Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 15 июня 2022, вопрос №66814

Нужно ли писать заявление на восстановление на работе, если с инициативы администрации работник был отстранён от работы

Доброго дня! Мой зять был отстранен от работы 06 .12.2021 года администрацией управления на основании указа Минздрава, потому что не был вакцинирован 25 февраля 2022 Минздрав приостановил действие указа, но администрация не восстановила его на работе. Я написала обращение в КМУ то администрация стала требовать от него чтобы написал заявление о восстановлении на работе. Надо ли ему писать такое заявление, если он не писал заявления об отстранении поскольку администрация сама инициировала отстранение? Благодарю за ответ. П.С.мы находимся сейчас на оккупированной территории, все работники получают зарплату согласно законодательства, а мой зять нет, на иждивении 2-е детей. Мобильная связь не работает, но есть пока интернет. Телефон указанный мной привязан к Viber.

Ответы юристов (1)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 года назад

    Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

    Вітаю!

    Роботодавець повинен був відновити роботу таких працівників. Мінекономіки у своїх роз'ясненнях вказувало, "що всі накази про відсторонення працівників у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації повинні бути визнані такими, що втратили чинність з дня набрання чинності вищезгаданим наказом МОЗ від 25 лютого 2022 року № 380. Відтак відсторонені особи допускаються до виконання завдань за посадою."

    Водночас деякі керівники можуть не дотримуватись позиції Мінекономіки, якщо роботу невакцинованого працівника не було відновлено, то раджу діяти самою та звернутися до керівника із заявою про скасування наказу про відсторонення та допуск до роботи на підставі наказу МОЗ від 25 лютого 2022 року № 380.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA