Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Судебная практика, 03 декабря 2021, вопрос №52566

как быть в такой ситуации когда протекает балкон от соседей сверху но недавно там умерла соседка и они еще не вступили в наследство ?

Подскажите пожалуйста как быть в такой ситуации когда протекает балкон от соседей сверху но недавно там умерла соседка и они еще не вступили в наследство хотя до смерти соседки знали о причине залива но упорно не хотели тратить на ремонт крыши , ?
Дано трещины в плите ( наш потолок) - пол соседей , балкон соседей не застеклен и нет куска крыши из за которого дождь/ снег, все течет к нам весь период пока идет дождь, при чем течет как из крана- сильно ( собирается 2 больших полотенца мокрых )
изначально сделали мы новый балкон ( год ему) и спустя пару месяцев начало течь по вагонке ,денег не было , накопили вызвали мастера . Соседи сверху отказались делать ремонт. Мы сообщили соседям под нами о возможном залитии их балкона через наш с 5 этажа и уведомили осмд. Написали все заявлении в осмд и подписались все соседи под нами, осмд долго игнорировала наше заявление ( прошел месяц) в итоге согласилась дать бесплатно материалы и мастера но за крышу должна платить дочь соседки ( тк соседка лежачая больная при смерти) ремонт крыши 3000гр .дочь соседки согласилась но потом отказалась, в итоге умерла мать ее, ( ноябрь) и они нашли новую отговорку что нет денег тк были похороны мол вам надо вы и делайте … что касается лично нас то их доход семьи превышает наш, у нас 2 кредита и долги за кв и мы стараемся платить а они не думают вообще о других прибедняются хотя у каждого по квартире и хотят что бы мы сделали им ремонт раз нам надо ,соседи отказались скидывать деньги ( тк у всех свои проблемы, дети , чего ради люди должны влезать в долги или брать кредит что бы сделать ремонт извините обеспеченным людям ?) на данный момент осмд имеет свои виды на эту кв и хочет по дешёвке купить и нам не помогает и не способствует тому что бы они сделали крышу ( а то что зима уже и будет снег и еще больше воды и заливать будет еще больше , никого не волнует …) Возьмется за них них суд учтивая ситуацию и то что официально они еще не вступили в наследство ?

Ответы юристов (4)

    Дубовенко Володимир Володимирович

    Вітаю!

    Скоріш за все Вам доведеться дочекатися прийняття спадщини (нерухомого майна) спадкоємцями. Слід зазначити, що чинне законодавство розмежовує поняття прийняття спадщини (глава 87 ЦК України «Здійснення права на спадкування») та оформлення спадщини (глава 89 ЦК України «Оформлення права на спадщину»). Відповідно до частини першої статті 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Разом із тим незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини (частина п’ята статті 1268 ЦК України).

    Частиною першою статті 1297 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, в складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Однак відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину (частина третя статті 1296 ЦК України). Судова практика вказує про те, що "відсутність у спадкоємця свідоцтва про право на спадщину не може бути підставою для відмови в задоволенні вимог кредитора."(постанова ВС від 15 березня 2018 року по справі №489/2924/16-ц)

    жанна Клиент 2 года назад

    Здравствуйте

    а если подать заявление заранее учитывая то что рассматривать его будут примерно месяц +- и соседи уже собираются подать на наследство ( соседка умерла в конце ноября) но как читала по закону Украины в наследство вступают после 6 месяцев , + могут заранее найти покупателей и договорится с ними а потом сразу быстро продать кв и мы можем упустить время , учитывая этот нюанс также возможно подать сейчас? Потому как они не то что не хотят крышу делать подставляя других но также возмещать на материальный ущерб в сумме 10 000 гр ( свежий "старый " ремонт + новый тк трещины в плите осмд нам замазывать не будет )

    Дубовенко Володимир Володимирович

    Прийняття спадщини здійснюється протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (смерті особи). Тобто, спадкоємці мають подати заяву про прийняття поки не закінчився цей строк, крім тих, які постійно проживали разом зі спадкодавцем на момент смерті (вони вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо не відмовились від неї). Можливо і зараз подати, але Вам всеодно необхідно як мінімум акт про залиття або комісійного обстеження, складений представниками ОСББ, та краще було б спочатку направити претензію в порядку досудового врегулювання спору ( необов'язково, але судом також враховується). Акт та претензію необхідно було складати одразу, за життя спадкодавця. Немає жодних гарантій, що суд задовольнить позовні вимоги до спадкоємців, адже в подібних ситуаціях необхідно довести вину особи та причинний зв'язок між його діями та шкодою, про яку йдеться в позовній заяві.

    Дубовенко Володимир Володимирович

    Необхідно також зауважити, що балкон, згідно Додатку Б до Державних будівельних норм ДБН В.2.2-15-2005, це виступаюча з площини стіни фасаду обгороджена площадка, що служить для відпочинку влітку. Згідно до ДК 018-2000, Будівлі - це споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей.

    Фактично, балкон відноситься до несуче-огороджувальної конструкції будинку, яка виступає з площини стіни фасаду будинку. Згідно ст. 382 ЦКУ спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку Тобто, балкон - це частина фасаду будинку, та він є спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку.

    Тому, можливо, належним відповідачем має бути саме ОСББ, а не власник нерухомого майна.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України