідно до ЗУ "Про ліцензування видів господарської діяльності" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/222-19), та з врахуванням вимог ЗУ " Про лікарські засоби" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/123/96-вр

    якщо це виключно будуть антисептики то ліцензія не потрібна на даному етапі діяльності.

    Якщо виключно безготівкові розрахунки то РРО не треба.( ПІДТВЕРДЖЕННЯМ Є -рахунок -фактура)

    проте з 01.01.2021 року РРО вводиться у обов язковому порядку.

    Вам необхідно включити додатковий КВЕД 47.73

    Якщо будуть юр. особи то необхідно змінити групу оподаткування на 3-тю

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    0 / 0
    Павло Клиент 6 дней назад

    Більше 5 років обслуговую і населення, і юридичних осіб, реалізовуючи канцелярію (мій основний вид діяльності), будучи ФОП на 2 групі. Наразі планую добавити КВЕД з видом діяльності, який дозволить мені реалізовувати антисептики та деззасоби школам та садочкам. Як так, що канцелярію по безналу реалізую без проблем, а щоб деззасоби на ті самі організації - то на 3 групу переводитись?

    • Кальницкий Георгий  Валериевич
      Кальницкий Георгий Валериевич 6 дней назад

      Юрист, г. Одесса, 29 лет опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      Павло, справа не в канцелярії або деззасобах. Справа в тому, що ви як ФОП на 2 групі НЕ маєте право торгувати з юрособами на загальній системі опадаткування. Якщо ви це робили, то це порушення. І якщо вас за цим податкова не спіймала, то вам пощастило.

      Але якщо працювати за законом, то вам для роботи з юрособами на загальній системі потрібна 3 група.

      На 2 групі можно відпускати товар, окрім фізосіб, лише ФОПам і юрособам на єдиному податку.

      0 / 0
    • Кальницкий Георгий  Валериевич
      Кальницкий Георгий Валериевич 4 дня назад

      Юрист, г. Одесса, 29 лет опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      УТОЧНЕННЯ!

      Павло, справа не в канцелярії або деззасобах. Справа в тому, що ви як ФОП на 2 групі НЕ маєте право торгувати з юрособами на загальній системі опадаткування, ТАК САМЕ юрособи на загальній системі оподаткування не мали право придбати товар від вас, тому що вони платники ПДВ і або показують податковий кредит, коли придбають товари/послуги від платників ПДВ, або не показують с додванням дкументів, що прибали товар не у платника ПДВ (і таким чином втрачають право на податковий кредит) . Якщо ви це робили, то це порушення. І якщо вас за цим податкова не спіймала, то вам просто напросто пощастило. Але це не означає, що вас не зловлять на цьому завтра і не позбавлять статус єдинника, примусов відправивши на загальну систему оподаткування. Так що ви ризикуєте, залишаючись на другий групі.

      Але якщо працювати суто за законом, то вам для роботи з юрособами на загальній системі потрібна 3 група.

      На 2 групі можно відпускати товар, окрім фізосіб, лише ФОПам і юрособам на єдиному податку.

      0 / 0
    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 4 дня назад

    Адвокат, г. Киев, 27 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрий день, Павло!

    ФОП 2 групи, є КВЕД 47.78. Чи можу я реалізовувати хлоровмісні деззасоби та антисептики у магазині?

    -Рекомендую Вам зареєстровати КВЕД 47.73.

    КВЕД-2010: Клас 47.73КласНазва видів економічної діяльності та пояснення до них47.73

    Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах

    Цей клас включає:
    • роздрібну торгівлю фармацевтичними товарами
    0 / 0

Похожие вопросы