Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 08 червня 2022, питання №66346

Если увольняться невыплаченная зарплата поступит?

На нашем ФЛП с начала военного положения начальство не платит зарплату. Если я уволюсь мне должны зачислить зарплату, которую должны были платить эти месяцы? Если не захотят платить после окончания военного положения стоит подавать в суд?

Відповіді юристів (3)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю!

    Вам повинні її виплачувати незалежно від введення воєнного стану, якщо тільки це не зумовлено веденням бойових дій, але у будь-якому випадку вся заборгованість повинна бути виплачена при першій можливості. При звільненні закон не передбачає "можливості не платити через воєнний стан", якщо підприємство працює, отримує кошти за договорами, тобто здійснює господарську діяльність, то роботодавець повинен виплачувати/ виплатити зарплату. Загалом, доказування обставин непереборної сили, які спричинили неможливість виплати зп, повинен роботодавець, якщо він це не зробить - буде виплачувати як зарплату, так і компенсації за порушення строків її виплати.

    Евгений Клієнт 2 роки тому

    Теперь из-за компенсации начальник не хочет увольнять всех сотрудников. Мы теперь становимся заложниками фирмы , чтоб не выплачивать нам компенсации

    • Дубовенко Володимир Володимирович
      Дубовенко Володимир Володимирович 2 роки тому

      Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

      Достатньо цікава позиція роботодавця, оскільки він, не звільняючи працівників, розраховує уникнути відповідальності за невиплату зарплати, проте це не є виходом із ситуації.

      По-перше, затримка виплати у будь-якому випадку призводить до компенсації, незалежно від того, звільнений такий працівник чи ні. По-друге, не звільнити особу, яка звернулася із заявою про звільнення (неважливо без поважної причини через 2 тижні чи з поважною в день, вказаний працівником) роботодавець не має права, це його обов'язок. Неприйняття заяв про звільнення може мати наслідки у вигляді звернення працівників зі скаргами про порушення трудового законодавства, а також звільнення по ч.3 ст.38 КЗпП України.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України