Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 29 апреля 2022, вопрос №63196 150₴

Расторжение трудового договора

Добрый день. Я проживаю на временно оккупированной территории, мой работодатель в одностороннем порядке разорвал со мной трудовой договор, по законам военного времени.. Мне была выдана трудовая книжка без соответствующих записей, на хранение.. Так как я не был уведомлен о расторжении договора я её забрал.. Сейчас я об этом узнал, не официально, работодатель меня не уведомил.. На учёт я не могу стать как безработный, нет записи в трудовой об увольнении... Могу ли я в такой ситуации, решить проблему, и стать на учёт в центр занятости?? Спасибо

Ответы юристов (8)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю, Вікторе!

    Як це немає запису про звільнення?

    Якщо немає запису про звільнення, то це означає, що Ви до сих пір є працівником і Вам має виплачуватись заробітна плата.

    Якщо вже Ви не проти звільнення, потрібно вимагати проставлення там відповідної інформації.

    Без такого запису, стати на облік не вийде.

    Всього доброго! Якщо є питання, звертайтесь!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Добрий день, Миколаю!

    Роботодавець не міг без попередження звільнити Вас з роботи без поважних причин. Якщо Він це зробив, то Ви маєте право оскаржити його дії в суді та отримати грошову компенсацію за вимушений простой. Тим більше він не мав права віддівати Вам трудову книжку без запису про звільнення!

    В ситуації, яка склалася, Ви повинні вимагати від нього пояснень про причини звільнення, а також копії наказу про звільнення. Якщо вони Вас не влаштують треба це оскаржувати позовом до суду. Хоча, чесно кажучи, я не знаю, чи працюють у Вас зараз суди. В будь якому разі документи про звільнення Вам знадобляться пізніше. Вимагайте також запис в трудовій.

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта

    Добрый день, Виктор!

    Стоит начать с процедуру государственного мониторинга: все же с вами разоврали трудовые отношения или нет.

    Поскольку запись или ее отсутствие в трудовой не означает, что все увольнение провели.

    Набирайте для деталей.

    Мєньков Андрій Васильович
    33.3%

    Добрый день Виктор.

    На данный момент законодательство не разрешает увольнять работников без оснований. Основания указаны в статье 40 КЗоТ Украины https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text. Среди них прогул, несоответствие занимаемой должности, нарушение трудовой дисциплины и другие. Последние изменения в законодательстве разрешили увольнять сотрудников по инициативе роботодателя во время их нахождения в отпуске (за исключением декретного отпуска и по уходу за ребенком до 3 лет) либо на больничном и без согласия профсоюза, что ранее было запрещено. Но основания для увольнения должны быть.

    Другими словами, если Вы захотите восстановиться на работе, есть неплохие шансы это сделать через суд.

    Если же Вы не планируете продолжать работать на предприятии, то Вам в любом случае желательно чтобы кадровая служба привела записи в трудовой в соответсвии с правилами, тоесть внесла определенные записи. Записи нужны для подтверждения что Вы работали. Бывают случаи, что работодатель не вносит взносы на социальное страхование за сотрудника и стаж ему не засчитывается. Без записи в трудовой книжке Вы ничего не сможете доказать и предъявить претензии работодателю.

    Стать на учет в службе занятости можно через веб-портал ДІЯ для чего понадобиться цифровая подпись. Получить цифровую подпись можно через Приват 24.

    Адвокат  Євген Олександрович
    30%
    Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте, Виктор!

    ЕСЛИ НЕТ ЗАПИСЕЙ ОБ УВОЛЬНЕНИИ, ТО ВАС НЕ УВОЛИЛИ И ВЫ ЧИСЛИТЕСЬ ТАКИМ, ЧТО РАБОТАЕТЕ.

    ВАМ НЕОБХОДИМО ОБРАТИТЬСЯ К РАБОТОДАТЕЛЮ, ЧТОБЫ ОН СДЕЛАЛ ЗАПИСИ О ВАШЕМ УВОЛЬНЕНИИ И ТОГДА ВЫ МОЖЕТЕ СТАТЬ НА УЧЕТ В ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТИ, ЛИБО ПУСТЬ ВЫПЛАЧИВАЕТ ДОЛГ ПО ЗАРАБОТНОЙ ПЛАТЕ.

    Законом № 2136-ІХ врегульовано питання оплати праці працівників в період воєнного стану.

    Відповідно до статті 10 Закону № 2136-ІХ заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати. Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили. Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати. У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойові дії, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства.

    ЕСЛИ НЕ БУДЕТ С НИМ ПОНИМАНИЯ, ТО ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО ПОДАТЬ ЖАЛОБУ В ГОСУДАРСТВЕННУЮ ИНСПЕКЦИЮ ТРУДА:

    Державна служба України з питань праці:

    Контакти – Державна служба України з питань праці (dsp.gov.ua)

    Державна служба України з питань праці (Держпраці)центральний орган виконавчої влади України, утворений відповідно до вимог постановою Кабінету Міністрів від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», в результаті реорганізації шляхом злиття Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки та Державної інспекції з питань праці, а також передачі Держсанепідслужбою функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників.

    Основними завданнями Держпраці є:

    1) реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

    2) здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на державному рівні;

    3) здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;

    4) організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об’єктах його видобутку та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

    Діяльність Держпраці спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

    Положення про Державну службу України з питань праці було затверджене 11 лютого 2015 р Текст Положення.

    Держпраці здійснює свої повноваження через утворені в установленому порядку територіальні органи Постанова від 11 лютого 2015 року.

    Держпраці очолює Голова, якого призначає на посаду та звільняє з посади Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України, внесеним на підставі пропозицій Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

    Згідно зі ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк (ст.40). Основним правовим актом, що регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України такого права, є Закон України “Про звернення громадян”.

    Порядок розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній службі України з питань праці та її територіальних органах затверджено наказом Міністерства соціальної політики України 16 листопада 2016 року № 1339 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2016 року за № 1595/29725.

    Звернення надсилаються на поштову адресу: Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14 або на електронну адресу: zvern@dsp.gov.ua

    Вимоги до звернення

    У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

    Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

    Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Письмове звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Електронне звернення має відповідати всім вимогам письмового звернення, у тому числі містити підпис заявника (заявників) крім електронного цифрового підпису. Отже, електронне звернення може бути виготовлене за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотографії (у тому числі із відображенням підпису заявника) та надіслано з використанням мережі Інтернет.

    Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 Закону України “Про звернення громадян”.

    Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду (ст.7). Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.

    Такий вид звернення як скарга на рішення певного органу або посадової особи має бути подана до органу або посадової особи вищого рівня протягом року з моменту прийняття рішення, яке оскаржується, але в жодному разі не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина, який звертається зі скаргою, з таким рішенням.

    Пам’ятайте! Не підлягають розгляду та вирішенню такі звернення:

    • письмове звернення без зазначення місця проживання або не підписане автором, тобто анонімне звернення;
    • звернення, з якого неможливо визначити суть порушеного питання;
    • повторні звернення від однієї і тієї ж особи до одного і того ж органу (посадової особи) з одного і того ж питання, яке вже було вирішено даним органом (посадовою особою) по суті;
    • звернення-скарга, яка подана із пропущенням зазначених вище строків;
    • звернення, подане особами, які визнані недієздатними у судовому порядку.

    Термін розгляду звернення

    Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду,про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

    На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну (ст.20).Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

    Права громадянина щодо розгляду заяви або скарги

    Згідно зі статтею 18 Закону України “Про звернення громадян” громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, має право:

    • особисто викласти свої аргументи тій особі, яка перевіряла заяву або скаргу;
    • брати участь у перевірці заяви або скарги;
    • ознайомлюватись із матеріалами такої перевірки;
    • подавати додаткові матеріали або вимагати запиту таких матеріалів органом, який розглядає заяву або скаргу;
    • бути присутнім при розгляді заяви або скарги;
    • користуватись послугами адвоката або іншого представника, якщо його повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства;
    • одержати письмову відповідь про результати розгляду поданої заяви або скарги;
    • висловлювати усно або письмово прохання щодо дотримання таємниці розгляду заяви або скарги і вимагати виконання такого прохання;
    • вимагати відшкодування збитків, які були заподіяні внаслідок порушення встановленого порядку розгляду звернень.

    Відповідальність громадян при поданні звернень

    Пам’ятайте! Подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, та їхніх посадових осіб, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством (ст.26).

    Як правильно оформити звернення

    Звернення складається у довільній формі, однак в ньому потрібно вказати:

    • Кому адресується звернення (наприклад: Голові Держпраці, ПІБ керівника)
    • Від кого (прізвище, ім’я, по-батькові, індекс, повна поштова адреса заявника, № телефону).
    • Вид звернення (заява(клопотання), скарга або пропозиція)

    Далі йде загальний текст звернення, де чітко і ясно має бути викладена суть порушеного питання або проблеми, який, як правило, складається за наступною схемою:

    • вступна частина, де зазначаються підстава звернення, обставини, які стали причиною для звернення;
    • мотивувальна частина, де вказується обґрунтування або основні питання, порушені в зверненні;
    • результативна частина, де слід вказати мету звернення і очікуваний результат розгляду звернення;
    • далі потрібно навести перелік документів (або копій документів), якщо ви додаєте їх до листа;
    • письмове звернення обов’язково підписується особою (особами), що звертається з проставлянням дати подання звернення.
    • для розгляду електронного звернення електронний підпис не вимагається.

    Реєстрація в службі зайнятості:

    До Державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатись усі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити місце роботи, працевлаштуватися за сумісництвом чи у вільний від навчання час. Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

    Відповідно до частини першої статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» (далі – Закон) (посилання на нормативний документ, розміщений на офіційному сайті ВРУ) статусу безробітного може набути:

    1) особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи;

    2) особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

    3) особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників.

    Статус безробітного надається зазначеним у частині першій цієї статті особам за їх особистою заявою (у тому числі поданою засобами електронної ідентифікації) у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

    Відповідно до частини 51 розділу XI Закону, на період дії карантину статус безробітного надається без вимог до наявності підходящої роботи.

    Відповідно до пункту 17 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 за № 792 (далі – Порядок № 792) особа, яка шукає роботу, для реєстрації в центрі зайнятості як безробітна подає заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) та пред’являє:

    громадяни України – паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

    іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, визнані в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, яким надано в Україні притулок чи тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію, - посвідку на постійне проживання або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист;

    довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

    трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості). Особа, яка втратила трудову книжку, пред’являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи;

    документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката);

    військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби.

    Особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», подає копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та у разі наявності пред’являє індивідуальну програму реабілітації.

    Крім вищезазначених документів, для отримання статусу безробітного також подаються:

    1) внутрішньо переміщеними особами у разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення:

    заява про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду - у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку;

    розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості);

    2) членами особистого селянського господарства, для яких така робота була основною (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти), звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і вперше приймаються на роботу та звернулися для реєстрації до центру зайнятості протягом шести місяців з дня закінчення або припинення навчання чи звільнення із служби), - довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства,

    видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.

    Для цілей цього Порядку ведення особистого селянського господарства вважається основною роботою для члена такого господарства за умови, що протягом 12 місяців, які передували дню звернення до центру зайнятості, він провадив лише таку діяльність чи одночасно перебував у трудових відносинах або був зайнятим згідно із частиною першою статті 4 Закону менше шести місяців.

    Зазначену довідку не подають члени особистого селянського господарства, які:

    є внутрішньо переміщеними особами;

    проходили військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

    3) військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, утворених відповідно до законів, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також особовим складом воєнізованих аварійно-рятувальних служб, утворених відповідно до законодавства на постійній основі (далі - військовослужбовці), які звільнені із служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію, - військово-обліковий документ, в якому зазначена дата взяття їх на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства.

    Учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19-21 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, - посвідчення учасника бойових дій та у разі потреби копію довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або копію довідки про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Якщо Ви особисто не писали та не подавали під реєстрацію з вхідним номером та штампом заяву про звільнення за угодою сторін на підставі ч. 1 ст. 36 КЗпП України, чи з інших підстав без попереднього ознайомлення з наказом засвідченого Вашим підписом, письмового повідомлення у термін 2 місяці у разі скорочення штату та неможливості переведення на іншу посаду, також під підпис особи - звільнення є незаконним,

    Вам необхідно готувати заяву до суду про скасування неправомірного наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу з урахуванням розміру заробітної плати котра була Вам нарахована до моменту звільнення.

    Також обов язково необхідно письмово викласти обставини незаконного звільнення у заяві та направити її рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення на ім я начальника управління Державної служби праці області.

    Вам в такому разі мають надати вмотивовану письмову відповідь поштою про результати перевірки роботодавця за фактом порушень викладених у заяві . У 15-30 -ти денний термін згідно ЗУ Про звернення громадян ст.11 у залежності від складності питання термін може бути подовжено до 30 -ти днів.

    Також необхідно подати заяву про порушення прав Ваших до міської , районної чи обласної комісії з вирішення трудових спорів , вони існують при виконавчих комітетах відповідних рад органів місцевого самоврядування( письмово, поштою)

    Роботодавець мав передати відомості до контролюючих органів про звільнення дані мають відображені бути на порталі ПФУ у електронній трудовій книжці згідно наказу директора взагалі це не законно та підлягає під перевірку Держпраці , після завершення воєнного стану. Скаргу зареєструйте зараз.

    ---

    !!! З 24 лютого 2022 року відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено режим воєнного стану!

    Постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 334 "Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану" визначено особливості з урахуванням яких на період дії воєнного стану здійснюється реєстрація, перереєстрація безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплата допомоги по безробіттю.

    • Статус безробітного надається особі, зазначеній в частині першій статті 43 Закону України “Про зайнятість населення”, з першого дня реєстрації її у центрі зайнятості за її особистою заявою.
    • Реєстрація безробітного здійснюється в день подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного до обраного нею міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості особисто, під час безпосереднього відвідування, в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), у тому числі мобільного додатку Порталу Дія, або за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

    Подання заяви про надання чи поновлення статусу безробітного та заяву про призначення чи поновлення допомоги по безробіттючерез Портал "Дія".

    • Надання соціальних послуг, підтвердження наміру перебування у статусі зареєстрованого безробітного може здійснюватися під час безпосереднього звернення зареєстрованого безробітного до центру зайнятості або за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

    Якщо громадянин перебуває на території, де тривають воєнні дії, рекомендуємо телефонувати за день до призначеного прийому на номери «гарячих ліній» Державного та регіональних центрів зайнятості.

    Фахівці «гарячої лінії» уточнюють у клієнта таку інформацію:

    • центр зайнятості реєстрації,
    • прізвище, ім’я, по батькові,
    • дату народження,
    • номер облікової картки платника податку (за можливості).

    Ця інформація передається до центру зайнятості реєстрації особи або ж до центру, який тимчасово обслуговує клієнтів відповідного регіону.

    Такий телефонний дзвінок прирівнюється до підтвердження наміру перебування в статусі безробітного. Виплата допомоги по безробіттю буде продовжена.

    Номери «гарячої лінії» служби: +380963841043; +380677465665, +380635824623, +380990980243, +380981524170, +380683089314, +380934802190, +380963265646.

    Увага! Інформацію, щодо обслуговування громадян під час воєнного стану ви можете отримати за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/obslugovuvannya-gr...

    спробуйте стати на облік за наявними даними про трудові відносини з роботодавцем , які він мав подавати , якщо ви працювали за трудовим договором.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Велегура Ростислава
    16.7%
    Велегура Ростислава 2 года назад

    Юрист, г. Днепр, 12 лет опыта

    Добрий день!

    Пропоную у вашому випадку дочекатися підписання Президентом України проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану" № 7275

    https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39390

    Вказаний Закон 22.04.2022 р. було прийнято Верховною Радою в цілому та передано на підпис Президенту.

    Згідно вказаного Закону:

    для отримання статусу безробітного особи, які є внутрішньо переміщеними, а також ті, хто залишився в межах територій, де проводяться бойові дії, та у яких не розірвані трудові відносини з роботодавцем, подають до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, заяву на ім’я роботодавця про припинення трудових відносин за формою, визначеною центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, про що повідомляється роботодавець (будь-якими засобами комунікації), територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та територіальний орган Пенсійного фонду України.

    Тобто, після набрання чинності даного Закону, ви матимете згоду подати заяву про звільнення через центр занятості разом з документами для отримання допомоги. Офіційно ви будете вважатися звільненим на наступний день після подачі заяви. Оформити статус безробітнього можливо на порталі Дія.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня, Віктор!

    1) Вашим роботодавцем було порушено порядок ведення трудових книжок працівників (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0110-93#Text). Якщо маєте з ним зв'язок, то вимагайте внести запис про звільнення до вашої трудової книжки, інакше Ви будете скаржитися в Держпраці України.

    2) Враховуючи, що Ви знаходитеся на тимчаосово окупованій території, отримати статус безробітного та право на державну допомогу можна, звернувшись до Центру зайнятості в режимі онлайн.

    Є п’ять варіантів, як це зробити:

    • подати заяву в електронній формі через Дію;
    • заповнити онлайн-анкету;
    • скористатись чат-ботом;
    • надіслати пакет документів електронною поштою inbox@es.dcz.gov.ua;
    • звернутись на гарячу лінію: 0 800 509 966.

    Статус безробітного надається особі з дня реєстрації її у Центрі зайнятості, а допомога призначається з першого дня надання відповідного статусу.

    Усі деталі ви знайдете на інфографіці.

    Надання статусу безробітного внутрішньо переміщеним особам, а також особам, які перебувають на ТОТ або на території, де точаться бойові дії, - за умови, що люди не мають документів, необхідних для реєстрації їх як безробітних та/або документального підтвердження страхового стажу, трудової діяльності, заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) - здійснюється на підставі відомостей, наявних у державних реєстрах, інформаційних системах та базах.

    1655454610467.png

    Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    При зверненні вказуйте свою е-пошту.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України