Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 20 июля 2022, вопрос №69646

Как уволиться с оккупированной территории?

Доброго дня.
Моя Крестная находится в Мариуполе. Работала в Суде уборщицей. Трудовая у неё на руках.
Здание Суда взорвано, попытки найти какие-то края в Мариуполе были безуспешны. Выехать на территорию Украины она пока не может.
Вопрос, как ей уволиться ?

Ответы юристов (3)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 года назад

    Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

    Вітаю!

    По-перше, рекомендую спробувати отримати інформацію у суді, якому було визначено територіальну підсудність справ, відповідно до розпорядження голови ВС, а саме - Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська. Крім того, окремим способом звільнення є звільнення з метою отримання статусу безробітного.

    Для отримання статусу безробітного внутрішньо переміщені особи, а також особи, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії, у яких не розірвані трудові договори з роботодавцем, подають до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору за формою, визначеною центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, про що повідомляються роботодавець (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними), територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та територіальний орган Пенсійного фонду України

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    В цій ситуації я би радив звернутися до територіального управління судової адміністрації Донецької області

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Павло!

    Внутрішньо переміщені особи – це особи, які є громадянами України, іноземцями або особами без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах і мають право на постійне проживання в Україні, яких змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру (ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 №1706-VII). Тобто ці люди залишаються в країні, але перебувають за межами міста, де працювали.

    Підстави припинення трудового договору регламентує стаття 36 КЗпП.

    Водночас під час воєнного стану не застосовуємо норми законодавства про працю у частині відносин, які врегулював Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX .

    У зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури) (ст. 4 Закону № 2136). Працівник може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення трудових відносин, із підтвердженням відправлення такої заяви роботодавцю рекомендованим листом.

    Особі, яка має намір працевлаштуватися за новим місцем свого фактичного проживання, але не має на руках оригіналу трудової книжки та у зв’язку з відсутністю доступу до неї внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції чи активних бойових дій на території, де особа працювала, забезпечена можливість отримати дублікат трудової книжки за новим місцем роботи згідно з п. 5.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства соціального захисту населення від 29.07.1993 №58.

    З 10 червня 2021 року трудова діяльність працівника обліковується в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У разі відновлення доступу до трудової книжки, записи з дубліката про періоди роботи переносять до оригіналу. На дублікаті вноситься запис: «Дублікат анульовано», що посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника, а дублікат повертається його власнику.

    В Україні відповідно до статей 8, 55, 124 Конституції права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Тобто, якщо неможливо припинити трудові відносини в порядку, встановленому законодавством про працю, їх припиняють у судовому порядку.

    Допоки Ваша хрестна знаходиться на окупованій території, їй буде не можливо вирішити своє питання, оскільки все реєстри та доступ до інших джерел інформації в електронному вигляді закритий, а в паперовому вигляді, як я зрозумів документів суда, де вона працювала, більше не існує.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Завжди готовий допомогти порадою.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України