Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 19 липня 2022, питання №69636

Тривалість відпустки без збереження заробітної плати на час воєнного стану

Я вчитель-логопед. Живу у місті, а працюю у селі. Через розпочату війну тимчасово переїхала в інший регіон країни. З 7 по 30 березня 2022 року я перебувала у тарифній відпустці. Потім узяла відпустку без збереження заробітної плати. У заяві зазначила тільки дату, з якої починається відлік цієї відпустки. Чи має право адміністрація закладу звільнити мене на тій підставі, що мене не було на робочому місці більше 90 днів?

Відповіді юристів (1)

    Комаса Александр Владимирович
    Комаса Александр Владимирович рік тому

    Адвокат, м. Чернігів, 11 років досвіду

    Доброго дня. Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЗУ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану",Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про відпустки".

    В той же час ч. 4 ст. 12 ЗУ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", У період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України "Про відпустки".

    ВІдповідно до ст. 5 ЗУ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", У період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

    Тобто, підбиваючи підсумки вказаного вище, роботодавець має право щвільнити Вас в період перебування у відпустці, проте в будь-якому випадку в кожній конкретній ситуації потрібно детально робиратися в причинах та обставина звільнення, якщо таке відбулося.

    Якщо виникнуть питання, звертайьесь особисто, буду радий допомогти.

    З повагою, Олександр Комаса.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України