Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Лицензирование, 30 марта 2022, вопрос №60403 150₴

Разрешение на продажу табак и стики

Здравствуйте! Пару простых вопросов:
1. Могу ли я торговать в интернете стиками для айкоса не имея никакой лицензии на это.
2. Могу ли торговать сигаретами в интернете без лицензии.
3. Если я хочу торговать где-то в городе сигаретами, что мне нужно из бумаг для этого? Лицензия , фоп?
4. Если нужны лицензии и бумаги, как долго и через кого это сделать.
Я Вас прошу, напишите простым языком. Не нужно мне скидывать кучу законов. Простым , человеческим языком. Дякую:)

Ответы юристов (5)

    Адвокат Евгений Александрович
    100%
    Адвокат Евгений Александрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

    Здравствуйте, Илья!

    "1. Могу ли я торговать в интернете стиками для айкоса не имея никакой лицензии на это"?

    - ДА.

    "2. Могу ли торговать сигаретами в интернете без лицензии"?

    - НЕТ.

    "3. Если я хочу торговать где-то в городе сигаретами, что мне нужно из бумаг для этого? Лицензия, фоп"?

    ДА, НУЖНО ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬ ФЛП И ПОЛУЧИТЬ ЛИЦЕНЗИЮ.

    В случае, если Вы намереваетесь осуществлять деятельность, связанную с табачными изделиями, для этого необходимо получить специальное разрешение. Стоит отметить, что данная процедура является достаточно запутанной и требует специальных правовых знаний.

    Лицензированию подлежат следующие виды хозяйственной деятельности:

    • Производство изделий из табака;
    • Экспорт и импорт изделий из табака;
    • Торговля табачными изделиями (как оптовая, так и розничная).

    "4. Если нужны лицензии и бумаги, как долго и через кого это сделать"?

    Получение лицензии для продажи сигарет

    Розничная торговля:

    Для того, чтобы получить лицензию на розничную торговлю сигаретами, необходимо обратиться в специализированный орган – управление или же центр обслуживания лиц, являющихся плательщиками налогов, со следующими документами:

    • Заявлением о выдачи лицензии данного типа;
    • Документом, удостоверяющим факт права владения, или же права пользования (аренды) помещения, где будет воспроизводиться торговля сигаретами;
    • Документом, удостоверяющим факт оплаты государственной пошлины, за выдачу лицензии.

    Стоит отметить, что уполномоченный орган имеет право принять решение о выдаче лицензии на сигареты, или же об отказе, на протяжении десяти рабочих дней с момента подачи заявления. В случае, если принимается решение об отказе, заявитель должен быть об этом должным образом уведомлен, также, такое решение подлежит обязательному мотивированию.

    Оптовая торговля:

    Данная процедура является более сложной, ведь для ее реализации потребуется подача дополнительной специальной документации, что удостоверяет наличие специально оборудованного складского помещения, а также, его соответствие действующим нормам и правилам.

    Для того, чтобы получить более детальную информацию о получении лицензии на оптовую торговлю табаком, рекомендуем обратиться за личной консультацией к специалистам нашей компании.

    Получение лицензии на сигареты

    Осуществления деятельности в сфере производства табачных изделий, возможно лишь в случае, когда у предприятия имеются все необходимые средства для полного обеспечения технологического цикла:

    • Помещения для реализации деятельности;
    • Техническое оборудование;
    • Лаборатории, что в установленном законом порядке прошли аккредитацию для переработки табака в готовую продукцию (сигареты).
    Необходимые документы
    1. Заявление установленного образца.
    2. Копии учредительных документов юридического лица, в соответствии с которыми планируется осуществление деятельности.
    3. Разрешения от уполномоченных органов, в сфере охраны труда, пожарной, а также техногенной безопасности.
    4. Аттестат об осуществлении производства.

    Стоит отметить, что в результате рассмотрения документов, уполномоченный орган имеет право принять решение о выдаче лицензии на табак, или же отказать в ее выдаче в течение тридцати рабочих дней с момента подачи заявления.

    В случае, если Вы намереваетесь осуществлять деятельность, связанную с табачными изделиями, для этого необходимо получить специальное разрешение. Стоит отметить, что данная процедура является достаточно запутанной и требует специальных правовых знаний.

    Лицензированию подлежат следующие виды хозяйственной деятельности:

    • Производство изделий из табака;
    • Экспорт и импорт изделий из табака;
    • Торговля табачными изделиями (как оптовая, так и розничная).

    Всего доброго!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Добрий день, Ілля!

    Відповідно до ст. 3 Закону України від 03.09.2015 р. №675-VIII «Про електронну комерцію» зі змінами та доповненнями:

    • інтернет-магазин – засіб для представлення або реалізації товару, роботи чи послуги шляхом вчинення електронного правочину;
    • електронна торгівля – господарська діяльність у сфері електронної купівлі-продажу, реалізації товарів дистанційним способом покупцю шляхом вчинення електронних правочинів із використанням інформаційно-телекомунікаційних систем;
    • електронний правочин – дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків, здійснена з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем.

    Статтею 1 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон №481) визначено, що:

    • роздрібна торгівля – діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання (у тому числі іноземних суб’єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування;
    • місце торгівлі – місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО), та/або програмними реєстраторами розрахункових операцій (далі – ПРРО) (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

    Статтею 15 Закону №481 передбачено, що роздрібна торгівля, зокрема, алкогольними напоями (крім столових вин), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

    Отже, суб’єкт господарювання може здійснювати продаж алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах через інтернет-магазин, за наявності місця здійснення роздрібної торгівлі, (для алкогольних напоїв додаткова вимога приміщення торговельною площею не менше 20 кв. метрів), яке обладнане РРО та/або ПРРО (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій, ліцензій на відповідні види діяльності та забезпечення дотримання вимог ст. 15-3 Закону №481 щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

    ххххххххххххххххххххх

    З огляду на зміни, внесені в Закон № 481, на цей час підлягає ліцензуванню:

    1. Виробництво рідин для електронних сигарет.
    2. Роздрібний продаж рідин для електронних сигарет.
    3. Оптовий продаж рідин для електронних сигарет.

    Плата за ліцензію складає:

    • для виробництва та оптової торгівлі – 780 грн на рік;
    • для роздрібної торгівлі – 780 грн на рік для кожної точки продажу.

    Для отримання потрібної вам ліцензії необхідно звернутися із відповідною заявою до головного управління державної податкової служби своєї області.

    При цьому майте на увазі, що роздрібний продаж рідин для електронних сигарет потребує застосування реєстратора розрахункових операцій (інформація про який вноситься в додаток до ліцензії) або програмного реєстратора розрахункових операцій. Тож перед тим, як звертатися із заявою стосовно отримання ліцензії для роздрібного продажу рідин для електронних сигарет, потрібно попередньо подбати про реєстрацію РРО (касового апарата) або ПРРО в податковій за місцем їхнього продажу.

    Про що також потрібно знати та пам’ятати:1) підприємці, які здійснюють виробництво та/або продаж рідин для електронних сигарет, не можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування та сплачувати єдиний податок;2) роздрібна торгівля рідинами для електронних сигарет може здійснюватися в будь-якому приміщенні, незалежно від його розміру;3) суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію для роздрібної торгівлі тютюновими виробами, можуть здійснювати продаж рідин для електронних сигарет без отримання додаткової ліцензії;4) оптова торгівля – це не тоді, коли продають чогось багато, а коли вашим покупцем є інший суб’єкт господарювання (підприємець або юрособа); враховуючи, що під час оплати через POS-термінал із вами можуть розрахуватися підприємницькою карткою – ключем до рахунку, я б радив, окрім роздрібної, отримувати також ліцензію з метою оптової торгівлі рідинами для електронних сигарет (просто про всяк випадок);5) імпорт, експорт рідин, що використовуються в електронних сигаретах, можна здійснювати – без наявності ліцензії; однак у разі подальшої їхньої реалізації вам знадобиться ліцензія на оптову та/або роздрібну торгівлю.

    Заява про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю рідинами для електронних сигарет надається до податкової у довільній формі. Однак при цьому в ній в обов’язковому порядку має бути зазначено:1) назву заявника (найменування юрособи або ПІД підприємця), його податкову адресу, а також код ЄДРПОУ для юрособи чи номер облікової картки платника податків для ФО-П (або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний податковий орган і мають позначку в паспорті);2) вид господарської діяльності, для якої необхідна ліцензія (роздрібна торгівля рідинами, що використовуються в електронних сигаретах);3) адресу місця торгівлі;4) перелік РРО або ПРРО (книг обліку розрахункових операцій), які розташовані у місці торгівлі, а також інформацію про них:– модель, модифікацію;– заводський номер;– виробника;– дату виготовлення;– реєстраційні номери посвідчень РРО (книг обліку розрахункових операцій) або фіскальні номери ПРРО, які розташовані у місці торгівлі, та дату початку їхнього обліку в податкових органах.

    До заяви також необхідно додати оригінал документа, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

    Податковий орган має розглянути надану заяву – і протягом 10 календарних днів із моменту її отримання зобов’язаний видати ліцензію або рішення про відмову в її видачі. У випадку прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії у ньому має бути зазначена підстава для відмови, з посиланням на відповідні норми законодавства.

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Субъект хозяйствования (в том числе иностранный субъект хозяйствования, который действует через свои зарегистрированные постоянные представительства) не может осуществлять продажу алкогольных напитков (табачных изделий) через интернет-магазин, поскольку в соответствии с требованиями действующего законодательства осуществления розничной торговли такими изделиями требует наличия соответствующего торгового помещения.

    В частности, пунктом 11 ч. 1 ст. 15-3 Закона № 481 предусмотрено, что запрещается продажа пива (кроме безалкогольного), алкогольных, слабоалкогольных напитков, вин столовых и табачных изделий в неопределенных для этого местах торговли.

    Кроме того, продавцы алкогольных напитков и табачных изделий должны обеспечить соблюдение требований ст. 15-3 Закона № 481 о запрете продажи алкогольных напитков и табачных изделий лицам, не достигшим 18 лет.

    В соответствии с Законами Украины №№ 465 и 466 от 16.01.2020 года внесены существенные изменения относительно торговли жидкостями для электронных сигарет – как в Закон Украины от 19 декабря 1995 № 481/95-ВР «О государственном регулировании производства и оборота спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий» (далее – Закон № 481 ), так и в Налоговый кодекс Украины (далее – НКУ).

    В результате этого с 1 января 2021 года производство и продажа жидкостей для электронных сигарет подлежит лицензированию, а сами жидкости должны быть маркированы марками акцизного сбора. При этом не имеет никакого значения, содержит жидкость для электронных сигарет никотин или нет.

    Учитывая изменения, внесенные в Закон № 481, в настоящее время подлежат лицензированию:

    1. Производство жидкостей для электронных сигарет.
    2. Розничная торговля жидкостями для электронных сигарет.
    3. Оптовая торговля жидкостями для электронных сигарет.

    Плата за лицензию составляет:

    • для производства и оптовой торговли – 780 грн в год;
    • для розничной торговли – 780 грн в год для каждой точки продаж.

    Для получения нужной вам лицензии необходимо обратиться с соответствующим заявлением в Главное управление государственной налоговой службы своей области.

    О чем также нужно знать и помнить:1) предприниматели, осуществляющие производство и/или продажу жидкостей для электронных сигарет, не могут находиться на упрощенной системе налогообложения и платить единый налог;2) розничная торговля жидкостями для электронных сигарет может осуществляться в любом помещении, независимо от его размера;3) субъекты хозяйствования, получившие лицензию для розничной торговли табачными изделиями, могут осуществлять продажу жидкостей для электронных сигарет без получения дополнительной лицензии;4) оптовая торговля – это не тогда, когда продают чего-то много, а когда вашим покупателем является другое предприятие (предприниматель или юрлицо); учитывая, что при оплате через POS-терминал с вами могут рассчитаться предпринимательской карточкой – ключом к счету, я бы посоветовал, кроме розничной, получить также лицензию для оптовой торговли жидкостями для электронных сигарет (просто на всякий случай);5) импорт, экспорт жидкостей, используемых в электронных сигаретах, можно осуществлять без наличия лицензии; однако в случае дальнейшей их продажи вам понадобится лицензия на оптовую и/или розничную торговлю.

    К жидкостям для электронных сигарет, а также к самим электронным сигаретам и устройствам для употребления табачных изделий без их сгорания теперь применяются все ограничения, ранее применяемые только к табачным изделиям (и алкогольным напиткам).

    Так, с 1 января 2021 года (согласно ст. 15-3 Закона № 481) запрещена продажа жидкостей для электронных сигарет, а также электронных сигарет и устройств для употребления табачных изделий без их сгорания:– лицами, не достигшими 18 лет;– лицам, не достигшим 18 лет;– в помещениях и на территории учебных заведений, учреждений здравоохранения (кроме ресторанов, расположенных на территории санаториев);– в помещениях специализированных торговых организаций, осуществляющих торговлю товарами детского ассортимента или спортивными товарами, а также в соответствующих отделах (секциях) универсальных торговых организаций;– в закрытых спортивных сооружениях;– в местах проведения спортивных соревнований с участием детей;– через торговые автоматы;– на полках самообслуживания;– с рук;– в не определенных для этого местах торговли.

    Процедура получения лицензии на розничную торговлю алкоголем или табаком включает много нюансов и особенностей, от соблюдения которых зависит результат — выдача лицензии или отказ в ее выдаче.

    Основным законодательным актом, регулирующим процедуру является Закон «О государственном регулировании производства и оборота спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков, табачных изделий и горючего«.

    Важные нюансы:

    • лицензия на алкоголь выдается на каждый регистратор расчетных операций (РРО), то есть кассовый аппарат, установленный в месте торговли;
    • лицензия на табак — на каждое место торговли.

    Следует учесть, что размер платы за лицензию варьируется в зависимости от расположения места торговли.

    Лицензию выдают налоговые органы по месту торговли (а не месту регистрации предприятия).

    Перед получением лицензии на розничную торговлю алкоголем и табаком следует приобрести и зарегистрировать кассовый аппарат (регистратор расчетных операций).

    Регистрацию осуществляет налоговый орган по месту учета плательщика.

    Перечень кассовых аппаратов и информация о них (модель, модификация, заводской номер, производитель, дата изготовления, регистрационные номера удостоверений и дата начала их учета) указываются в заявлении о выдаче лицензии на розничную продажу алкоголя.

    Позже эта же информация указывается в приложении к лицензии.

    В случае осуществления продажи алкоголя через кассовый аппарат, не указанный в лицензии, предприятие заплатит штраф в размере 200% стоимости реализованного алкоголя, но не менее 1000 грн.

    Для получения лицензии на алкоголь и табак необходимо подготовить и подать следующие документы:

    Заявление на получение лицензии. В заявлении необходимо указать следующую информацию:

    • вид деятельности (розничная торговля алкоголем или табаком);
    • адрес места торговли;
    • перечень РРО и информацию о них.

    Копию платежного поручения, подтверждающего внсеение годовой платы за лицензию.

    Лицензия должна быть выдана в течение 10 рабочих дней с момента подачи заявления. В случае отказа — указывается основание для отказа со ссылкой на нормы действующего законодательства.

    Для розничной продажи алкоголя следует соблюсти требования по площади места торговли — не менее 20 кв.м.

    Если вы меняете место торговли — нужно получить новую лицензию. Ведь лицензия выдается на каждое место торговли.

    Если же изменились другие сведения, указанные в лицензии (кроме случаев реорганизации предприятия) орган, который выдал вам лицензию, в течение 3-х рабочих дней выдает лицензию на новом бланке с учетом изменений.

    За торговлю алкогольными напитками или табачными изделиями без лицензии Законом установлено немалый штраф — 200% стоимости проданного товара, но не менее 17000 грн.

    Административная ответственность за торговлю алкоголем/табаком без лицензии установлена ст. 156 КУоАП — штраф в размере от 3400 грн до 10200 грн с конфискацией.

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Ассортимент товаров, которые продаются на заказ и вне торговых или офисных помещений (в том числе в интернет-магазине), определяется субъектом хозяйствования самостоятельно, кроме товаров, продажа которых согласно законодательству запрещена (п. 1.3 Правил № 103).

    В частности, запрещено сейчас продавать следующие товары:

    1) алкогольные напитки и табачные изделия. Против интернет-торговли этой продукцией возражают налоговики. Так, в разъяснении из категории 113.02 раздела "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua) налоговики пришли к выводу, что субъект хозяйствования, который имеет лицензию на право оптовой торговли алкогольными напитками (табачными изделиями), не может осуществлять продажу алкогольных напитков (табачных изделий) через сеть Интернет, поскольку такие товары должны храниться в местах, внесенных в Единый государственный реестр мест хранения, а их реализация (отгрузка) должна осуществляться непосредственно из мест, внесенных в данный Реестр.

    А в разъяснении из категории 113.04 раздела "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua) контролеры заметили, что субъект хозяйствования (в том числе иностранный субъект хозяйствования, действующий через свои зарегистрированные постоянные представительства) не может осуществлять продажу алкогольных напитков (табачных изделий) через интернет-магазин, поскольку в соответствии с требованиями действующего законодательства осуществление розничной торговли такими изделиями требует наличия соответствующего торгового помещения;

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Добрій день!

    Закон№ 3628 предусматривает усиление административной ответственности и устанавливает запрет на продажу электронных сигарет лицам, не достигшим 18 лет, на уровне с традиционными табачными изделиями.

    За нарушение правил торговли табачными изделиями, электронными сигаретами и жидкостями, используемыми в них, пивом, алкогольными, слабоалкогольными напитками предлагают наказывать штрафом от 6800 до 13 600 грн.

    Под нарушением подразумевается продажа в помещениях или на территориях, запрещенных законом, или в других местах, определенных решением местной власти как такие, где розничная торговля этими товарами запрещена.

    Торговлю вышеуказанными предметами с рук хотят наказывать таким же штрафом с конфискацией предметов торговли и выручки, полученной от продажи этих товаров.

    Если же правила продажи нарушает лицо, которое в течение года штрафовали за аналогичное нарушение, его ждет штраф в размере 13 600-23 800 грн с конфискацией предметов торговли.

    ---

    - Торгівля через інтернет - це та сама торгівля.

    - На торгівлю тютюновими виробами необхідна ліцензія (ст. 15 Закону України " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" ).

    3. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:

    А) Кодекс України про адміністративні правопорушення:

    (сам текст - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text)

    Стаття 156. Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння

    Б) Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального"

    Стаття 17:

    За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

    До суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

    оптової і роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень;

    Відповідні зміни до пункту 6 переліку органів ліцензування затверджено рішенням Уряду 23 грудня 2020 року.

    Безпосередньо нормативним актом передбачено:

    – надання територіальним органам ДПС функції ліцензування оптової торгівлі спиртом етиловим, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами що використовуються в електронних сигаретах і пальним;

    – види господарської діяльності, ліцензування якої здійснюють контролюючі органи, доповнюється діяльністю з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах. Ця норма набуває чинності з 1 січня 2021 року.

    Нові положення надають змогу бізнесу отримувати такі ліцензії в територіальних підрозділах ДПС, що, у свою чергу, суттєво спрощує умови ведення господарської діяльності.

    ---

    Хочу на голосити , що в умовах воєнного стану фоп можливо відкрити лише через систему електронних державних послуг ДІЯ

    Згідно ст. 18 Закону про держреєстрацію (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/755-15), для державної реєстрації ФОП подаються такі документи:

    1) Заява про державну реєстрацію ФОП.2) Заява про застосування спрощеної системи оподаткування (в разі її обрання).

    Згідно з ч. 4 ст. 9 Закону про держреєстрацію, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться відомості про місцезнаходження фізичної особи-підприємця (місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою-підприємцем).

    Тобто, в Законі про держреєстрацію немає уточнення, що місцезнаходження ФОП – це саме адреса прописки. У цьому Законі лише вказано, що це місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв’язок з ФОП.

    Ви можете зареєструвати ФОП без прописки, за фактичним місцем проживання:

    1) онлайн через Будинок Юстиції України або iGov, чи портал Дия, вказавши в заяві адресу, за якою Ви хочете зареєструвати ФОП (там також можна ознайомитися з відгуками користувачів, щоб бути готовим до можливих проблем під час онлайн-реєстрації). В такому випадку Вам попередньо необхідно буде отримати електронний цифровий підпис (так званий «ЕЦП»);

    2) відправивши поштою нотаріально завірену заяву про державну реєстрацію ФОП, вказавши в заяві адресу, за якою Ви хочете зареєструвати ФОП.

    Особисто подавати документи я Вам не раджу. Так як реєстратор може попросити ваш паспорт та відмовити у реєстрації у зв'язку з відсутністю прописки.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    ---

    Ви можете здійснити оплату юристу, натиснувши "галочку зеленого кольору під фото обраного юриста", з залишенням відзиву, а також додатково: у разі наявності можливості у графі: "Віддячити".

    Під час воєнного стану це дуже актуально.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України