Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 22 апреля 2022, вопрос №62647

Чи подавати заяву про прийняття спадщини ?

Добрий день , якщо після моменту відкриття спадщини я проживала спільно з спадкодавцем тиждень , а потім в зв'язку з війною була змушена виїхати з України , мені потрібно подавати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини?

Ответы юристов (2)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 года назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Днем відкриття спадщини є день смерті спадкодавця чи оголошення його померлим. Ви не могли проживати разом зі спадкодавцем після відкриття спадщини. Не подавати заяву нотаріусу може спадкоємець, який проживав разом зі спадкодавцем фактично та був зареєстрований (прописаний) з ним за однією адресою.

    Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Надія!

    Якщо Ви проживали із спадкодавцем на момент смерті особи, Вам не потрібно подавати заяву.

    Підтверджую свої слова положеннями чинного законодавства України.

    Стаття 1268. Прийняття спадщини

    ...

    3. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

    Стаття 1220. Відкриття спадщини

    ...

    2. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).

    Всього доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA