Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня!
Чи можна просити про юридичну консультацію з питання несплати кредиту банківській установі?
З червня виникли проблеми по сплаті мінімальних платежів по кредитній карті у зв'язку з припиненням доходів через карантин. У жовтні банк запропонував реструктуризацію та переоформлення договору. На даний момент є прострочення за 2 місяці.
Банк погрожує:
- заблокувати всі рахунки (а особливо по догляду за дитиною, бо я є у декретній відпустці). Чи для цього має бути рішення суду чи це може зробити самостійно приватний виконавець (як каже банк)?
- приїхати за адресою реєстрації (де я не проживаю і прав на це майно не маю) та описувати майно і винести з хати всі речі, щоб покрити суму всього боргу (27000грн). І каже, що по закону має право залишити людині лише один комплект постелі. Я так розумію такі дії можуть бути виключно після рішення суду?
- конфіскувати автомобіль, зареєстрований на мого чоловіка
- арештувати майно мого чоловіка (у власності чоловіка 1/2 частина старого будинку, прописані неповнолітні діти).
Будь ласка, прошу про коментар в правомірності усіх можливих дій зі сторони банку.
Щиро дякую!
З повагою,
Анна
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Львов, 6 лет опыта
Добрий день.
В даному випадку, звернення стягнення на майно в рахунок погашення заборгованості, може бути виключно на підставі рішення суду та після його пред'явлення до примусового виконання до ДВС. Лише в межах виконавчого провадження може бути накладено арешт на майно, з/п тощо, звернуто стягнення і т.д.
Вчинення таких дій без рішення суду протизаконно.
Окрім цього, на сьогодні банки часто вчиняють виконавчий напис на кредитному договорі, який надалі пред'являють до примусового виконання ДВС.
Однак, вчинення виконавчого напису на кредитному договорі є неправомірно та в разі такої ситуації необхідно звертатися до суду про визнання його таким, що не підлягає виконанню.
Викладена Вами ситуація свідчить, що банк здійснює психологічний тиск, однак всі їхні доводи є необгрунтованими, оскільки звернення стягнення на майно можливе лише в межах відкритого виконавчого провадження.
У разі необхідності детальнішої консультації, то звертайтесь через мій профіль.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Доброго дня, Анна із всього вами перечисленого єдине що може буту в вашому випадку, це арешт рахунків на підставі Постанови виконавця. Все інше - це психологічний тиск, дивлячись який банк, є банки, які корректно спілкуються, але є і неадекватні, наприклад Альфа-банк, ПУМБ. Всі фінустанови не звертаються до державних виконавців, вони працюють в основному з приватними виконавцями, тому коли банк зрозуміє, що вас психологічно не можуть "додавить", вони звернуться до "ручного" нотаріуса, а потім до такого самого виконавця, який відразу накладе арешт на всі рахунки, і може накласти арешт на майно. Звичайно, вам колега написала, що такі написи скасовуються миттєво в суді, але якщо нотаріус чи виконавець контактний, і в них можна витребувати ці документи. Тому слідкуйте за реєстром боржника, і відразу звертайтесь до спеціалістів.