Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 28 марта 2021, вопрос №40343

Если мой отец по документам мне не кто как я могут после его смерти претендовать на наследство

Мой отец по документам мне не кто как в случае его смерти я могут получить его собственость( дом.квартира)

Ответы юристов (3)

    Кирюшин Артем Андреевич

    Да, можете. Но для начала в судебном порядке вам необходимо установить факт родственных связей между вами и вашим отцом.

    Если у вас есть достаточные доказательства данного факта (переписка, совместные фото и т.д.) суд скорее всего пойдет вам на встречу.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 3 года назад

    Адвокат, г. Днепр, 26 лет опыта

    Добрый день!

    Без доказательства факта родственных связей Вы никаким образом не сможете претендовать на наследство после постороннего (по документам) для Вас человека.

    Устанавливайте факт отцовства сейчас пока отец жив - в таким случае у Вас не возникнет вопросов по наследованию в случае его смерти.

    В случае необходимости детальной консультации - обращайтесь. С уважением, адвокат Татьяна Власенко

    Тарасюк Віктор  Анатолійович
    Тарасюк Віктор Анатолійович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Доброго дня! Якщо Ваш батько не заперечує батьківства, він особисто може подати заяву до РАГСу.

    Відповідно до ч. 2 ст. 125 Сімейного кодексу України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:1) за заявою матері та батька дитини;2) за рішенням суду.

    Визнання батьківства — це волевиявлення особи, яка вважає себе батьком дитини. Однак одного волевиявлення особи щодо визнання себе батьком певної дитини недостатньо для настання правових наслідків. Необхідно також ще й волевиявлення матері дитини, яке полягає у вираженні згоди на те, щоб чоловік був записаний батьком народженої нею дитини.

    У разі народження дитини жінкою, яка не перебуває у шлюбі з чоловіком, котрий є батьком дитини, а останній виявив бажання визнати своє батьківство відносно даної дитини — вони обоє мають право подати до органів державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про визнання батьківства.Спільна заява батьків може бути подана одночасно при здійсненні реєстрації народження дитини або після реєстрації народження, яка була проведена відповідно до вимог ст. 135 Сімейного кодексу України. Заява про визнання батьківства може бути подана як за місцем проживання батьків, так і за місцем зберігання актового запису про народження. Така заява може бути подана батьками дитини як до, так і після народження дитини. Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, то вона може бути подана через представника або надіслана поштою за умови нотаріального засвідчення справжності підпису заявника.

    Якщо заява про визнання себе батьком дитини подана неповнолітнім, орган державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє батьків, опікуна чи піклувальника неповнолітнього про запис його батьком дитини. У разі якщо повідомити батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього неможливо, орган державної реєстрації актів цивільного стану повинен повідомити орган опіки та піклування про запис неповнолітнього батьком дитини.Визнання батьківства за рішенням суду (примусовий порядок) визначено у ст. 128 Сімейного кодексу України. Відповідно до якої за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

    Будуть питання звертайтесь! Щасти Вам.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA