Задайте вопрос юристу

828 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Интеллектуальная собственность, 13 декабря 2019, вопрос №6879

передача виключних майнових прав

Доброго дня. Суть питання в наступному: є фізична особа, автор твору, якій належать виключні майнові права, хоче їх передати юридичній особі, але договір хоче укласти не як фізична особа, а як фізична особа - підприємець (вона зареєстрована ФОП). Чи можливо це згідно норм законодавства. Чи тільки фізична особа, як автор може укладати такі договори. Чи реєстрація фоп в даному випадку ролі не грає, і такі договори можна укладати і від ФОП. Дякую.

Ответы юристов (2)

    Ковальчук Владимир
    Общаться в чате Ковальчук Владимир 4 года назад

    Адвокат, г. Киев

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    На кого виписані майнові права той и заключає договір

    Прохоров-Лукін Григорій  Вікторович
    Общаться в чате Прохоров-Лукін Григорій Вікторович 4 года назад

    Юрист, г. Киев, 42 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Автор - це завжди фізична особа. Питання щодо можливості виступати одночасно у двох статусах - як ФОП та як фізична особа - нормально но врегульоване. Цього приводу можна подивитися роз'яснення МЮ: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/n0012323-11

    Наскільки я розумію, це питання виникло у зв'язку з оподаткуванням, а тому податкова завідомо буде схильна до такого трактування ситуації, де податок більший (тобто до автора як фізичної особи).

    Теоретично можна укласти договір про передачу майнових прав між автором та третьою особою, а потім договір про передачу цих прав від третьої особи до ФОП. Проте якщо ФОП не займається комерціалізацією інтелектуальної власності, то придбання таких прав буде виглядати сумнівним, оскільки вони не потрібні для здійснення діяльності ФОП, визначної при її (його) державній реєстрації.

    Отже, представляється, що безпечніше у правовому відношенні укласти договір саме між автором як фізичною особою та юридичною особою. Якщо автор хоче отримати визначену суму, то просто збільшіть суму договору на відповідний податок.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України