Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я вчитель. Хочу оформити підприємницьку діяльність, як репетитор. Планую розрахуватися зі школи і займатися лише репетиторством. Маю пожиттєво групу інвалідності. Як правильно зареєструватися і який податок буду сплачувати на свою діяльність?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Дохід, отриманий педагогом-репетитором за навчання, підлягає обов’язковому декларуванню.
Вчителям, викладачам та особам, які надають репетиторські послуги, варто враховувати наступне:
Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою – підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу).
Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік викладач-репетитор подає до 1 травня 2020 року за місцем податкової адреси (реєстрації) чи онлайн з використанням електронного підпису. Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору, зазначену в річній податковій декларації такий викладач-репетитор самостійно сплачує до 1 серпня 2020 року.
Доходи від репетиторства відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 %.
За бажанням, викладач – репетитор може здійснити державну реєстрацію та проводити діяльність як фізична особа-підприємець. Переваги ФОП: трудовий стаж, офіційна довідка про доходи, та ін. Зареєструвати ФОП може кожен громадянин, який досягнув 16 років і має офіційно зареєстроване місце проживання. Для реєстрації потрібні такі документи:
В законодавстві існує дві системи оподаткування: загальна й спрощена.
Особливості загальної системи оподаткування:
При загальній системі оподаткування сплачуються:
Спрощена система оподаткування
Викладач – репетитор за умови реєстрації ФОП при обранні спрощеної системи може перебувати на другій або третій групі єдиного податку:
Група ФОПРозмір платежу
(2019 рік)
Вид діяльностіОбмеженняЗвітність
(за себе)
Сплата єдиного податку
та ЄСВ
(за себе)
2 групаЄдиний податок у межах 20% від мінімальної заробітної плати, тобто не більше 834,60 грн./міс.
ЄСВ – 22% від мінімальної заробітної плати, тобто не менше 918,06 грн./міс.
Здійснюють господарську діяльність із надання послугВикористовують працю не більш ніж 10 найманих осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах.
Дохід не перевищує 1,5млн.грн./рік
Податкова звітність подається раз на рік протягом 60 календарних днів після закінчення звітного року
Звіт з ЄСВ подається до ДПС не пізніше 9 лютого року, наступного за звітним
Єдиний податок – щомісяця авансом не пізніше ніж 20 числа поточного місяця
ЄСВ – щокварталу до 20 числа місяця, щонастає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок
3 групаПлатники ПДВ:
Єдиний податок за ставкою 3% від доходу + ПДВ
ЄСВ – не менше 918,06 грн./міс.
Неплатники ПДВ:
Єдиний податок за ставкою 5% від доходу
ЄСВ – не менше 918,06 грн./міс.
Будь-які види діяльності, крім заборонених для відповідних ФОП – платників єдиного податкуДохід не перевищує
5 млн.грн./рік без ПДВ
Звітність: щокварталу
Дохід не перевищує
5 млн.грн./рік
Податкова звітність подається не пізніше 40 календарних днів, які слідують за останнім календарним днем звітного кварталу
Звіт з ЄСВ подається до ДПС не пізніше 9 лютого року, наступного за звітним
Протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий квартал.
ЄСВ – щокварталу до 20 числа місяця, щонастає за кварталом, за якийсплачується єдиний внесок
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!