Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 11 серпня 2022, питання №71083

Трудовые отношения во время военного положения

Добрый день! С началом войны на моем предприятии всем сказали написать заявление на отпуск за свой счёт до прекращения военных действий , но предприятие работает, только со значительно меньшим количеством работников. Насколько это правомерно? Если люди не нужны, то правильнее было бы сократить штат? Но это означало бы выплату выходного пособия, а начальству судя по всему этого не хочется. Подскажите, пожалуйста, как поступить в такой ситуации.

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Ви не зобов'язані писати заяву на відпустку за власний рахунок, тому, якщо Ви не хочете, то раджу того не робити! Нехай роботодавець щукає законні шляхи вирішення цієї проблеми!

    Будуть питання, тисніть кнопку ""звернутись біля мого фото!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Ви написали відпустку без збереження до кінця дії воєнного стану чи вона має обмежений строк? Потрібно бачити таку заяву.

    Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте кнопку "Звернутися".

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович рік тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    ВІтаю!

    По-перше, навіть якщо Ви писали заяву про надання відпустки до закінчення військового стану, то у наказі роботодавець зазначає конкретний період, кінцевою датою в якому є день, до якого станом на сьогодні військовий стан продовжено, тобто до 23 серпня 2022 року. Як мінімум, роботодавцю без вашої наступної заяви необхідно буде вносити зміни до раніше виданого наказу, посилаючись на ваше бажання перебувати у відпустці до кінця воєнного стану, який буде продовжено (якщо його продовжать). По-друге, законодавством не врегульвано питання дострокового виходу з відпустки без збереження зп за ініціативою працівника, що в певному сенсі значить те, що такий достроковий вихід законом не заборонений, тому можете звернутися із заявою про дострокове припинення відпустки.

    Якщо жодних заяв Ви не писали, то примусити до подання заяв про надання відпустки роботодавець не має права, Ви цілком праві щодо того, якщо у роботодавця відсутня необхідність у певній кількості працівників, він може почати процедуру скорочення із виплатою вихідної допомоги при звільнення.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України