Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

ДТП, транспортное право, 18 сентября 2021, вопрос №49086

Велосипед. Где можно ездить.

Имеет ли право велосипед ездить по тротуару ,если он не мешает другим и если там где он ездит ,нет велодорожек и опасно ездить на обочинам. Могу ли я тогда ездить на тротуаре? И ещё вопрос,обьязан ли я одевать шлем для велосипеда?

Ответы юристов (1)

    Охременко Артем Вікторович

    Доброго дня!

    Запитання: Могу ли я тогда ездить на тротуаре?

    Відповідь: Ні не можете. Пункт 6.6 - Велосипедисту забороняється рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках.

    Запитання: Обьязан ли я одевать шлем для велосипеда?

    Відповідь: Ні, не зобовязані. Вимог щодо шолому для велосипедистів у правилах дорожнього руху не має.

    Обгрунтування:

    • Стаття 19 Конституції України - Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
    • Правила дорожнього руху (Постанова Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001)

    (Сам текст - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%...)

    • Пункт 1.3. Учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.
    • Пункт 6. ВИМОГИ ДО ВЕЛОСИПЕДИСТІВ

    6.1. Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку.

    6.2. Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду - білого кольору, по боках - оранжевого, позаду - червоного. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).

    6.3. Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

    Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80-100 м.

    6.4. Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

    6.5. Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов'язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

    6.6. Велосипедисту забороняється:

    а) керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості - з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів;

    б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;

    в) рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

    г) під час руху триматися за інший транспортний засіб;

    ґ) їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);

    д) перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);

    е) буксирувати велосипеди;

    є) буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

    6.7. Велосипедисти повинні виконувати вимоги цих Правил, що стосуються водіїв або пішоходів і не суперечать вимогам цього розділу.

    У разі виникнення додаткових питань звертайтесь.

    З повагою Охременко Артем!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України