Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 29 июня 2022, вопрос №67982

Дії у разу позову про визнання недійсним договору дарування житлового майна

Доброго дня. Потрібна ваша допомога.
Після смерті дідуся, бабуся як власник квартири, оформила договір дарування квартири на мою маму(свою дочку). Але є ще син(далі позивач) , який подав позовну заяву на мою маму та бабусю "про визнання частково недійсним договору дарування квартири та визнання права власності на спадкове майно" .
У ній позивач описує, що помер батько і залишилось спадкове майно: земельна ділянка, грошовий вклади на рахунках та 1/2част квартири(він не був власником, власник відповідач бабуся). Спадкоємцями пише, є він, його мати та сестра(залучені у справі як відповідачі). Спадщину прийняли за його словами, позивач, та матір(він отримав земельну ділянку, а матір грошові вклади), а сестра не прийняла. За його словами, до складу спадщини також входить 1/2част квартири( він посилається на те, що була придбана за подружні гроші та є спільною сумісною власністю). Він у своїй заяві притендує на 1/4част квартири та вимагає визнати частково недійсним договір дарування квартири.
Чи не могли б ви описати, як діяти в даній ситуації відповідачам та чи можливо оспорювати договір дарування?

Ответы юристов (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Просто так порадити неможливо.

    Для предметної та професійної консультації потрібно знайомитись із позовною заявою та історією відчужень майна, у тому числі спадкову лінію та правомірність спадкування.

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Так, для того щоб відповісти на питання, потрібно знати, чи була квартира спадковим майном після смерті дідуся, якщо так, то чи не залишав дідусь заповіт. На якій підставі бабуся мала право власності на квартиру та ще низка питань які потрібно з'ясувати.

    з того що Ви описуєти, можно зробити висновок про ьезпідставність позовних вимог. Але для того щоб дати обґрунтовано відповідь, потрібні відповіді на запитання та ознайомлення з позовом. Якщо Ви бажаєте, то я міг би Вам допомогти, для цього Вам потрібно зв'язатися зі мною за допомогою зеленої кнопки згори


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA