Начните консультацию с юристом онлайн
Могут ли внуки подать заявление на вступление в права собственности после смерти бабушки по отцовской линии. И что это им даст? Сам отец жив здоров, наследства ждёт, с детьми делиться не собирается. Внуки просто хотят засведетельствовать факт своего наличия как претендендентов на квартиру, в которой родились и выросли.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта
Внуки не наследуют после смерти бабушки, если жив их отец.
Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта
подать заявление могут,но есть наследник 1-ой очереди и если нет завещания на внуков, то наследство им скорей всего не достанется.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Добрий вечір. Спадкування за правом представлення та в порядку спадкової трансмісії здійснюються, відповідно, якщо спадкоємець помер до відкриття спадщини чи помер після відкриття спадщини, але не встиг її прийняти. Якщо бабуся ще жива,то внуки можуть попросити її зробити заповіт і заповісти їм відповідну частину майна. Якщо бабуся вже померла, то спадкоємці наступних черг можуть бути допущені до спадкування разом із спадкоємцями черги, яка спадкує, за умов, визначених статтею 1259 Цивільного кодексу України.
Стаття 1259. Зміна черговості одержання права на спадкування
1. Черговість одержання спадкоємцями за законом права на спадкування може бути змінена нотаріально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, укладеним після відкриття спадщини. Цей договір не може порушити прав спадкоємця, який не бере у ньому участі, а також спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині.
2. Фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.
Внуки належать до спадкоємців п'ятої черги спадкування, до якої належать родичі до шостого ступеня споріднення включно.
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
при живом отце - внуки не могут быть наследниками