Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 25 мая 2022, вопрос №65157

Відмова від спадщини

Покійна бабушка написала заповіт на невістку першого сина. Вона не хоче приймати спадщину і хоче написати відмову на користь внучки від другого сина. Як правильно написати цю відмову і чи потрібно її завіряти у присутності юриста чи голови с.р.?

Ответы юристов (1)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    ЯКЩО У ЗАПОВІТІ СПАДКОЄМЦЕМ БУЛО ЗАЗНАЧЕНО ТІЛЬКИ ОДНУ ОСОБУ (НЕВІСТКУ ПЕРШОГО СИНА), ТО ВОНА МАЄ ПРАВО ВІДМОВИТИСЬ, ОДНАК У ТАКОМУ ВИПАДКУ ВІДМОВА МОЖЛИВО ТІЛЬКИ БЕЗАДРЕСНА.

    Тобто, якщо спадкоємець вирішив відмовитися від прийняття спадщини за заповітом, потрібно розуміти, що замість нього право на оформлення спадщини отримають інші спадкоємці за заповітом, якщо вони є (між ними частка, від якої він відмовився розподілиться порівну), а якщо інших спадкоємців заповідач не зазначив — особи, які є спадкоємцями за законом.

    ВІДМОВА СКЛАДАЄТЬСЯ У НОТАРІУСА АБО В ОРГАНІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ!

    Всього доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України