Задайте вопрос юристу

682 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

23 июня 2022, вопрос №67558

Державна служба та право на відстрочку від мобілізації

Підкажіть будь-ласка, державні службовці (категорія В) мають право на відстрочку від мобілізації лише на основі бронювання державним органом чи є інші постанови або закони, які регламентують право на відстрочку від мобілізації? Прошу надати посилання на закони при наданні відповіді.

Ответы юристов (4)

    Сердюк  Владислава  Андріївна
    Сердюк Владислава Андріївна 11 дней назад

    Юрист, г. Харьков, 9 месяцев опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Вітаю!

    Відповідно до статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" право на відстрочку від призову мають:

    - працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України.

    Якщо Ваша посада відноситься до цього переліку, тоді, окрім бронювання є ще одна підстава для відстрочки від призову.

    Гарного дня!

    0 / 0
    • Александр Клиент 10 дней назад

      Дякую, якщо є інші законодавчі акти, буду радий дізнатись

    Сердюк  Владислава  Андріївна
    Сердюк Владислава Андріївна 10 дней назад

    Юрист, г. Харьков, 9 месяцев опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Також, у Законі "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" є ще одна підстава, яка може бути застосована в тому числі і до державних службовців - якщо особи є заброньованими на період мобілізації та на воєнний час.

    "Органи державної влади, інші державні органи подають Міністерству економіки погоджені Міністерством оборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах і організаціях за формою згідно з додатком 1 в друкованій формі та/або в електронній формі з відповідним обґрунтуванням."

    Постанова КМУ від 3 березня 2022 р. № 194 "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану"

    0 / 0
    • Александр Клиент 10 дней назад

      Дякую! Ви допомогли


Похожие вопросы