Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 05 января 2021, вопрос №35863 100₴

Что мне делать, а главное, как все сделать?

Здравствуйте, мне 24 года, с 16 лет живу в другой стране на не законных основаниях.
У меня нету паспорта, так как ни в 14 ни 16 его не получал, хочу приехать на Украину и сделать документы, что меня может ожидать? С какими проблемами я могу столкнуться?

В военкомат не ходил и вообще ни разу там не был.

Ответы юристов (9)

    Карпенко Андрій Володимирович
    20%

    Что мне делать, а главное, как все сделать?

    Здравствуйте, мне 24 года, с 16 лет живу в другой стране на не законных основаниях.У меня нету паспорта, так как ни в 14 ни 16 его не получал, хочу приехать на Украину и сделать документы, что меня может ожидать? С какими проблемами я могу столкнуться?В военкомат не ходил и вообще ни разу там не был.

    Добрый вечер!

    Связывайтесь с Посольством Украины в той стране в которой находитесь и решайте все свои вопросы. До похода в военкомат Вам необходимо доказать гражданство Украины, а затем на законных основаниях въехать в страну.

    На этом сайте Вам не помогут.

    Беликов Олег  Александрович
    Беликов Олег Александрович 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 32 года опыта

    Добрый день. Без документов приехать в Украину вы не сможете, поэтому первоначально вам надо обратиться в посольство. Если у вас есть свидетельство о рождении, то процедура получения паспорта не такая уж и сложная - вам надо обратиться по месту регистрации в соответствующий орган, сейчас это делается в ЦНАП, заполнить бланк заявления и сделать фото. Также надо будет заплатить госпошлину и незначительнй штраф - до 85 грн.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 4 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Для початку Вам необхідно звернутися до консульства України в країні Вашого перебування та вирішити питання з громадянством.

    Якщо Ви маєте свідоцтво про народження в якому вказано, що один з батьків є громадянином України , то Ви можете отримати паспорт громадянина України звернувшись до ЦНАПу за місцем реєстрації та сплативши адміністративний збір та штраф за невчасне отримання паспорту громадянина України.

    Але спочатку зверніться до консульства України , аби дипломатична служба вирішила , який документ Вам необхідно видати для перетину кордону України, адже без документу через кордон Вас не пропустять.

    Питання военкомату та служби в армії поки що Вам не загрожують, адже для початку Вам необхідно отримати громадянство України у вигляді паспорту громадянина України, а також ИНН(РНОКПП) у податковій.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте, Qadir!

    Без документов, подтверждающих Вашу личность и отношение к гражданству, Вам невозможно будет въехать в Украину.

    Начните обращения в Посольство Украины в стране Вашего пребывания.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Здравствуйте, Qadir!

    Если Вы являетесь гражданином Украины, но не имеете внутреннего паспорта, то можете въехать на территорию Украины на основании одного из документов, который подтверждает ваше гражданство.

    Закон України "Про громадянство України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2235-14#Text):

    Стаття 5. Документи, що підтверджують громадянство України

    Документами, що підтверджують громадянство України, є:

    1) паспорт громадянина України;

    3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

    4) тимчасове посвідчення громадянина України;

    6) дипломатичний паспорт;

    7) службовий паспорт;

    8) посвідчення особи моряка;

    9) посвідчення члена екіпажу;

    10) посвідчення особи на повернення в Україну.

    При пересечении границы не проверяется отношение к воинской обязанности лиц призывного возраста, получение/неполучение повесток и наличие/отсутствие приписного свидетельства.

    То есть, Вы можете свободно приезжать и уезжать с Украины. Никто в аэропорту Вас не остановит и не будет требовать предоставить военно-учетный документ (приписное свидетельство).

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Пользователь не активен
    40%
    Пользователь не активен 4 года назад

    Юрист, г. Киев

    Доброго дня. Якщо ви колись перетинали кордон - то паспорт хоч якийсь у вас має бути (прострочений). Якщо ж ви народились на території іншої держави то вам необхідно вирішувати питання підтвердження громадянства, для цього звернутись до посольства України в Державі, де ви перебуваєте.

    Дитина, яка народилася після 01.03.2001 року (набуття чинності Законом "Про громадянство України” від 18.01.2001 року ) та один з батьків якої на момент її народження перебував у громадянстві України, є громадянином України з моменту свого народження.

    На підтвердження факту набуття громадянства України за народженням видається довідка про реєстрацію набуття громадянства України за народженням.

    Лише після цього ви можете порушувати питання отримання паспорта громадянина України.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 года назад

    Адвокат, г. Днепр, 26 лет опыта

    Добрый день!

    За разрешением данного вопроса Вам необходимо обратиться в посольство Украины в стране Вашего пребывания.

    Находите сайт посольства, заходите в раздел "Паспортні дії", в этом разделе описывается как получить документ для возвращения в Украину (так называемый "белый паспорт" - документ по которому Вы сможете вернуться в Украину в случае отсутствия документов). После возвращения в Украину Вам необходимо обратиться в Миграционную службу или ЦНАП для оформления паспорта.

    Вот детальная информация получении "белого паспорта"

    Посвідчення особи на повернення в Україну є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами), дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України.

    Посвідчення оформлюється та видається у разі
    • втрати або викрадення під час перебування за межами України документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
    • коли строк дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, закінчився;
    • коли встановлено, що документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;
    • коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

    Посвідчення може бути також видано особам без громадянства, які мають право на постійне проживання в Україні, іноземцям та особам без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, в разі втрати або викрадення під час перебування за кордоном виданих в Україні документів, що посвідчують особу та дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, якщо строк дії таких документів закінчився або встановлено, що вони є недійсними з інших причин.

    Оформлення та видача посвідчення здійснюються протягом одного робочого дня, але не більш як п’яти робочих днів з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи відомостей, передбачених чинним законодавством, та сплати консульського збору.

    У разі необхідності надсилання письмового запиту строк оформлення посвідчення може бути продовжено до часу отримання відповіді на такий запит, але не більш як 30 днів.

    Документи, що подаються до закордонної дипломатичної установи для оформлення посвідчення

    Оформлення та видача посвідчення здійснюються:

    • особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, – на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;
    • особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, – на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі – законний представник).

    Особам, щодо яких прийнято рішення про реадмісію, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або щодо яких прийнято рішення про примусову депортацію з відповідної держави, посвідчення може бути оформлено на підставі звернення компетентного органу цієї держави.

    Для оформлення посвідчення заявник або його законний представник подає до дипломатичної установи такі документи:

    1. заяву-анкету;

    2. документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентним органом іноземної держави, що підтверджує факт звернення особи щодо:

    • втрати або викрадення документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
    • втрати або викрадення документа особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні, іноземця та особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що посвідчує особу та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

    3. документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну (у разі наявності);

    4. документ, що посвідчує особу та підтверджує статус особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні (у разі наявності), або документ іноземця чи особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що посвідчує особу та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

    5. довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України і постійно проживає на території України, та у разі, коли такій дитині не оформлювалися документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну);

    6. свідоцтво про народження дитини або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентним органом іноземної держави (у разі наявності), якщо оформлюється посвідчення дитині або дані про дитину вносяться до посвідчення законного представника;

    Видані компетентними органами іноземної держави документи засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (наприклад, Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів). Такі документи подаються з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально.

    7. документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником);

    8. одну кольорову фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування (у разі оформлення посвідчення особі, яка не досягла дванадцятирічного віку, особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, або у разі наявності обґрунтованих обставин, які доводять неспроможність заявника прибути до найближчої дипломатичної установи);

    9. документ, що підтверджує сплату консульського збору.

    Оформлене посвідчення видається особисто заявникові або його законному представникові.

    Посвідчення, оформлене особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, може бути видане особі, уповноваженій на це її законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

    У разі коли громадянин втратив документи в країні, на території якої відсутня дипломатична установа, оформлене посвідчення може бути доставлено заявнику засобами поштового зв’язку або експрес-зв’язку, якщо це дозволяється законодавством такої країни.

    Для оформлення посвідчення на ім’я особи, щодо якої прийнято рішення про реадмісію чи примусову депортацію, компетентний орган іноземної держави подає до дипломатичної установи такі документи:

    1. офіційне звернення про оформлення та видачу посвідчення;

    2. заяву-анкету із зазначенням відомостей про особу, на ім’я якої оформляється посвідчення;

    3. документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, або документ, що посвідчує особу та підтверджує статус особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні (у разі наявності), або документ іноземця чи особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що посвідчує особу та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну (ЭТО МОЖЕТ БЫТЬ СВИДЕТЕЛЬСТВО О РОЖДЕНИИ)

    4. рішення про реадмісію у разі наявності міжнародного договору України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або рішення про примусову депортацію в Україну;

    5. дві кольорових фотокартки 3,5 х 4,5 сантиметра та одну кольорову фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів (у разі можливості) для внесення відцифрованого образу обличчя особи, на ім’я якої оформляється посвідчення, шляхом сканування.

    Термін дії посвідчення

    Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою дипломатичної установи, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення в Україну пред’явника посвідчення, але не може перевищувати 30 днів, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

    У разі хвороби, нещасного випадку та з інших причин, передбачених законодавством, строк дії посвідчення може бути продовжено консульською посадовою особою дипломатичної установи на шляху прямування особи до України на строк, необхідний для повернення особи на територію України, але не більш як на 30 днів, за особистим клопотанням заявника або його законного представника, або органу, за поданням якого посвідчення оформлене.

    С уважением, адвокат Татьяна Власенко

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    На законних підставах вам повернутся в Україну без паспорту фактично не можливо, тому єдиним для вас оптимальним рішенням, є звернутися до посольства України в країні у якій ви перебуваєте, саме вони зможуть надати Вам необхідну допомогу та консультацію.

    Успіху

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    У меня нету паспорта, так как ни в 14 ни 16 его не получал, хочу приехать на Украину и сделать документы, что меня может ожидать? С какими проблемами я могу столкнуться?

    Посольство Вам не поможет , так как Вы не имеете ни документов удостоверяющих личность гражданина Украины, ни документов о законности пребывания в России..Рекомендую обратиться к своим родителям , однозначно получить паспорт впервые можно только в присутствии родителей , а в Вашей ситуации тем более.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA