Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Миграционное право, 30 июля 2022, вопрос №70354 400₴

Питання про законність подорожі з Польщі до України та повернення назад до Польщі

Я та мій чоловік покинули територію України в середині березня, виїхали з України в Угорщину. Ми були в Угорщині близько 2.5 місяців, після чого переїхали до Польщі, отримали тут PASEL UKR. Ми не оформлювали статусу тимчасового захисту чи біженства, і не отримували ніяких допомог.
Чоловік має інвалідність 1А групи та має право перетинати кордон України.
Також у нас 2 коти які мають щеплення, паспорти європейського зразку та чіпи.
Ми виїзджали по закордонних паспортах. Коли перетинали Шенген зони з Угорщини до Польщі нас ніхто не зупиняв, тому в мене виникають запитання, щодо безвізу.
Адже наші 90 днів виходить давно пройшли.

Зараз ми плануємо знімати житло в Польщі на довгий період - на 1 рік.
Але перед тим як це зробити і підписувати такий контракт ми хочемо поїхати додому в Україну, щоб вирішити певні проблеми та забрати речі. Бути там треба буде близько 1 тижня +-. Їхати будемо обоє нашою машиною і разом з котами.
І потім ми назад хочемо повернутись до Польщі.

В мене питання: чи можуть в нас бути проблеми з тим, щоб повернутись назад до Польщі? Якщо так, то які? Що треба зробити щоб цих проблем не було?

Мене цікавить консультація юриста який детально вивчить моє питання, а не в загальному відповість, та залишить білі не закриті плями. Готова надати всю додаткову інформацію по цьому питанню - точні дати виїздів, приїздів, тощо.

Ответы юристов (9)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тетяна!

    На сьогодні правила Шенгену залишаються незмінними – незалежно від наявності посвідки на проживання в якійсь конкретній країні ЄС, українці можуть залишати цю країну і перебувати в інших державах Шенгенської зони до 90 днів на кожні 180 днів. Тобто від дня перетину кордону необхідно відрахувати 180 днів назад і подивитися, чи були ви у Європі понад 90 днів за цей період без посвідки на проживання в будь-якій європейській країні. Якщо цей термін перевищено, ви не маєте права перебувати в Шенгенській зоні без відповідного дозволу.

    Якщо ж ви маєте спеціальну посвідку на проживання, наприклад, в тій жеж Польщі, то час перебування у цій країні за таких обставин до цих 90 днів не зараховується. Однак важливо пам'ятати, що обмеження продовжує діяти в усіх інших європейських державах.

    В Україні війна триває уже 5 місяців. І ті українці, які з перших днів рятувалися від російського вторгнення за кордоном, відповідно, також перебувають за межами рідної країни, зокрема в Польщі, понад 90 днів. Багато хто вертається додому, однак побоюються, що виїхати знову до тієї ж сусідньої Польщі не буде можливості.

    Подейкуди, у соціальних мережах шириться інформація, що громадянам України відмовляють у повторному перетині українсько-польського кордону відповідно до правил Шенгену. Тобто ті, хто за останні 180 днів 90 з них перебували в Європі, не мають змоги у цей період потрапити до Шенгенської зони.

    Але, насправлі це не так! Повторний в'їзд в Польщу для українців цілком легальний, але лише з діючим закордонним біометричним паспортом.

    Тож, осіб, в яких закордонний біометричний паспорт не протермінований, але разом з тим вичерпані усі 90 днів безвізу, – пропустять на кордоні. Це відповідно до устави art.11ust.1 Uprawnienie, o którym mowa w art.2.ust.1 jest niezależne od innych uprawnień do wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wynikających z przepisów prawa (Стаття 11 (1) Право, зазначене в статті 2 (1), не залежить від інших прав на в'їзд і перебування на території Республіки Польща, що випливає з положень закону).

    Правила Шенгену продовжують діяти в решті країнах Європи. Тобто, якщо ви успішно перетнули кордон з Польщею з використаним безвізом, це не означає, що ваше перебування буде легальним в будь-якій іншій європейській державі. Ідентифікаційний код PESEL зі статусом UKR надає право легально перебувати на території Польщі до 18 місяців.

    Власники PESEL UKR мають змогу повертатися додому, але не більше, як на 30 днів. Схеми можуть бути різними: хоч 30 днів в Україні і 1 день в Польщі – і так по колу.

    Але якщо раптом ви не дотримаєтеся цих термінів і пробудете вдома уже 31 день і більше, тоді усі соціальні пільги, на які можуть розраховувати власники статусу UKR, анульовуються. Більш того, легально перебувати в Польщі за таких умов можна буде лише до 23 серпня 2022 року.

    Будуть питання, зверніться до особисто, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Жодних обмежень немає для Вас

    Маєте право перебувати легально 90 днів на протязі 180 днів ,як турст, згідно безвізового режиму.

    Також можливо за внутрішнім паспортом один раз перетнути кордон Республіки Польща.

    Якщо в Польщузу в їхали легально і оформили перебування проблем не буде.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    100%

    Доброго дня.

    PASEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności (PESEL) UKR це ідентифікаційний номер отриманий у відповідності до спрощеної процедури передбаченої для громадян України, потребуючих тимчасового захисту в зв'язку з війною. Тобто саме позначення на PASELUKR, що Ви отримали тимчасовий притулок в Польщі на 18 місяців.

    В проміжок цього часу Ви можете безперешкодно покидати та повертатись в Польщу в термін що не перевищує 30 днів.

    В останній два місяці були не поодинокі випадки коли польські прикордонники відмовляли в поверненні українців які виїхали з України до Польщі, мотивуючи це тим, що вони вже провели в Шенгенській зоні більш ніж 90 днів. З цього приводу Міністром внутрішніх прав Польщі було дано офіційне роз'яснення, що для того щоб уникнути таких випадків, українцям потрібно при виїзді з Польщі, поряд зі своїм паспортним документом надавати PASEL UKR і повертаючись на паротязі 30 днів в якості документів на в'їзд також разом з паспортом України спиратись на PASEL UKR. При таких умовах, прикордонним офіцерам дана вказівка не перешкоджати поверненню українцям до Польщі.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    • Тетяна Клиент 2 года назад

      Дякую! Дуже допомогли

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Будь ласка, звертайтесь за непохідністю

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Якщо відпвідь Вам допомогла, закройте, будь ласка питання на сайті

        • Тетяна Клиент 2 года назад

          Я не розумію як саме його закрити. Допоможіть

          • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

            Вам потрібно відмітити консультацію правника та визначтит корисність консультації

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Тетяно!

    ЯКЩО ТЕРМІН ВАШОГО ВИЇЗДУ З ТЕРИТОРІЇ ПОЛЬЩІ НЕ ПЕРЕВИЩУВАТИМЕ 30 ДНІВ, НІЯКИХ ПРОБЛЕМ У ВАС НЕ БУДЕ. У ДАНОМУ ВИПАДКУ ТАКОЖ НЕ ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ОРГАНИ ВЛАДИ ПОЛЬЩІ ПРО ВИЇЗД З ТЕРИТОРІЇ КРАЇНИ ТА ЗАПОВНЮВАТИ ВІДПОВІДНІ ФОРМИ.

    ВИЇЗД ТЕРМІНОМ ДО 1 МІСЯЦЯ ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ ОТРИМАЛИ PESEL.UKR - ПЕРЕДБАЧЕНИЙ ПОЛЬСЬКИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ.

    ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ: кожен громадянин України, який приїхав до Польщі після 24 лютого 2022 року та отримав номер PESEL, може звернутися за одноразовою підтримкою у розмірі 300 злотих. Заявки приймаються в районних відділеннях і центрах соціального захисту населення. Кошти можуть бути використані для покриття поточних витрат, таких як одяг, продукти харчування, витрати на житло.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024