Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день, есть небольшой участок земли, целвое назначение 02.01., размером 0,02 Га, могу ли я на нем построить:
1) построить на нем на всю его площадь здание
2) двухэтажное здание, на первом этаже гаражное помещение, на втором жилое
3) оформить чп и оказывать услуги сто ( если земля и здание находиться у меня в собств.)
4) сдавать как владелец данное имущество целиком, по закону и опять же оформить чп и платить налоги на сдачу имущества
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта
Добрый вечер!
Целевое назначение (02.01) – для строительства и обслуживания жилых домов, хозяйственных зданий и сооружений, находящихся в пределах населенного пункта, где есть возможность прописаться.
1) построить на нем на всю его площадь здание - да, можно
2) двухэтажное здание, на первом этаже гаражное помещение, на втором жилое - нет, только для постройки гаража необходимо другое целевое назначение: 02.05 - для строительства индивидуальных гаражей.
3) оформить чп и оказывать услуги сто ( если земля и здание находиться у меня в собств.) - открыть ФЛП и оказывать услуги вы можете, но исходя из того, что целевое назначение земли 02.01, то нет, это помещение не может быть оформлено как гараж. Но оказывать услуги в таком так называемом гараже вы можете.
4) сдавать как владелец данное имущество целиком, по закону и опять же оформить чп и платить налоги на сдачу имущества - можете сдавать в аренду вы можете и как ФЛП и как обычное физ.лицо. Но сдавать как ФЛП предпочтительнее - более выгодно по налогам.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Будувати можливо ,все окрім житлових багатоповерхових забудов.(господарська будівля)
При належному оформленні діяльності , зможете надавати послуги як особисто ,так і ппредати в оренду за договорами
ФОП бажано оформити
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеДобрый вечер!
Целевое назначение (02.01) – для строительства и обслуживания жилых домов, хозяйственных зданий и сооружений, находящихся в пределах населенного пункта, где есть возможность прописаться.
Этот вид земли наиболее подходящий для индивидуального жилищного строительства. На земельном участке предназначенной для строительства и обслуживания жилого дома могут располагаться жилые дома, хозяйственные постройки (сараи (хлева), летние кухни, гаражи, мастерские, навесы, туалеты и т.п.) и хозяйственные постройки (колодцы, выгребные ямы, заборы, ворота, калитки, замощение и т.д.). Приусадебные участки располагаются только в пределах населенного пункта.
Следует отметить, что на таком земельном участке нельзя строить здания коммерческого назначения, промышленные объекты и др. не связанные с жилой застройкой. Также на такой земле нельзя построить дом на две квартиры, поскольку уже будет многоквартирный жилой дом для которого предусмотрены другие требования, к земельным участкам.
К первой группе нормативных документов, регламентирующих строительство частного дома, относится градостроительная документация – это утвержденные графические и текстовые материалы, на основании которых будет инициировано планирование и застройка определенной территории. Перечень необходимых документов установлен действующим законодательством Украины в ст. 1, ч. 4 «О застройке и планировании территорий», и включает в себя:
Вторая группа нормативной документации – проектная. Наиболее важным документом из этой категории является проект застройки территорий, он разрабатывается с целью строительства целых комплексов сооружений и носит комбинированный характер (является одновременно и проектным, и градостроительным документом).
Если у Вас не будет этой документации, то Вы не введете дом в эксплуатацию.
В 2021 году действуют новые правила застройки земельного участка, прописанные в строительных нормах ДБН Б.2.2-12: 2019 "Планирование и застройка территорий". Именно в этих нормах есть ответы на все вопросы касаемо норм застройки садового участка: расстояние между зданиями как на самом участке, так и на соседних участках, длина противопожарных разрывов между строениями, интервалы от существующих линий электропередач, источников водоснабжения, других построек. Эти нормы действуют с конца 2019 года, и являются обязательными для исполнения.
Основные требования в новом ДБН, позволяющие определить, сколько нужно отступить от соседского забора:
В Украине не разрешается размещать предприятия автосервиса в жилых домах и общественных зданиях.
Сдавать недвижимость сможете, как частный дом.
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
целевое назначение (02.01) – для строительства и обслуживания жилых домов, хозяйственных зданий и сооружений, находящихся в пределах населенного пункта, где есть возможность прописаться
1) построить на нем на всю его площадь здание - да
2) двухэтажное здание, на первом этаже гаражное помещение, на втором жилое - да
3) оформить чп и оказывать услуги сто ( если земля и здание находиться у меня в собств.) - нет
4) сдавать как владелец данное имущество целиком, по закону и опять же оформить чп и платить налоги на сдачу имущества - да
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Цей вид землі найбільш підходящий для індивідуального житлового будівництва. На земельній ділянці призначеній для будівництва і обслуговування житлового будинку можуть розташовуватись житлові будинки, господарські будівлі (сараї (хліви), літні кухні, гаражі, майстерні, навіси, вбиральні тощо) та господарські споруди (колодязі, вигрібні ями, огорожі, ворота, хвіртки, замощення тощо).
Присадибні ділянки розташовуються лише в межах населеного пункту тоді як землі для індивідуального садівництва та для індивідуального дачного будівництва можуть знаходитись за межами населених пунктів.
Слід зазначити, що на такій земельній ділянці не можна зводити будівлі комерційного призначення, промислові об’єкти та ін. що не пов’язані з житловою забудовою.
Також на такій землі не можна звести будинок на дві квартири, оскільки уже буде багатоквартирний житловий будинок для якого передбачені інші вимоги, до земельних ділянок.
Всього найкращого!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Святослав!
ЗАТВЕРДЖЕНОНаказДержавного комітету Україниіз земельних ресурсів23.07.2010 № 548
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України1 листопада 2010 р.за № 1011/18306
КЛАСИФІКАЦІЯвидів цільового призначення земель:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1011-10#Text
"II. Класифікація видів цільового призначення земель
..
02.01
Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)
"1) Построить на нем на всю его площадь здание"?
- Да, имеете право.
"2) Двухэтажное здание, на первом этаже гаражное помещение, на втором жилое"?
- С гаражем нет.
"3) оформить чп и оказывать услуги сто ( если земля и здание находиться у меня в собств.)"?
- Нет.
"4) сдавать как владелец данное имущество целиком, по закону и опять же оформить чп и платить налоги на сдачу имущества"?
- Да, имеете право.
Всего доброго, удачи Вам!
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Земельний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#n248):
Стаття 19. Категорії земель
1. Землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:
б) землі житлової та громадської забудови;
3. Земельна ділянка, яка за основним цільовим призначенням належить до відповідної категорії земель, відноситься в порядку, визначеному цим Кодексом, до певного виду цільового призначення, що характеризує конкретний напрям її використання та її правовий режим.
Секцією В Наказу Державного комітету України із земельних ресурсів №548 від 23.07.2010 року «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» передбачено, що до земель житлової та громадської забудови відносять, зокрема, наступні види земель:
Так, землі житлової забудови - це землі, які використовуються для розміщення житлової забудови (житлові будинки, гуртожитки, господарські будівлі та інше); землі, які використовуються для розміщення гаражного будівництва).
До них належать землі:
02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)
02.02 Для колективного житлового будівництва02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку02.04 Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання02.05 Для будівництва індивідуальних гаражів
02.06 Для колективного гаражного будівництва02.07 Для іншої житлової забудови 02.08 Для цілей підрозділів 02.01-02.07, 02.09, 02.10 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду02.09 Для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови02.10 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури
Добрый день, есть небольшой участок земли, целвое назначение 02.01., размером 0,02 Га, могу ли я на нем построить:1) построить на нем на всю его площадь здание - так, можете.
2) двухэтажное здание, на первом этаже гаражное помещение - ні.
3) оформить чп и оказывать услуги сто ( если земля и здание находиться у меня в собств.) - ні.
4) сдавать как владелец данное имущество целиком, по закону и опять же оформить чп и платить налоги на сдачу имущества - так. Власники нерухомості можуть здавати в оренду своє майно як фізична особа або як суб’єкт підприємницької діяльності, тобто фізична особа - підприємець.
Якщо забажали стати фізичною особою – підприємцем, то доцільно зареєструватися в одній із груп платників єдиного податку та виконувати податкові зобов’язання за правилами обраної групи відповідно до вимог ПКУ.
Розмір плати за користування житлом визначається орендодавцем та орендарем. А розмір податкового зобов’язання з отриманого орендодавцем доходу від здачі житла в оренду обчислюють на основі орендної плати, зазначеної в договорі.
Проте слід зазначити, що сума податкового зобов’язання не може бути меншою за мінімальну суму платежу за повний чи неповний місяць оренди.
Якщо ж громадянин не є суб’єктом підприємницької діяльності, тобто підприємцем, та здає квартиру, будинок чи навіть кімнату в оренду, довгострокову або подобову, то він сплачує з отриманого доходу ПДФО у розмірі 18 % та 1,5 % військового збору.
Органи місцевого самоврядування щороку визначають мінімальну суму орендної плати. Для цього застосовується Методика визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджена постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1253. Розрахунок проводиться виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органами місцевого самоврядування, на території яких ця нерухомість розташована.
Орендодавець в поточному році сам обчислює і сплачує податок щокварталу. Сплатити ж податок за правилами ст. 170 ПКУ необхідно впродовж 40 календарних днів, після останнього дня звітного (податкового) кварталу.
Всього доброго!
Успіхів Вам!