Задайте вопрос юристу

828 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

12 июля 2021, вопрос №44924 100₴

На мене подали в суд за неправомірність дій

Доброго дня! Питання таке. 2 роки тому придбала земельну дачну ділянку з будинком у своїх колишніх свекрів. Дозволяла їм проживати в ліній період так як не планувала робити поки ремонт. В кінці травня повідомила їх що більше вони туди їхати не зможуть так як маю намір продати дачу. Вони поогодилися та вивезли свої речі. Але раптом я дізнаюся що вони на мене подали до суду, ніби то я разом з нотаріусом обманула їх, вони на час підписання паперів ніби то не розуміли що роблять і вимагають анулювати договір купівлі продажу. Що мені робити в такій ситуації. Крім цього, свекор приходив до мене на роботу і написав скагу кляузу, обізвав шахрайкою і т.д.

Ответы юристов (11)

    Пересада Богдан Олександрович
    Общаться в чате Пересада Богдан Олександрович 2 года назад

    Адвокат, 8 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня.

    Такі позови є на 99.9% безперспективними для позивачів.

    Все що вам потрібно, це буде підготувати відзив на позовну заяву до суду та, за бажанням, відвідати декілька судових засідань.

    За потреби я зможу допомогти вам з документами для суду.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25%
    Общаться в чате Кирда Вячеслав Володимирович 2 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, Ольго!

    Головне не панікувати.

    Оскільки з Ваших слів позовна заява про визнання договору купівлі-продажу недійсним вже подано, все, що можна зробити у Вашому випадку - дочекатися отримання позовної заяви з відповідними додатками, та надіслати до суду професійно складений відзив на позовну заяву.

    Багато чого залежатиме від змісту самої позовної заяви, оскільки одразу на перший погляд вбачається, що позивачам буде досить складно довести наявні підстави для задоволення їхніх потреб.

    Вбачається, що позивачі розуміли і усвідомлювали значення своїх дій, коли продавали Вам майно, тому дуже складно їм буде довести інше.

    Успіхів! Всього найкращого!

    Гончаренко Константин
    30%
    Общаться в чате Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    На момент укладання договору всі сторони були дієздатні та цілком здорові та розуміли свої дії , інакше нотаріус би не зміг посвідчити угоду.

    Треба мати докази, що на той момент сторона угоди мала проблеми зі здоров ям , таким доказом є медичні довідки.

    Станом на зараз перспектив доволі мало , якщо стійкого психологічного розладу не спостерігається то це зайва трата часу та фінансів на судовий процесс .

    Вам необхідно подати відзив на їх позов , коли отримаєте матеріали справи та відвідати перше засідання по справі.

    головне , аби суд отримав Ваш відзив поштою і все на цьому вашу участь завершено.

    Перспектива у позивачів примарна , навіть близька до 0 ,

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крижановська Єлізавета Сергіївна
    20%
    Общаться в чате Крижановська Єлізавета Сергіївна 2 года назад

    Юрист, г. Херсон, 19 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня! При отрманні позовної заяви Вам необхідно скласти відзив де викласти всі обставини по справі та надати письмові док. Крім того необхідно буде зявитися до суду , аби відстояти своє законне право.

    Пуха Наталія ТендерОк
    Общаться в чате Пуха Наталія ТендерОк 2 года назад

    Адвокат, г. Ровно

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Наберіться терпіння моніторе реєстр судових рішень підпишіться https://court.gov.ua/fair/ в вайбері на https://chats.viber.com/opendatabot/ru так дійсно ситуація для вас неприємна,

    Щодо перспектив судового провадження то

    Для того, щоб правочин мав юридичну силу, він повинен відповідати ряду вимог, які прийнято називати умовами дійсності правочину. До них належать:

    законність змісту;

    особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності;

    волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі;

    правочин має вчинятися у формі, встановленій законом;

    правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним;

    правочини, що вчиняються батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.

    Правочин, укладений з порушенням хоча б однієї із зазначених умов, визнається законодавством недійсним.

    Неді́йсність правочину — наслідок недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які прямо встановлені правом. Оскільки правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним (презумпція правомірності правочину), то на закон покладається чітке визначення умов (підстав), процесуального порядку і наслідків недійсності. Від недійсних слід відрізняти неукладені правочини (коли сторони не дійшли повної згоди для досягнення правочином повної сили) Недійсність правочину означає, що дія, учинена під виглядом правочину, не створює правових наслідків, на які вона була спрямована.

    Форма правочину - це спосіб волевиявлення правочину. Правочини можуть укладатися усно або у письмовій формі (простій чи нотаріальній). Якщо в законі не встановлена певна форма тих чи інших правочинів, то сторони обирають на свій розсуд, у якій формі укласти потрібний їм правочин.

    Певна група правочинів може укладатися лише в письмовій формі, причому деякі з них потребують нотаріального посвідчення. Цивільний кодекс, інші закони дають перелік таких правочинів. До них відносяться договори купівлі-продажу, застави, дарування жилих будинків, приватних квартир чи їх частин, іншого майна за перелічених в законі умов, довічного утримання. Нотаріальному посвідченню підлягають заповіти, шлюбні контракти, довіреності на укладання правочинів, що потребують нотаріальної форми, а також на вчинення дій щодо державних, кооперативних та інших громадських організацій, за винятком випадків, передбачених законодавством. Письмової форми потребують правочини між фізичними особами на суму, що перевищує у двадцять і більше разів розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян. Під умовними правочинами необхідно розуміти усі звичайні правочини, спрямовані на набуття, зміну або припинення цивільних прав і обо’язків. Тобто вони не є певним самостійним видом правочину. Їх визначальна особливість полягає у тому, що настання перелічених правових наслідків залежить від настання (ненастання) після укладення правочину у майбутньому певних обставин, щодо яких у сторін в момент укладення угоди існує.

    Підстави визнання договору купівлі-продажу дійсним

    Згідно ст. 218 Цивільного кодексу України (далі ЦКУ) якщо правочин, для якого законом встановлена його недійсність у разі недодержання вимоги щодо письмової форми, укладений усно і одна із сторін вчинила дію, а друга сторона підтвердила її вчинення, зокрема шляхом прийняття виконання, такий правочин у разі спору може бути визнаний судом дійсним.

    Згідно ст. 219 ЦКУ суд може визнати такий правочин дійсним, якщо буде встановлено, що він відповідав справжній волі особи, яка його вчинила, а нотаріальному посвідченню правочину перешкоджала обставина, яка не залежала від її волі.

    Згідно зі ст.220 ЦКУ у разі недодержання сторона­ми вимоги закону про нотаріальне посвідчення дого­вору такий договір є нікчемним. Нікчемним правочином є правочин, вчинення якого не породжує передбачених законом правових наслідків у зв´язку із протиправністю або іншими недоліками юридичного характеру, незалежно від пред´явлення позову про визнання його недійсним. Нікчемний правочин є недійсним незалежно від визнання його таким і від бажання сторін Якщо сторони домо­вилися щодо усіх істотних умов договору, що підтвер­джується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна зі сторін ухилилася відйого нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

    Згідно ст. 221 ЦКУ правочин, який вчинено малолітньою особою за межами її цивільної дієздатності, може бути згодом схвалений її батьками (усиновлювачами) або одним з них, з ким вона проживає, або опікуном. Правочин вважається схваленим, якщо ці особи, дізнавшись про його вчинення, протягом одного місяця не заявили претензії другій стороні. У разі відсутності схвалення правочину він є нікчемним. На вимогу заінтересованої особи суд може визнати такий правочин дійсним, якщо буде встановлено, що він вчинений на користь малолітньої особи.

    Згідно ст. 224 ЦКУ на вимогу заінтересованої особи такий правочин може бути визнаний судом дійсним, якщо буде встановлено, що він відповідає інтересам фізичної особи, над якою встановлено опіку або піклування.

    Згідно ст. 224 ЦКУ на вимогу опікуна правочин, вчинений недієздатною фізичною особою, може бути визнаний судом дійсним, якщо буде встановлено, що він вчинений на користь недієздатної фізичної особи.

    Тобто, переспективи визнати договір нікчемним або недійсним у Ваших свекрів немає, щодо вчинення шахрайських дій то це взагалі ваші свекри вирішили псувати вам життя, так як це пусті заяви, озлоблених людей, які можливо підпали під вплив недобросовісних осіб.

    Тому моніторте вище зазначені посилання, не ігноруйте удові провадження, отримаєте позовну заяву, подасте у термін встановлений ухвалою суду відзив або якщо вони дійсно предявлять позов (що також можливо лише пусті погрози) звернетесь за юридичною допомогою, також контролюйте на предмет вжиття заходів забезпечення позову.

    Успіхів

    Мєньков Андрій Васильович
    Общаться в чате Мєньков Андрій Васильович 2 года назад

    Юрист, 18 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня Ольго!

    Доказувати що правочин вчинено шляхом обману вкрай важко, оскільки треба довести навмисне цілеспрямоване введення іншої сторони в оману стосовно фактів, які впливають на укладення правочину та те що недобросовісна сторона діяла умисно, а тому підстав для задоволення позову немає. Попередьте свекра по відповідальність за його неправомірні дії і якщо він не зупиниться наступного разу, фіксуйте його образи на відео і викликайте поліцію.

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Общаться в чате Рибінцев Сергій Сергійович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 15 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, Ольга!

    На позовну заяву відповідати відповідно до вашого статусу -відповідача, направляти заперечення та просити Суд відмовити у позові.

    На кляузи - дати пояснення керівництву, що виходять за межі особистого.

    В цілому- з того, що ви описали, страшного нічого не має, але процесуальні документи підготуйте.

    Звертайтесь

    Костромина Виктория
    Общаться в чате Костромина Виктория 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    если они подали иск - Вам нужно подать - письменный отзыв

    шансы у них выиграть суд малы - но в тоже время они есть

    нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов ( заявы, иски т .п.) - обращайтесь через сайт, с ув Виктория Костромина

    Бондарь Владимир Борисович
    25%
    Общаться в чате Бондарь Владимир Борисович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Пані Ольго! Погоджуюсь з колегами щодо мінімальних шансів на виграш у ваших колишніх свекрів На підтвердження цього, як приклад можете почитати рішення одного з судів Львова, яке я наведу нижче. Але дійсно, потрібно своєчасно і правильно подати відзив на позов в якому викласти свої заперечення та й в судових засіданнях слід би брати участь. Буває, що якраз у таких ситуаціях, де здавалося б все просто й можна отримати несподіванку.

    Для прикладу навожу позитивне (для Вас) рішення(скорочено):

    Справа №461/3059/18

    Р І Ш Е Н Н Я

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    06 жовтня 2020 року м.Львів

    Галицький районний суд м. Львова

    в складі:

    головуючого судді Радченка В.Є.

    з участю:

    секретаря судового засідання Сидорак М.А., Пелех О., Берези П.Р.

    представника позивача Ситника С.О.

    представника відповідача Мотрука Н.Ю.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_4 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_3 ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору державний нотаріус П`ятої Львівської Державної нотаріальної контори Кірілова Т.М. (м.Львів, вул. Ген. Чупринки, 69), орган опіки та піклування при Галицькій районній адміністрації Львівської міської ради (м. Львів, вул. Ф. Ліста, 1, код ЄДРПОУ 20847537) про визнання недійсним договору купівлі - продажу квартири,-

    В С Т А Н О В И В:

    Позивач ОСОБА_3 , через своїх представників, звернувся в суд із позовом до відповідачів ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , третя особа державний нотаріус П`ятої Львівської державної нотаріальної контори Кірілова Т.М. про визнання недійсним договору купівлі-продажу квартири.

    Свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_3 є власником квартири АДРЕСА_1 та проживав у даній квартирі самостійно, а через відсутність коштів вказана квартира не приватизовувалася тривалий час. ОСОБА_3 мав серйозні проблеми із станом психічного здоров`я, вів самостійний, відлюдкуватий спосіб життя, ніде не працював, зловживав спиртними напоями, відвідував заклади соціального харчування. Незважаючи на переконання близьких, відмовлявся від проходження психіатричного обстеження та лікування, хоча його поведінка вказувала на не усвідомлення своїх дій. На початку 2017 року ОСОБА_3 зник з місця постійного проживання. Його пошуками зайнялась його дочка ОСОБА_6 , якій стало відомо про те, що належна її батькові квартира уже приватизована. Достеменно знаючи, що її батько має серйозні відхилення у психічному, розумовому стані здоров`я і він самостійно не міг приватизувати квартиру - звернулась із відповідною заявою до правоохоронних органів про намагання невідомих осіб незаконно заволодіти квартирою її батька. Під час пошуків батька, ОСОБА_6 дізналася, що 25.05.2017 року квартира АДРЕСА_1 була продана відповідачам ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які, як стало відомо їй пізніше, утримували ОСОБА_3 і вчиняли усі необхідні дії для приватизації спірної квартири. Відразу після переоформлення квартири ОСОБА_3 був знайдений працівниками поліції та допитаний в якості потерпілого у кримінальному провадженні і пояснив, що не пам`ятає як, де, коли й при яких обставинах ним було приватизовано спірну квартиру, виготовлено новий паспорт, не пам`ятає чи був присутнім під час підписання договору купівлі-продажу та чи підписував такий. Враховуючи викладене слідчим Галицького ВП в рамках кримінального провадження було призначено судово-психіатричну експертизу з метою встановлення дієздатності ОСОБА_3 . Представники позивача у своєму позові зазначають, що факт небажання ОСОБА_3 відчужувати належну йому квартиру можуть підтвердити й сусіди по будинку. Вважають, що відповідачі неодноразово шахрайським способом намагались і забирали квартири у інших громадян, проходять фігурантами по не одному кримінальному провадженні, на підтвердження цього наводять інформацію про участь відповідачів у інших судових справах. Зазначають, що підставою для визнання оспорюваного договору купівлі-продажу недійсним є той факт, що на момент вчинення такого ОСОБА_3 , хоча й не був офіційно визнаний недієздатним, мав серйозні відхилення у психічному стані здоров`я, перебуваючи під дією лікарських препаратів, а відтак не усвідомлював значення своїх дій та не міг керувати ними, що є підставою для застосування норм ст. 225 ЦК України щодо правових наслідків недійсності правочинів. Одночасно зазначають, що ОСОБА_3 фактично являється недієздатною особою, крім того був введений в оману відповідачами ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , а отже вказаний договір купівлі-продажу квартири являється незаконним та підлягає скасуванню на підставі ст. 230 ЦК України. Просять позовні вимоги задоволити, вирішити питання судових витрат.

    Відповідач ОСОБА_5 подала до суду відзив на позовну заяву. Свої заперечення ґрунтує на тому, що спірний договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , було укладено 25 травня 2017 року і такий було посвідчено державним нотаріусом. Зазначає, що сторона позивача не заперечує той факт, що спірний договір було підписано саме позивачем в присутності нотаріуса, а відтак на виконання вимог закону нотаріусом було перевірено та встановлено особу і його обсяг цивільної дієздатності. Доказів протилежного позивачем надано не було. На спростування доводів позовної заяви, покликається й на довіреність від 02.03.2018 року, копію якої було долучено самим позивачем до позовної заяви, виданої на ім`я ОСОБА_6 , яка була посвідчена приватним нотаріусом ЛМНО Петелькою І.В. Наголошує, що із зазначеної довіреності вбачається, що й приватним нотаріусом ЛМНО Петелькою І.В. в тому числі перевірялася та встановлювалася цивільна дієздатність позивача. Враховуючи викладене, вважає, що позовна заява ОСОБА_3 є безпідставною та необґрунтованою, а підстави заявленого позову не відповідають дійсним, фактичним обставинам справи та жодних доказів протилежного суду не подано. Просить суд відмовити у задоволенні такого позову повністю.

    Відповідач ОСОБА_4 також подала суду відзив на позовну заяву ОСОБА_3 . Свої заперечення грунтує на тому, що договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , було укладено 25.05.2017 року. Наголошує, що позивачем не заперечується факт, що спірний договір було підписано саме ним в присутності нотаріуса, а відтак на виконання вимог закону нотаріусом було перевірено та встановлено особу і його обсяг цивільної дієздатності. Позивачем в супереч вимог цивільного процесуального законодавства не було надано суду доказів протилежного. Крім того, вважає, що доводи позовної заяви спростовуються й долученою до позову копією довіреності від 02.03.2018 року, виданої на ім`я ОСОБА_6 , яка була посвідчена приватним нотаріусом ЛМНО Петелькою І.В. Так, із зазначеної довіреності вбачається, що приватним нотаріусом ЛМНО Петелькою І.В. перевірялася та встановлювалася цивільна дієздатність позивача, а відтак твердження про відсутність волевиявлення позивача на момент вчинення спірного правочину нічим не підтверджено, оскільки позивач самостійно з`явився до нотаріуса, прочитав та підписав спірний договір, що і не заперечується самим позивачем. Вважає, що позовна заява має ряд суперечностей щодо цивільної дієздатності позивача, а також щодо історії набуття та процедури приватизації спірної квартири, що свідчить про надуманість, необґрунтованість та безпідставність заявлених позовних вимог. Просить відмовити у задоволенні позову.

    Представником третьої особи П`ятої Львівської державної нотаріальної контори до суду було подано письмові пояснення щодо позову. Зазначає, що державним нотаріусом Кіріловою Т.М. під час посвідчення договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , було неухильно дотримано вимог чинного цивільного законодавства, а саме ЗУ «Про нотаріат», вимоги норм ЦК України та Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 року. Державним нотаріусом було роз`яснено позивачу зміст договору, що укладався та посвідчувався. Також, на спростування доводів позовної заяви зазначив, що ОСОБА_3 незадовго до укладення спірного договору особисто подавалися та підписувалися в ЦНАП ЛМР ряд документів необхідних для здійснення процедури приватизації квартири, однак сама процедура приватизації не оскаржувалася позивачем з мотивів відсутності волевиявлення чи введення в оману. Таким чином, це свідчить про правильне розуміння позивачем обставин, які мають істотне значення за вказаним правочином. Просить у задоволенні позову відмовити повністю з огляду на необґрунтованість та безпідставність пред`явлених позовних вимог.

    ...

    Зважаючи на встановлені у судовому засіданні обставини справи, оцінюючи всі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що доводи позивача не знайшли свого підтвердження, тому в задоволенні позову слід відмовити у повному обсязі за його безпідставність та недоведеністю.

    Керуючись ст.ст.60, 247, 259, 351 - 355 ЦПК України, суд, -

    ВИРІШИВ:

    Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_4 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_3 ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору державний нотаріус П`ятої Львівської Державної нотаріальної контори Кірілова Т.М. (м.Львів, вул. Ген. Чупринки, 69), орган опіки та піклування при Галицькій районній адміністрації Львівської міської ради (м. Львів, вул. Ф. Ліста, 1, код ЄДРПОУ 20847537) про визнання недійсним договору купівлі - продажу квартири.

    Судові витрати - залишити за позивачем.

    Повний текст судового рішення складений 5 жовтня 2020 р.

    Рішення може бути повністю або частково оскаржено в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова. Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

    Суддя В.Є.Радченко"

    Як бачите, перспектива у Вас непогана. Будуть питання - звертайтесь особисто до мене через сайт. Адвокати мого об'єднання надають правову допомогу по всій Україні, у Львові також.

    Радий бути корисним. Якщо консультація Вам допомогла - залиште відгук на сайті. Всього Вам найкращого!

    • дякую за відповідь

    Крикун Сергій  Павлович
    Общаться в чате Крикун Сергій Павлович 2 года назад

    Юрист, г. Днепр, 30 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):

    "Стаття 225. Правові наслідки вчинення правочину дієздатною фізичною особою, яка у момент його вчинення не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними

    1. Правочин, який дієздатна фізична особа вчинила у момент, коли вона не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними, може бути визнаний судом недійсним за позовом цієї особи, а в разі її смерті - за позовом інших осіб, чиї цивільні права або інтереси порушені.

    2. У разі наступного визнання фізичної особи, яка вчинила правочин, недієздатною позов про визнання правочину недійсним може пред'явити її опікун.

    3. Сторона, яка знала про стан фізичної особи у момент вчинення правочину, зобов'язана відшкодувати їй моральну шкоду, завдану у зв'язку із вчиненням такого правочину.".

    "Пост. Пленму ВСУ " Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0009700-09#Te...):

    "16. Правила статті 225 ЦК ( 435-15 ) поширюються на ті випадки, коли фізичну особу не визнано недієздатною, однак у момент вчинення правочину особа перебувала в такому стані, коли вона не могла усвідомлювати значення своїх дій та (або) не могла керувати ними (тимчасовий психічний розлад, нервове потрясіння тощо).

    Для визначення наявності такого стану на момент укладення правочину суд відповідно до статті 145 ЦПК ( 1618-15 ) суд зобов'язаний призначити судово-психіатричну експертизу за клопотанням хоча б однієї зі сторін. Справи про визнання правочину недійсним із цих підстав вирішуються з урахуванням як висновку судово-психіатричної експертизи, так і інших доказів відповідно до статті 212 ЦПК...".

    У відзиві на позовну заяву викладіть клопотання про призначення щодо позивачів судово-психіатрічної експертизи з вирішення питань: чи є позивачі дієздатними на момент проведення експертизи; чи були позивачі дієздатними на момент укладення договору купівлі-продажу дачі. Можете також направити свекрам заяву (рекомендованим листом з повідомленням про вручення, через нотаріуса) з пропозицією відкликати позовну заяву та надати копію ухвали суду про закриття судового провадження із застереженням, що у судовому процесі Вами буде порушене питання про їх судово-психіатричну експертизу.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України