Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Судебная практика, 15 июля 2021, вопрос №45137

Визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину

Доброго дня! Прошу будь-ласка консультацію. Свідоцтво про право на спадщину визнають не дійсним на підставі нікчемного заповіту (на волю людини не зважили безсовісні). Основною вимогою є визнання свідоцтва недійсним. Та чи вибрали опоненти правильний спосіб захисту не скасовують рішення про державну реєстрацію прав та номер запису про право власності. Чи можна застосовувати позовну давність на витребування частки початок справи . ? Будь-ласка надайте відповідь Дуже прошу.

Ответы юристов (2)

    Малик Олександр Володимирович

    Доброго дня! Ваша ситуація потребує детального вивчення, тому необхідно більше інформації та бачити документи, що містяться у спадковій справі.

    Заповідач може визначити спадкоємцями як фізичних, так і юридичних осіб. Причому фізичні особи не обов’язково повинні бути його родичами.

    У заповіті можна вказати й тих осіб, яких заповідач позбавляє права на спадщину, причому без обґрунтування причин. Це можуть особи з-поміж тих, хто претендуватиме на спадщину за законом.

    Однак є ті, хто має право на обов’язкову частку у спадщині навіть незалежно від того, чи згадано їх у заповіті:

    • малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця;
    • непрацездатна вдова / вдівець;
    • непрацездатні батьки.

    Вони успадковують половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом.

    Детальніше про спадкування можете ознайомитися у статті Спадщина. Що варто знати?

    Иваненко Мария Владимировна

    У Вас решение набрало законной силы? Апелляцию, кассацию подавать поздно? Очень часто подают иск только о признании свидетельства о праве на наследство недействительным, хотя конечно нужно подавать исковые требования об отмене записи права собственности в реестре. если не поздно, рекомендую обращаться с апелляционной, кассационной жалобой в вышестоящие суды.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України