Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Бухгалтерский учет, 28 ноября 2021, вопрос №52271 350₴

Проблеми з новою поштою

на фізічніх осіб є ліміт на квартал 500 тис і я його перевищив я є ФОП 1 група.Кошти заблоковані що робити ?
Що мені казати новий пошти ?

Ответы юристов (9)

    Гончаренко Константин
    12.9%
    Гончаренко Константин 3 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Добрый день!

    Вариант 1, самый простой – дробите ваши переводы на «легальные» части. Допустим, надо получить сколько-то переводов на общую сумму 25 тысяч – получите до 15 тысяч сегодня, и оставшиеся 10 с копейками завтра. Ведь нередко вы рискуете превысить лимит только в сезон, а в межсезонье такой проблемы нет.

    Вариант 2 – станьте ФОПом на 3 группе, или даже оформите юридическое лицо, и получайте деньги на расчетный счет. Тогда лимит станет гораздо больше, но придется платить 5% единого налога.

    Вариант 3, Если во многих фирмах наемных работников оформляют ФОПами на 2 группе, и на каждого можно получать до 5 млн грн в год вполне легально, то кто мешает открыть несколько аккаунтов на «Новой почте» и спокойно работать наложенным платежом на нескольких человек. Каждый будет зарегистрирован в личном кабинете «Новой почты», каждому будет «капать» скидка – и жизнь удалась. Просто когда оформляете накладные, дробите отправку на части – допустим, 30 посылок от одного «предпринимателя», 30 от второго и т.д. Формально, ничего противозаконного в том, что коллектив состоит из ФОПов, нет.

    Я бы рекомендовал перейти на 3 группу там лимит до 7 млн 200 тыс. грн в год.

    И получать доход на счет ФОП согласно накладных.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Иваненко Мария Владимировна
    11.4%
    Иваненко Мария Владимировна 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта

    Изначально обратитесь письменно к руководству Новой почты и запросите информацию на каком основании заморожены Ваши финансовые средства и какие документы нужно предоставить для разблокировки. В тексте письма обязательно укажите конкретные сроки для дачи Вам ответа.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    14.3%

    Доброго ранку, Максиме!

    У будь-якому випадку, потрібно комунікувати з Новою поштою.

    Це може бути або усне спілкування про варіанти повернення Вам коштів, або письмове звернення із вимогою надати роз'яснення про Ваші подальші дії для повернення коштів.

    Все ж таки раджу обрати другий варіант.

    Для максимально прискореного вирішення ситуації, раджу звернутись до адвоката, який оформить адвокатський запис до Нової Пошти, котрий Нова Пошта має розглянути в найкоротші строки. Крім того, наявність адвоката є позитивною і для походів до Нової Пошти.

    Успіхів!

    Звертайтесь!

    Медвідь Дарья Артурівна
    Медвідь Дарья Артурівна 3 года назад

    Юрист, г. Киев, 11 лет опыта

    1. Добрый ранок. Вам потрібно звернутися до Нової пошти. Потім Вам відповідно до положень Податкового кодексу України, підприємець у разі перевищення дозволеного обсягу доходів повинен самостійно перейти на іншу групу ФОП або на загальну систему оподаткування в залежності від доходу (з ПДФО в 18 % та військовим збором в 1,5%) з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення.
    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта

    Доброго дня, Максим!

    Разблокувати ці кошти, тим більше що вони наразі заблоковані умовно однією фін.установою-афільованою особою до НП.

    Це навіть не стільки блокування, скільки тимічасове обмеження доступу, і то не певен що все законно.

    Уточніть, повідомлення НП якісь надсилала? Яке призначення платежів /оплат було під час всіх транзакцій?

    Телефонуйте.

    Адвокат  Євген Олександрович
    14.3%
    Адвокат Євген Олександрович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий день, Максим!

    Рекомендую Вам почати з того, що треба отримати офіційну відповідь з Нової пошти щодо підстав для заблокування, даних щодо банку, шляхів для розблокування, уточнити перелік документів для вирішення питання про розблокування.

    У разі, не розблокування при поданні документів, звертатися з претензією, а потім якщо не буде результату, то в судовому порядку.

    Всього доброго, успіхів Вам!

    Савченко Олександр
    17.1%
    Савченко Олександр 3 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня, Максиме!

    1) Які квед у Вас зареєстровані?

    2) Кошти надходили на ваш підприємницький рахунок чи особистий рахунок фізичної особи?

    3) У Вас є документальне підтвердження блокування коштів?

    У будь-якому разі такі дії є незаконними. Згідно із статтею 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

    Відповідно до статті 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

    Згідно із статтею 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

    Відповідно до статті 1074 ЦК України обмеження прав клієнта щодо розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крім випадків обмеження права розпорядження рахунком:

    • за рішенням суду;
    • в інших випадках, встановлених законом;
    • у разі зупинення фінансових операцій, які можуть бути пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму.

    Якщо буде потрібна допомога (в тому числі з підготовкою документів для Нової Пошти), звертайтеся через контакти (пошту) в моєму профілі або через Звернутися біля фото.

    Всього доброго!

    Щасти Вам!

    Крикун Сергій  Павлович
    14.3%
    Крикун Сергій Павлович 3 года назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Податковий кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n6946):

    "Стаття 291. Загальні положення...

    291.4. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

    1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;...

    Стаття 293. Ставки єдиного податку...

    293.8. Ставки, встановлені пунктами 293.3-293.5 цієї статті, застосовуються з урахуванням таких особливостей:

    1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування...";

    "Стаття 41. Контролюючі органи та органи стягнення

    41.1. Контролюючими органами є:

    41.1.1. податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи;...".

    Мінімальна заробітна плата (https://index.minfin.com.ua/labour/salary/min/):

    с 01.12.2021 по 31.12.202165005008.3%39,123.018.3%с 01.01.2021 по 30.11.20216000100020.0%36,116.9123.7%

    Закон України "Про виконавче провадження" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text):

    "Стаття 56. Арешт і вилучення майна (коштів) боржника...

    10. У порядку, встановленому цією статтею, виконавець, в провадженні якого знаходиться виконавче провадження, за заявою стягувача чи з власної ініціативи може накласти арешт на грошові кошти, які перебувають на рахунках (вкладах) чи на зберіганні у банках, інших фінансових установах і належать особі, яка має заборгованість перед боржником, яка підтверджена судовим рішенням, яке набрало законної сили...";

    "Стаття 53. Звернення стягнення на майно боржника, що перебуває в інших осіб

    1. Виконавець має право звернути стягнення на майно боржника, що перебуває в інших осіб, а також на майно та кошти, що належать боржнику від інших осіб...".

    Господарський кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/436-15?find=1&...):

    "Стаття 341. Розрахункові операції банків...

    2. Для здійснення розрахунків суб'єкти господарювання зберігають грошові кошти в установах банків на відповідних рахунках.

    3. Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися у формі платіжних доручень, платіжних вимог, вимог-доручень, векселів, чеків, банківських платіжних карток та інших дебетових і кредитових платіжних інструментів, що застосовуються у міжнародній банківській практиці...".

    Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):

    "Стаття 13. Межі здійснення цивільних прав...

    2. При здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині.

    3. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах...

    Стаття 1166. Загальні підстави відповідальності за завдану майнову шкоду

    1. Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

    2. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини...";

    "Стаття 625. Відповідальність за порушення грошового зобов'язання

    1. Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

    2. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.".

    Кримінальний кодекс України (КК;https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text):

    "Стаття 364-1. Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми

    1. Зловживання повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, якщо це завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, -..."

    Можливо, я не зрозумів питання (відповідаю як зрозумів), але яке відношення має Нова пошта до ліміту доходу ФОП першої групи, до блокування грошових коштів. По-перше, ліміт доходу ФОП першої групи на даний момент (в останній день) становиь: 167 х 6000 = 1002000 грн., а не 500 тис., як зазначено у питанні; більш того, завтра цей ліміт буде ще більший з розрахунку мінімальної заробітної плати 6500 грн. По-друге, уповноваженим органом з питань дотримання ліміту є податкова інспекція, а не суб'єкт підприємницької діяльності, яким Нова пошта. По-третє, Нова пошта не має повноважень щодо арешту, блокування грошових коштів користувачів його послуг. По-четверте, операції з грошовими коштами при здійсненні підприємницької діяльності ФОП має, зобов'язаний проводити з використанням пототних рахунків у банку (у безготівковій формі). Вважаю за належне та необхідне направити на ім'я керівника віділення Нової пошти (копія на ім'я керівника головного офісу Нової пошти) заяву (під реєстрацію її вручення на Вашому екземплярі, рекомедованим листом з повідомленням про вручення зі складанняс свого екземпляру) про незаконність дій (відмови у переказі, видачі коштів тощо) під страхом судового стягнення коштів з нарахуванням відсотків, звернення до поліції з приводу ознак злочину, передбачного ст.364-1КК.

    Пуха Наталія ТендерОк
    15.7%

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Погоджуюсь з порадами колег, щодо перемовин з дирекцією нової пошти

    Також зважаючи на тенденцію рекомендую до 10.12 подати заяву до ДПІІ для переходу на 3 групу платника податку, для усунення протиріч у майбутньому

    Фінансовий моніторинг – це один із методів протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, а в українських реаліях – ще й ухиленню від сплати податків. Українці вже давно почали стикатися з тим, що банки можуть раптово заблокувати кошти чи вимагати документів, що підтверджують джерело доходів.

    Для початку необхідно з’ясувати, що ж стало причиною блокування рахунків.

    Особа, рахунки якої заблоковані має право звернутися до банку в якому обслуговується її рахунок для отримання інформації про причини такого блокування.

    Тоді особі необхідно з’ясувати яким саме виконавцем був накладений арешт, державним чи приватним, а також уточнити його дані для зв’язку. Цю інформацію також можна отримати в банку.

    Отримавши всю необхідну інформацію не варто поспішати покидати відділення банку, адже для зняття арешту з зарплатного рахунку (рахунку для отримання соціальної допомоги, пенсії чи стипендії) необхідно надати виконавцеві докази того, що такий рахунок використовується виключно для отримання заробітної плати, пенсії, стипендії, соціальної допомоги. Для цього необхідно замовити довідку з банку про те, що рахунок має цільове призначення.

    Маючи на руках довідку з банку та інформацію про виконавця слід підготувати звернення до виконавця з проханням зняти арешт з зарплатного рахунку .

    Однак, підготовку такого звернення до приватного чи держаного виконавця слід довірити кваліфікованим юристам, оскільки існує багато правових нюансів від яких залежатиме позитивне вирішення даної ситуації.

    Приватний чи державний виконавець, отримавши від особи, рахунки якої були арештовані за його постановою, не пізніше наступного дня розглядає їх та у випадку обґрунтованості такого звернення виносить постанову про зняття арешту з зарплатного рахунку (рахунку для отримання соціальної допомоги, пенсії, стипендії) і направляє її до банку для виконання.

    Банк, в свою чергу, зобов’язаний зняти арешт з рахунків зазначених в постанові про зняття арешту.

    У випадку якщо ж виконавець відмовляється зняти арешт з зарплатного рахунку (рахунку для отримання соціальної допомоги, пенсії, стипендії), особі необхідно буде звертатися до суду, який видав виконавчий документ зі скаргою на дії такого виконавця.

    Успіхів


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA