Начните консультацию с юристом онлайн
Частный исполнитель наложил арест на часть (1/5 часть) квартиры в которой я прописан .
Квартира родителей.
Никаких прав собственности на нее у меня нет, только прописан там.
Можно ли , и как, обжаловать это решение?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (12)
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеДобрый день!
1. Вам необходимо ознакомиться с исполнительным производством и выяснить кто и на основании чего принял решение об аресте 1/5 квартиры (суд или нотариус).
Поняв, кто принял такое решение, Вам необходимо обратиться за защитой своих прав в Суд.
2. Если частный исполнитель не дает Вам возможности ознакомиться с материалами исполнительного производства, Вы можете потребовать это через суд и пожаловаться в Минюст.
В случае поступления письменных обращений относительно решений, действий или бездействия частных исполнителей, которые участниками исполнительного производства считаются неправомерными, Министерство юстиции Украины проведет соответствующую проверку.
В соответствии со ст. 5 Закона об обращении граждан письменное обращение направляется по почте или передается гражданином в соответствующий орган, учреждение лично или через уполномоченное им лицо, полномочия которого оформлены в соответствии с законодательством.
Письменное обращение должно быть подписано заявителем (заявителями) с указанием даты.
Адреса для обращений:
- почтовый адрес: 01001 г. Киев, ул.Городецкого, 13,
- е-mail: callcentre@minjust.gov.ua.
Юрист, г. Киев, 6 лет опыта
Доброго дня!
Так, можна.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 18 Закону про виконавче провадження, з метою забезпечення примусового виконання рішення виконавець вправі накладати арешт на майно боржника.
Отже, закон передбачає можливість виконавця арештовувати виключно майно боржника, а не будь-яке інше майно з яким у боржника існує правовий зв'язок (у Вашому випадку - зареєстроване місце проживання в житлі батьків).
Таким чином, постанова виконавця незаконна, оскільки арештовано майно осіб, які не є боржниками у виконавчому провадженні.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Здравствуйте.
1. Необходимо обратиться с запросом в Государственную исполнительную службу (ДВС) о предоставлении информации о наличии открытых или законченных исполнительных производств.
2. На основании полученной информации составить ходатайство государственного исполнителя или руководителя отдела Государственной исполнительной службы с требованием снять существующие за пределами любого исполнительного производства аресты, наложенные на имущество (средства).
3. В пределах 10-дневного срока с момента получения ДВС указанного ходатайства обратиться в суд, выдавший исполнительный документ, с жалобой на действия (бездействие) государственного исполнителя и просить обязать государственного исполнителя снять арест с имущества.
В любом случае, все будет решаться в суде.
Вам необходимо установить на основании чего наложен арест и далее в суде обжаловать постановление органа ДВС.
С уважением,
Константин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Владиславе.
Звичайно, що це незаконно та порушує правові норми Закону України "Про виконавче провадження".
Як зняти арешт з нерухомого майна?
Арешт з вашого майна може зняти безпосередньо сам виконавець в таких випадках:
• безпосередньо при завершенні виконавчого провадження виконавець ухвалює рішення щодо зняття арешту з нерухомого майна;
• якщо будуть виявлені порушення в процедурі накладення арешту - арешт знімається на підставі постанови начальника відділу ДВС;
• якщо буде встановлено недоцільність або неможливість реалізувати арештоване майно, арешт знімається на підставі постанови державного виконавця, затвердженої начальником відділу.
Якщо ви не згодні з діями виконавця щодо накладення арешту на ваше нерухоме майно, ви маєте право оскаржити його рішення до керівника вищого органа ДВС або до суду.
Алгоритм оскарження:
1. Якщо ви щойно дізналися, що на ваше нерухоме майно накладено арешт, вам потрібно отримати витяг з єдиного реєстру заборони відчуження нерухомого майна, у якому ви й побачите, на підставі якого документу був накладений арешт. Отримати такий витяг ви можете онлайн, або ви можете звернутися до нотаріуса.
2. Потім зверніться до вищого керівництва ДВС зі скаргою на рішення виконавця щодо незаконності накладення арешту на ваше нерухоме майно.
3. Після того, як вам скоріш за все відмовлять у задоволенні вашої скарги, потрібно звернутися з позовною заявою до суду.
Всього найкращого!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день, Владислав!
Арешт з вашого майна може зняти безпосередньо сам виконавець в таких випадках:
• безпосередньо при завершенні виконавчого провадження виконавець ухвалює рішення щодо зняття арешту з нерухомого майна;
• якщо будуть виявлені порушення в процедурі накладення арешту - арешт знімається на підставі постанови начальника відділу ДВС;
• якщо буде встановлено недоцільність або неможливість реалізувати арештоване майно, арешт знімається на підставі постанови державного виконавця, затвердженої начальником відділу.
Якщо ви не згодні з діями виконавця щодо накладення арешту на ваше нерухоме майно, ви маєте право оскаржити його рішення до керівника вищого органа ДВС або до суду.
Всього доброго!
Адвокат, г. Днепр, 26 лет опыта
Добрый день!
Изначально в свидетельстве о праве на собственность проверьте кто является собственником квартиры (нужны данные собственников на украинском языке).
Проверьте в Реестре должников по следующей ссылке https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors всех собственников квартиры - в реестре будет отражена информация о данных исполнителя и его контакты.
В Реестре судебных решений по следующей ссылке https://court.gov.ua/fair/ Вы можете проверить есть ли судебные дела в отношении всех собственников квартиры.
Если судебных решений нет - исполнительное производство открыто на основании исполнительной надписи нотариуса.
Вы будете владеть всей информацией - в отношении кого открыто исполнительное производство.
Каждый из 5 собственников может обратиться к исполнителю и потребовать предоставление данных, на основании чего наложен арест на часть квартиры, а должник - имеет право ознакомиться со всеми материалами исполнительного производства.
Каждый из 5 собственников может обжаловать действия исполнителя, нотариуса либо судебное решение.
Поскольку Вы не собственник, то в данном случае Вам откажут в предоставлении информации и документов.
В случае необходимости получения дополнительной консультации, данных из Реестров - обращайтесь.
С уважением, адвокат Татьяна Власенко
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго вечора, Владиславе!
Відповідно до статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Згідно ст. 321 ЦКУ право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Відповідно до ст. 391 ЦКУ власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ч.1 ст. 60 Закону України «Про виконавче провадження» особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Отже, якщо частка квартири на яку накладено арешт дійсно належить вашим батькам (а не Вам), потрібно діяти наступним чином:
1) отримати інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (це можна зробити онлайн: https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1 або звернутись з відповідним запитом до державного реєстратора в ЦНАП).
2) звернутися з письмовою заявою про зняття арешту з майна до відповідного приватного нотаріуса, який наклав арешт на нерухоме майно;
3) якщо приватний нотаріус відмовить у знятті арешту з нерухомого майна, потрібно звернутися з позовною заявою до суду за місцем знаходження арештованого майна та додати до неї такі документи:
• копію паспорту позивача;
• копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
• відмову у знятті арешту;
• копії правовстановлюючих документів на майно;
• витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта;
• квитанцію про сплату судового збору;
Звертайтесь, якщо буде потрібна допомога.
Всього доброго!
Щасти Вам!
Юрист, г. Херсон, 20 лет опыта
Доброго дня! Для початку Вам потрібно ознайомитись з виконавчим провадженням, яке знаходиться у приватного виконавця, з якого вам стане віддомо хто і з яких підстав наклав арешт на Вашу частку в квартирі. Після цього Ви маєте право звернутися до суду за захистом своїх законних прав та інтересів.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон Украины "Про виконавче провадження" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19):
"Стаття 50. Звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна фізичної особи
1. Звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник.
2. Разом із житловим будинком стягнення звертається також на прилеглу земельну ділянку, що належить боржнику.
3. У разі звернення стягнення на об’єкт нерухомого майна виконавець здійснює в установленому законом порядку заходи щодо з’ясування належності майна боржнику на праві власності, а також перевірки, чи перебуває це майно під арештом.
4. Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об’єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку. ...
Стаття 59. Зняття арешту з майна...
5. У всіх інших випадках арешт може бути знятий за рішенням суду...
Стаття 74. Оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби
1. Рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
2. Рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
3. Рішення, дії або бездіяльність державного виконавця також можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець. Рішення, дії та бездіяльність начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, можуть бути оскаржені до керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня...".
Во-первых, как изложено выше, обращение взыскания на квартиру подлежит в последнюю очередь. Во-вторых, даже если Вы имели бы долю собственности в квартире, то исполнитель перед наложением ареста должен был обратиться в суд с иском о выделении этой 1/5 части квартиры в натуре. В-третьих, если исполнительным документом является исполнительный лист суда, то обжалование действий, решения исполнителя и вопрос о снятии ареста подлежит в суде, выдавший этот исполнительный лист (в рамках производства по этому решению); если исполнительный документ выдан другим органом (нотариусом) - в административном суде по иску к исполнителю (и снятию ареста)
Юрист, 19 лет опыта
Добрый день Владислав!
Действия частного исполнителя незаконны, поскольку он не проверил есть ли у должника право собственности на квартиру которую он арестовал. Обратитесь к нему с письменной жалобой отправив ее ценным письмом в которой укажите, что частный исполнитель нарушает право собственности, что Вы не имеете к арестованоой квартире никакого отношение, чтобы также проверил реестр прав собственности и незамедлительно снял арест с квартиры о чем письменно Вас известил (укажите конкретный срок). В ином случае напишите, что собственник будет обращаться в суд и требовать возмещение морального вреда. Также напишите, что будет подана жалоба в Министерство юстиции чтобы проверили проверку.
Юрист, г. Харьков, 33 года опыта
Если вы не являетесь собственником этой квартиры в целом или в какой-то ее части, то исполнитель в порядке исполнительного производства не имел права накладывать арест на это имущество. Регистрация места жительства может свидетельствовать, что проживаете этой квартире и там может находиться ваше имущество, вот на него может быть наложен арест и даже произведена опись. Незаконные действиях в отношении квартиры ваших родителей совершил частный исполнитель его действиях вы можете обжаловать только в суде, у него нет непосредственного начальника службы. Но есть один момент в суд должны обращаться ваши родители, поскольку в результате незаконных действий исполнителя именно их права нарушены. Рекомендуют до обращения в суд обратиться к исполнителю и он может это сделать не доводя дело до суда своим постановлением и внесения записи о снятии ареста в реестр прав на недвижимое имущество и их ограничений.
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
Можно ли , и как, обжаловать это решение?
можно
Собственник\и квартиры подает заявление исполнителю на снятие ареста и прикладывает документ подтверждающий право собственности на квартиру
и если Вы не являетесь совладельцем квартиры - арест Вам снимут
но Вы пишите что 1\5 ч - значит в приватизации участвовали 5 человек , а не только Ваши родители , то есть кроме родителей еще 3 человека и не исключено что Вы так же участвовали в приватизации
посмотрите право собственности и там указано всех собственников
нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов ( заявы, иски т .п.) - обращайтесь через сайт, с ув Виктория Костромина