Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добридень! У травні 2021 р. в автівку мого чоловіка в'їхала інша. Мій чоловік - іноземець (посвідка на тимчасове проживання), під час аварії за кермом був його брат, теж іноземець із тимчасовою посвідкою. У нас є рішення суду, у якому винуватцем визнано того водія, що в'їхав у нас.Компанія, у якій застраховано авто винуватця ДТП, наразі перебуває в процесі ліквідації, тож нам сказали в суді звертатися до МТСБУ. У МТСБУ сказали чекати, поки страхову компанію не буде ліквідовано, але цей процес дуже тривалий (може зайняти кілька років). Скажіть, чи можемо ми звернутися до суду з тим, щоб стягнути завдану матеріальну шкоду напряму з водія? Якщо так, підкажіть, будь ласка, куди звертатися і які документи зібрати? Заздалегідь вдячна за відповідь!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, 18 років досвіду
Доброго дня, Анастасія!
Так, можете. Звертатися потрібно до суду за місцем реєстрації ( прописки) власника авто, яке в'їхало в авітку Вашого чоловіка. Для коректного формування позовних вимог і надання доказів раджу звернутися до фахівця у справах по ДТП. На цьому сайті з м. Харків багато адвокатів, подивіться в переліку, вказаши місто.
Крім того, Ви повинні розуміти, що за загальними нормами цивільного законодавства, за шкоду, завдану третій особі ( пасажиру), відповідають обидва водії/власники транспортних засобів.
Тобто брат Вашого чоловіка також несе відповідальність перед ним, незалежно від наявності вини.
Успіхів Вам!