Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день! Подскажите пожалуйста такой вопрос. Предприятие "приостановило трудовой договор"....Могу ли я устроиться на какую нибудь другую работу, не увольняясь.? И второй вопрос. По вопросу увольнения на расстоянии. Трудовая книжка на руках, кадровик в другом городе. Говорит пришли трудовую , я запись сделаю ..а печати у мен, нет, она в Киеве в головном офисе? Это вообще Мои проблемы? Спасибо!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
При призупиненні трудового договору Ви маєте право влаштовуватись на іншу робот!
Про звільнення:
07.05.2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану»
Цим Законом внесено зміни до низки інших законів, а саме:
Нагадаємо, що перелік територій, які розташовані в зоні активних бойових дій, або перебувають під тимчасовою окупацією, визначений в Наказі Мінреінтеграції №75 від 25.04.2022.
Основні зміни, що стосуються безробіття внутрішньо переміщених осіб (ВПО), та осіб, які перебувають на територіях ведення бойових дій, тимчасово окупованих територіях:
Якщо трудовий договір з роботодавцем не розірвано, то для отримання статусу безробітного місцевому центру зайнятості разом з заявою про надання відповідного статусу необхідно подати заяву на ім'я роботодавця про припинення трудового договору. Далі центр зайнятості інформує роботодавця та інші органи.
Датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання такої заяви.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!
Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду
Доброго дня!
При призупиненні трудового договору Ви маєте право працевлаштуватися за сумісництвом без звільнення з попереднього місця роботи.
Працівник, який приймається на роботу за сумісництвом на інше підприємство, в установу, організацію повинен пред'явити власнику або уповноваженому ним органу паспорт. Якщо робота за сумісництвом потребує спеціальних знань, роботодавець має право вимагати пред'явлення диплома чи іншого документа про набуту освіту або професійну підготовку. На підставі заяви працівника видають наказ про прийняття на роботу за сумісництвом. Оскільки трудова книжка працівника знаходиться за основним місцем роботи, відповідно запис до неї про прийняття на роботу за сумісництвом може проводитись за бажанням працівника за основним місцем роботи на підставі витягу з наказу про роботу за сумісництвом.
Для роботи за сумісництвом згоди власника або уповноваженого ним органу за місцем основної роботи не потрібно.
Факт укладення трудового договору на умовах сумісництва має бути відображений у заяві працівника та в наказі (розпорядженні) роботодавця. Робота за сумісництвом відображається в табелі обліку робочого часу.
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Вітаю!
Щодо питання звільнення та внесення запису до трудової - відповідальність за пересилання трудової в даному випадку будете нести тільки Ви, оскільки положення Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників передбачає отримання згоди на відправлення поштою трудової при звільненні у тому випадку, якщо трудова зберігалася у роботодавця, оскільки наразі трудова зберігається у Вас, то роботодавець, звичайно. не може відмовити у внесенні запису про звільнення, але буде вимагати від Вас листа-прохання про внесення запису разом із трудовою.
Складно передбачити, яким чином буде розвиватись трудове законодавдство у майбутньому, але наразі трудова є основним документом, що підтверджує трудовий та страховий стаж, тому за відсутності печатки при внесенні запису можуть бути (але не точно) проблеми при призначенні пенсії (якщо локальними актами підприємства передбачена наявність печатки та вона стоїть на записі про прийняття).
У будь-якому випадку Ви маєте право при працевлаштуванні подавати не трудову, а відомості про трудову діяльність із РЗО ПФУ.