Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Финансовое право, 27 августа 2019, вопрос №3602

Расписка о получении денег

Здравствуйте. Меня интересует вопрос. Никогда не сталкивался с этим. Ситуация вынуждает оформить расписку. Поэтому, подскажите, пожалуйста, как правильно написать расписку о получении денег? Какая информация должна быть указана? Если будет указана сумма больше, чем отдана на руки, при условии что получатель заверил что претензий не имеет, то что грозит за такие действия?

Ответы юристов (1)

    Губарєва Марія  Олександрівна
    Губарєва Марія Олександрівна 5 лет назад

    Адвокат, г. Верхние Плавные, 15 лет опыта

    Доброго дня, Вікторе.

    Зміст розписики : ( інформація, яка зазначена нижче по тексту є обов"язковими елементами розписики)

    Я Світлова Ірина Іванів, 01.01.1680 р.н., мешкаю у м. Києві по вулиці Конституції 3, кв. 15 (паспорт СЕ № 34556773, виданий Святошинським РВ УМВС Кіровоградської області 7.11.191695 р., ідентифікаційний код 14565876ш98965), даю цю розписку громадянину Іванову Івану Гавриловичу, 1970 року народження, мешканцю м. Києва, який проживає по вул. Конституції, буд. 56, кв. 09, в підтвердження того, що я Світлова Ірина Іванів, отримала від Іванова Івана Гавриловича у борг гроші в сумі 30 000 (тридцять тисяч) грн.00 коп. та зобов’язуюся повернути позику в строк до 26 січня 2021 р. в повному обсязі. У разі недотримання цього зобов’язуюсь виплатити пеню в розмірі одного відсотка від суми за кожен день прострочення.

    28 серпня 2018 року (Підпис) _________________(місце складання розписки)

    - Розписка не потребує нотаріального посвідчення. За бажанням особи, нотаріус, фіксує лише факт того, що цей документ був оформлений конкретною людиною.

    - Бажано, щоб документ був написаний власноруч, особою, яка отримала грошові кошти.

    - Розписку, бажано, укладати в присутності свідків , які надалі зможуть підтвердити факт передачі вами грошей боржнику та зазначити про це в розписці.

    - Оригінал розписки залишається в особи, яка видала грошові кошти.

    Відносно наступного питання :..." Если будет указана сумма больше, чем отдана на руки, при условии что получатель заверил что претензий не имеет, то что грозит за такие действия? "

    Не бачу сенсу в таких діях, але, якщо позика буде повернута вчасно то наслідків такі дії мати не будуть. Але, якщо позику не повернути, в суді , боржник зобовязаний повернути ту суму грошових коштів, які вказані в розписці.

    Також, необхідно памятати, що розписка це письмове підтвердження передачі грошей від однієї особи до іншої.

    Верховний Суд України надав висновок, що розписка є документом, який боржник видає кредитору за договором позики, підтверджуючи як його укладення, так і умови, а також засвідчуючи отримання певної грошової суми. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №309/3458/14-ц,

    Статтею 202 ЦК визначено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори).

    Відповідно до чч.1 та 2 ст.207 ЦК (у редакції, чинній на час укладення договору позики) правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважає-ться таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою.

    За своєю суттю розписка про отримання в борг коштів є документом, який боржник видає кредитору за договором позики, підтверджуючи як його укладення, так і умови договору, а також засвідчуючи отримання від кредитора певної грошової суми або речей.

    Отже, досліджуючи боргові розписки чи договори позики, суди повинні виявляти справжню правову природу укладеного договору, а також надавати оцінку всім наявним доказам і залежно від установлених результатів — робити відповідні правові висновки

    У справі, яка переглядається, суд апеляційної інстанції, ухвалюючи рішення про часткове задоволення позову, виходив з того, що письмова форма договору позики внаслідок його реального характеру є доказом не лише факту укладення договору, але й факту передання грошової суми позичальнику. Суд установив, що наявність між сторонами позикових відносин підтверджується наявним у позивача оригіналом розписки Особи 5, яка підтверджує як факт отримання боржником коштів за договором позики, так і зобов’язання повернути ці кошти Особі 4 до кінця 2012 року. Оскільки у визначений у розписці строк кошти Особою 5 повернуті не були, в позивача були підстави для звернення з даним позовом.

    З повним текстом рішення ви можете ознайомитись за посиланням - https://zib.com.ua/ua/131670-vsu_vkazav_scho_rozpiska_e_dokumentom_i_borg_slid_povernuti.html


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA