Задайте вопрос юристу

828 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 09 декабря 2019, вопрос №6728 100₴

Чоловіка забрали в армію

Доброго дня.чоловіка забрали в армію. Присяги ще не було. У нас є дитина віком 3 роки і я вагітна. Чи можливо те, що його можуть відпустити за сімейними обставинами до пологів, якщо ми пред'явило певні документи? Куди потрібно звертатися і які документи потрібні?

Ответы юристов (4)

    Ковальчук Владимир
    25%
    Общаться в чате Ковальчук Владимир 4 года назад

    Адвокат, г. Киев

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Отсрочка от призыва на срочную военную службу по семейным обстоятельствам по их желанию предоставляется призывникам, которые имеют:

    нетрудоспособных отца и мать или одинокого нетрудоспособного отца (одинокую трудоспособного мать) или нетрудоспособных лиц, под опекой или на иждивении которых находился призывник, или лиц, над которыми призывник осуществляет опеку или попечительство, если они не имеют других трудоспособных лиц - граждан Украина, обязанных в соответствии с законодательством их содержать. Нетрудоспособность указанных лиц определяется в порядке, установленном законодательством;несовершеннолетних родных (полнородных или неполнородных) братьев и сестер или нетрудоспособных родных (полнородных или неполнородных) братьев и сестер независимо от их возраста, если они не имеют других трудоспособных лиц, кроме призывника, обязанных в соответствии с законодательством их содержать;одинокого отца или одинокую мать, у которых на иждивении находятся двое или более несовершеннолетних детей, до достижения старшим из них совершеннолетия при условии официального трудоустройства призывника;ребенка в возрасте до трех лет или ребенка старше трех лет, который воспитывается без матери в связи с ее смертью или по решению суда;двух и более детей;ребенка с инвалидностью;жену с инвалидностью;беременную жену. Но его уже забрали почему раньше не обращались зак отстрочкой?В случаях, не предусмотренных настоящим Законом, отсрочка от призыва на срочную военную службу может быть предоставлена призывникам согласно решениям призывной комиссии Автономной Республики Крым, областных и Киевской городской призывных комиссий по представлению районных (городских) призывных комиссий.Сейчас в нашей стране разрабатывают Единый государственный реестр призывников. Пока реестр заполнен только наполовину. Еще ожидается информация от всех государственных структур с поправками на приобретение гражданства другой страны, смерть. Главное последствие от запуска реестра - невозможность выезда за границу, если человек не явился в военкомат. Личные данные о призывниках обещают не разглашать. можете подать заявление с подтверджающими документами в военкомат а там комиссия решает.
    Киншов Дмитрий Сергеевич
    25%
    Общаться в чате Киншов Дмитрий Сергеевич 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 6 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрий вечір.

    Відповідно до я. 2 ст 17 зу про військовий обо'язок та військову службу - Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають: вагітну дружину.

    Отже, вам необхідно терміново звертатися із заявою до військомату про надання відстрочки. Додайте довідку з лікарні, що ви дійсно вагітна.

    Таку ж заяву продублюйте до військоврї частини, де він зараз перебуває. Але відстрочка надається саме військоматами.

    Якщо я зміг вам допомогти, прошу обрати консультацію як найкращу відповідь. Буду вдячнмй!

    Жупинский Николай Андреевич
    25%
    Общаться в чате Жупинский Николай Андреевич 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    У Вашого чоловіка є дві пілстави для звільнення з військової служби. Перша це те, що в нього є дитина у віці до трьох років, а друга це те, що його дружина вагітна.

    Стаття 26. Звільнення з військової служби

    1. Звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється:

    а) у запас, якщо військовослужбовці не досягли граничного віку перебування в запасі і за станом здоров’я придатні до військової служби;

    б) у відставку, якщо військовослужбовці досягли граничного віку перебування в запасі та у військовому резерві або визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров’я до військової служби з виключенням з військового обліку.

    2. Військовослужбовці строкової військової служби звільняються із служби на підставах:

    а) у зв’язку із закінченням встановлених строків військової служби - у строки, визначені Указом Президента України;

    б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

    в) за сімейними обставинами - у разі виникнення у них права на відстрочку чи звільнення внаслідок зміни сімейних обставин. Військовослужбовці, які мають право на звільнення зі служби за цією підставою, можуть його не використовувати;

    Нехай чоловік пише рапорт на командира військової частини з проханням про звільнення внаслідок зміни сімейних обставин та додає до нього копію свідоцтва про народження дитини та довідку медичного закладу про ВАашу вагітність.

    Савченко Олександр
    25%
    Общаться в чате Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго вечора.

    Ваше питання врегульоване ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу".

    Відповідно до частини 3 статті 15 даного Закону призов громадян України на строкову військову службу включає проходження ними призовної комісії та відправлення їх до військових частин.

    Стаття 24. Початок, призупинення і закінчення проходження військової служби. Час та місце виконання обов’язків військової служби

    1. Початком проходження військової служби вважається:

    1) день відправлення у військову частину з обласного збірного пункту - для громадян, призваних на строкову військову службу.

    Наскільки я розумію вашого чоловіка вже направлено до війскової частини, тому він вже розпочав проходження військової служби, незважаючи на те, що Військової присяги він ще не прийняв.

    Враховуючи зазначене, ваш чоловік вже є військовослужбовцем, а не призовником.

    А тому відповідно йому вже не може бути надана відстрочка від призову за ст. 17 даного Закону (як писали деякі колеги).

    Однак він може бути звільнений від військової служби відповідно до ст. 26 Закону.

    Стаття 26. Звільнення з військової служби

    2. Військовослужбовці строкової військової служби звільняються із служби на підставах:

    а) у зв’язку із закінченням встановлених строків військової служби - у строки, визначені Указом Президента України;

    б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

    в) за сімейними обставинами - у разі виникнення у них права на відстрочку чи звільнення внаслідок зміни сімейних обставин. Військовослужбовці, які мають право на звільнення зі служби за цією підставою, можуть його не використовувати.

    Ну і відповідно вашому чоловіку необхідно звертатися не до військового комісаріату, а подавати рапорт начальнику військової частини з проханням звільнити його з військової служби за сімейними обставинами - наявність дитини до 3-х років та вагітної дружини, підтвердивши це відповідними медичними документами.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України