Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте, я программист и оформлен как ФЛП 3 группы на упрощенной системе налогообложения. Денежные средства поступают на мой расчетный счет со счетов компании с которой я работаю(из-за рубежа). Нужно ли мне устанавливать РРО с 1 января 2021?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (10)
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Добрый день!
По Вашему вопросу сообщаю следующее:
В 2021 г. ... С 1.04.2021: Использование РРО обязательно для всех ФЛП (ФОП), кроме плательщиков единого налога 1й группы, осуществляющих торговлю за наличные на рынках. Основание: Закон Украины 129-IX (о кассовых аппаратах для ФОП).
С уважением,
Константин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
З 1 січня 2021 року РРО зобов'язані використовувати:
З 1 квітня 2021 року всі підприємці-єдинники, крім 1-ї групи, зобов'язані будуть використовувати РРО.
Однак, використовувати РРО не треба, якщо працюєте виключно з безготівковими розрахунками.
Поки позиція податкової така: підприємці, які використовують виключно безготівкові оплати, не зобов'язані використовувати РРО.
Безготівковими, в розумінні податкової, вважаються оплати без використання платіжних карток, коли:
Оплата платіжною карткою через POS-термінал не відноситься до безготівкових розрахунків (ст. 2 ЗУ «Про РРО»).
Якщо робота в айті не єдиний вид діяльності й у вас ще є бізнеси й там працюєте з готівкою, РРО доведеться використовувати після перевищення ліміту в 1 млн грн
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, г. Одесса, 33 года опыта
Здравствуйте, Петр.
РРО необходим в двух случаях:
- первый - получение наличных средств от (в вашей ситуации этого нет)
- второй - получение средств на счет с кредитных и дебетовых платежных карт клиентов от клиентов (это возможно в вашем случае)
Если ваши клиенты - плательщики - это цифровые дистрибуторы (официальные сторы) - все платежи от них идут исключительно банковским переводом. Так же идут платежи и от Google AdWords - безналичный банковский перевод. В таких операциях РРО не нужен.
Но если кто-то оплатит вам на счет,например, корпоративной картой через LiqPay или личной картой через Приват24, либо если вы подключите к приложению платежный терминал (вроде Интеркассы) и оплаты будут идти по нему с использованием личных или корпоративных карт пользователей - такие операции в понимании налоговой будут требовать использования РРО.
То есть, еще раз обращаю ваше внимание и на то какая форма расчета у вас - нал или безнал. Если вы оформлены как ФОП и ваш счет с подвязанной к нему картой зарегистрирован в налоговой (эта регистрация производится автоматически передачей данных банком в налоговую), когда вы открывали счет в качестве ФОП, то все расчеты с вами на данный счет есть БЕЗНАЛ и РРО не нужен.
Любая иная форма расчетов наличными будет требовать наличие РРО.
Работаете ли с резидентами (в Украине) или нерезидентами (компаниями за рубежом) при безнале значения не имеет. Да и физически наличными из-за рубежа с вами никто не рассчитается.
Будут ещё вопросы, обращайтесь лично.
Удачи вам!
Адвокат, г. Киев, 24 года опыта
РРО необходим в двух случаях:
- первый - получение наличных средств от (в вашей ситуации этого нет)
- второй - получение средств на счет с кредитных и дебетовых платежных карт клиентов от клиентов (это возможно в вашем случае)
Если ваши клиенты - плательщики - это цифровые дистрибуторы (официальные сторы) - все платежи от них идут исключительно банковским переводом. Так же идут платежи и от Google AdWords - безналичный банковский перевод. В таких операциях РРО не нужен.
ай-ай-ай, Георгий.
https://uristy.ua/question/33242
Нехорошо (с) нарушать
Юрист, г. Харьков, 33 года опыта
В вашем случае расчеты по оплате ваших работ, услуг осуществляются исключительно в безналичной форме. Как вы написали по договору со счетов компаний ваших клиентов на ваш расчетный счет, для таких расчетов использование РРО или ПРРО не нужно.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеЕсть особые условия, когда предпринимателям разрешается не использовать РРО, их список можно посмотреть в ст. 9 ЗУ «О РРО», под такие условия подпадают:
Вывод: в Вашем случае использование РРО не обязательно.
Адвокат, г. Киев
Адвокат, г. Киев, 24 года опыта
Здравствуйте, Петр.
Если все именно так как указано в вопросе - денежные средства поступают на мой расчетный счет со счетов компании с которой я работаю(из-за рубежа) - то есть расчет происходит SWIFT или SEPA платежом между двумя банками - банком плательщика и банком получателя - РРО вам не нужен.
Если же расчет происходит при помощи платежной карты компании или физлица (например через терминал на сайте или через любой другой процессинг платежных карт) - такой тип расчета требует использования РРО.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий вечір, Петро!
Сейчас и в 2021 г.РРО (кассовые аппараты) используют ФОП (ФЛП):Якщо клієнти розраховуються виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують Вам кошти на поточний рахунок банківським переказом, то РРО не потрібен.
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на
запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», запроваджено нові терміни щодо обов’язкового використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку.
Для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку 2, 3 та 4 групи запроваджено наступні етапи обов’язкового використання РРО. Обов’язкове використання РРО, як раніше, залишається для ФОП платників єдиного податку, які здійснюють:
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для ФОП платників єдиного податку, які здійснюють:
з 1 квітня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для усіх ФОП платників єдиного податку 2-4 групи, незалежно від того, який дохід отримано фізичною особою-підприємцем.
Додатково звертаємо увагу, якщо протягом 2020 року обсяг доходу ФОП – платника єдиного податку 2-4 групи перевищить 1 млн грн, то для такого ФОП використання РРО стає обов’язковим з першого числа кварталу, який наступає після моменту такого перевищення. Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, які вже зобов’язані використовувати РРО (пункт 296.10 статті 296 Податкового кодексу України).
Окремо слід відмітити, що з 01.08.2020 року платники податків зможуть використовувати програмні РРО. На відміну від традиційних РРО в програмних РРО присвоєння фіскального номера електронному розрахунковому документу буде відбуватися на фіскальному сервері контролюючого органу із збереженням даних щодо виконання розрахункової операції у системі обліку даних реєстраторів розрахункових операцій, що значно спрощує роботу платника податків та унеможливлює зловживання в сфері внесення даних до фіскальних чеків.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Додатково зазначаємо, що на період виходу з ладу програмного реєстратора розрахункових операцій проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей. В той же час, на період відсутності зв'язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу. Суб'єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.