Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день. Подскажите пожалуйста, как я могу оформить доверенность на себя от бабушки (81 год), которая не дееспособна, передвигается только по квартире, на улицу не выходит, сама себя с трудом обслуживает, бредит иногда. Бабушка живет со мной, в моей квартире. Без бабушки (ее присутствия) я не могу решить вопросы ни в Киевводоканале, ни в Киевтеплоэнерго и др. по вопросам ее квартиры (перерасчет, начисления долгов непонятных, установка счетчкиков и др.). Во всех организациях требуют присутствие владельца квартиры или доверенность на меня, владелец квартиры - бабушка, в квартире прописана только она, возить бабушку по всем этим инстанциям нет возможности, ей тяжело. Как быть? Спасибо.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта
Добрый день. Подскажите пожалуйста, как я могу оформить доверенность на себя от бабушки (81 год), которая не дееспособна, передвигается только по квартире, на улицу не выходит, сама себя с трудом обслуживает, бредит иногда. Бабушка живет со мной, в моей квартире. Без бабушки (ее присутствия) я не могу решить вопросы ни в Киевводоканале, ни в Киевтеплоэнерго и др. по вопросам ее квартиры (перерасчет, начисления долгов непонятных, установка счетчкиков и др.). Во всех организациях требуют присутствие владельца квартиры или доверенность на меня, владелец квартиры - бабушка, в квартире прописана только она, возить бабушку по всем этим инстанциям нет возможности, ей тяжело. Как быть? Спасибо. - Добрый день! вам необходимо оформить нотариальную доверенность. Чтобы оформить такую доверенность вам нужен нотариус, который сможет к вам приехать по месту жительства бабушки. Вот, например (не реклама): https://notariusy.kiev.ua/vyezd-notariusa-na-dom
Благодарю за ответ. А как быть с тем, что бабушка бредит, путает день/ночь, рассказывает выдуманные истории? Это нужно справку от врача какую-то брать? Кто признает человека не дееспособным? Спасибо
Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта
Каждый случай индивидуален. Лучше всего общаться непосредственно с нотариусом, возможно вам и не понадобится никакая справка, а если и понадобится - нотариус сам подскажет какая конкретно ему справка нужна.
Закон України "Про нотаріат":
Стаття 44. Визначення обсягу цивільної дієздатності фізичних осіб і перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевірка повноважень представника фізичної або юридичної особи. Встановлення намірів сторін вчиняти правочин/
Під час посвідчення правочинів визначається обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб, які беруть у них участь. Визначення обсягу цивільної дієздатності фізичної особи здійснюється за паспортом громадянина України або іншими документами, передбаченими статтею 43 цього Закону (крім посвідчення водія, особи моряка, особи з інвалідністю чи учасника Другої світової війни, посвідчення, виданого за місцем роботи фізичної особи), які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо обсягу цивільної дієздатності фізичної особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії. У разі потреби нотаріусу надається довідка про те, що особа не страждає на психічний розлад, який може вплинути на її здатність усвідомлювати свої дії та (або) керувати ними.
У разі наявності сумнівів щодо обсягу цивільної дієздатності фізичної особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, нотаріус зобов'язаний звернутися до органу опіки та піклування за місцем проживання відповідної фізичної особи для встановлення факту відсутності опіки або піклування над такою фізичною особою.
При перевірці цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи нотаріус зобов'язаний ознайомитися з її установчими документами, інформацією про таку особу, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань і перевірити, чи відповідає нотаріальна дія, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності.
У разі наявності у нотаріуса сумнівів щодо поданих документів він може витребувати від цієї юридичної особи, державного реєстратора, органів доходів і зборів, інших органів, установ та фізичних осіб додаткові відомості або документи.
Нотаріус при посвідченні правочинів, вчиненні інших нотаріальних дій за участю уповноваженого представника встановлює його особу відповідно до вимог статті 43 цього Закону, а також перевіряє обсяг його повноважень.
Нотаріусу подається довіреність або інший документ, що надає повноваження представникові. Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється нотаріусом за допомогою Єдиного реєстру довіреностей.
Якщо від імені юридичної особи діє колегіальний орган, нотаріусу подається документ, в якому закріплено повноваження даного органу та розподіл обов'язків між його членами.
У разі наявності сумнівів щодо уповноваженого представника, а також його цивільної дієздатності та правоздатності нотаріус має право зробити запит до відповідної фізичної чи юридичної особи.
Нотаріус зобов'язаний встановити дійсні наміри кожної із сторін до вчинення правочину, який він посвідчує, а також відсутність у сторін заперечень щодо кожної з умов правочину.
Встановлення дійсних намірів кожного з учасників правочину здійснюється шляхом встановлення нотаріусом однакового розуміння сторонами значення, умов правочину та його правових наслідків для кожної із сторін.
Встановлення дійсних намірів однієї із сторін правочину може бути здійснено нотаріусом за відсутності іншої сторони з метою виключення можливості стороннього впливу на її волевиявлення.
Правочин посвідчується нотаріусом, якщо кожна із сторін однаково розуміє значення, умови правочину та його правові наслідки, про що свідчать особисті підписи сторін на правочині.
Спасибо Вам за консультацию. С наступающими праздниками.
Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта
Пожалуйста! И вас с наступающими праздниками!
ххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх