Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 01 серпня 2022, питання №70443

Увольнение в Украине

Здравствуйте ! В Украине я работаю в гос.учереждении, подаю ежегодно декларацию.В связи с войной, уехала с ребёнком в Польшу, нужно оформиться на работу , но сначала нужно уволиться в Украине , но сейчас начальство не может меня уволить, так как сейчас нет никаких у нас выплат(заплату не платят ), а при увольнении со мной они должны расчитаться(неотгуленые отпуска,зарплату), то есть ждать когда начнут выплачивать!Начальство предложило пойти на свой счёт в отпуск и тогда я могу здесь официально работать , но я с этим не согласна, так как я всё равно числюсь на этой работе и нарушаю закон о коррупции (не имею права заниматься какой либо деятельностью, занимая должность на этой работе!Подскажитн пожалуйста как правильно поступить в этой ситуации ?Спасибо !

Відповіді юристів (3)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день.

    Вам не могут отказывать в увольнении по мотивам невозможности расчета при увольнении. В соответствии со ст. 38 КЗоТ, 86 Закону Украины "О государственной службы", право на увольнение по собственному желанию является абсолютным.

    Вам необходимо направить на официальный электронный адрес Вашего учреждения заявление об увольнении по собственному желанию. По истечении 14 дней руководитель ОБЯЗАН принять решение о Вашем увольнении. В заявлении Вы можете просить об увольнении в срок меньший 14 дней.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Катерина!

    Відмова роботодавця у звільненні Вас за власним бажанням через неможливість розрахуватися є абсолютно незаконною!

    Раджу написати заяву про звільнення по ст. 38 КЗоТ України. Протягом двох тижнів Вас мають звільнити та надати при тому повний розрахунок! При тому Ви не зобов'язані пояснювати причини звільнення. У разі відмови Ви можете оскаржити відмову до суду.

    У разі виникнення питань, натисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Катерино!

    Начальство предложило пойти на свой счёт в отпуск и тогда я могу здесь официально работать , но я с этим не согласна, так как я всё равно числюсь на этой работе и нарушаю закон о коррупции (не имею права заниматься какой либо деятельностью, занимая должность на этой работе!Подскажитн пожалуйста как правильно поступить в этой ситуации ?Спасибо !

    ВИ ПРАВІ, А ВАШЕ КЕРІВНИЦТВО ГЕТЬ НЕКОМПЕТЕНТНЕ. ЯКЩО ВИ БУДЕТЕ У ВІДПУСТЦІ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ, І ПРАЦЮВАТИ ЗА КОРДОНОМ, ВИ БУДЕТЕ ПОРУШУВАТИ ВИМОГИ СТАТТІ 25 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ". ЦЕ БУДЕ КОРУПЦІЙНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ.

    ТОМУ ВАМ ПОТРІБНО ЗВІЛЬНЯТИСЬ. ВІДМОВИТИ ВАМ У ЗВІЛЬНЕННІ СКАЖІМО ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ НЕ МАЮТЬ ПРАВА.

    ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/889-19#Text

    Стаття 86. Припинення державної служби за ініціативою державного службовця або за угодою сторін

    1. Державний службовець має право звільнитися зі служби за власним бажанням, попередивши про це суб’єкта призначення у письмовій формі не пізніш як за 14 календарних днів до дня звільнення.

    2. Державний службовець може бути звільнений до закінчення двотижневого строку, передбаченого частиною першою цієї статті, в інший строк за взаємною домовленістю із суб’єктом призначення, якщо таке звільнення не перешкоджатиме належному виконанню обов’язків державним органом.

    3. Суб’єкт призначення зобов’язаний звільнити державного службовця у строк, визначений у поданій ним заяві, у випадках, передбачених законодавством про працю.

    ЩОДО РОЗРАХУНКІВ, У НИХ Є КОШТИ, АДЖЕ БЮДЖЕТ ЗАКЛАДАВСЯ ЩЕ В 2021 РОЦІ.

    Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України