Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня.
Моя невістка проживає з донькою в Російській Федерації. Батько дитини проживає в Україні. Чи є можливість, у відповідності до ст.189 Сімейного Кодексу України нотаріально посвідчити підписи сторін договору про сплату аліментів на дитину без приїзду її в Україну чи його виїзду до Російської Федерації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Договір укласти можна, але стаття 189 СКУ передбачає фактичну наявність у момент його підписання та нотаріального посвідчення двух сторін.
У такому випадку, потрібно аби невістка зробила довіреність на іншу особу, яка зможе підписати договір замість неї. Така довіреність має бути посвідчена нотаріусом РФ і передана в Україну.
Між Україною та Росією діє Конвенція про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993 р, ратифікована Законом України № 240/94-ВР від 10.11.1994
Відповідно до ст. 13 Конвенції документи, які на території однієї з договірних сторін виготовлені або засвідчені установою або спеціально уповноваженою на це особою в межах їх компетенції та за встановленою формою й скріплені гербовою печаткою, приймаються на територіях інших договірних сторін без будь-якого спеціального посвідчення.
Це означає, що посвідчена нотаріусом Росії довіреність є дійсною в Україні. Додаткової легалізації (апостилю, консульського засвідчення тощо) вказана довіреність не потребує.
Успіхів!
Юрист, г. Харьков, 33 года опыта
Можно, если они оба граждане Украины, то тогда невестка может выдать доверенность на человека, который в Украине сможет подписать этот договор. Если оба граждане Украины, ребёнок родился в Украине и брак заключался в Украине лучше придерживаться украинского законодательства и заключать договор в Украине.