Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 17 августа 2022, вопрос №71447

Приватизация наследуемой квартиры

После смерти родственников я автоматически вступил в наследство, без обращения к нотариусу, как единственный наследник, как совершить приватизацию за отсутствием ордера, при наличии тех. паспорта и домовой книги и прописки? Нужно ли выписывать умерших родственников и с чего начать оформление квартиры как своей собственности?

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Автоматично отримати у спадок квартиру неможливо! Спочатку Вам треба звернутись до нотаріусу, отримати свідоцтво про спадщину, а вже потім приватизувати квартиру.

    Будуть уточнення, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 года назад

    Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

    Вітаю!

    Якщо квартира не була приватизована, то й наслідувати немає чого, оскільки спадкодавцеві ця нерухомість не належала на праві власності. Якщо спадкодавець встиг почати до смерті процедуру приватизації, хоча б заяву подав, то можна успадкувати право на завершення процедури приватизації земельної ділянки, яку спадкодавець розпочав за життя у встановленому законом порядку та не завершив у зв`язку зі смертю. Проте у випадку відсутності розпочатої процедури приватизації вам доведеться перезаключати договір найму неприватизованого житла, де, в якості основного наймача, вже будете ви, а не спадкодавець. В наступному зможете звернутися до органу приватизації. Також хочу зазначити, що приватизація можлива й без ордера, згідно з законодавством у наймача ордер взагалі не повинен зберігатися, він здається на зберігання до відповідного органу.

    Карпенко Андрій Володимирович

    ЗДРАВСТВУЙТЕ!

    Неприватизированую квартиру унаследовать невозможно. Если Вы в ней зарегестрированы, то через местные органы власти Вам необходимо стать ответственным квартиросъемщиком, оформить ордер на себя, а затем уже приватизировать квартиру.

    Готов проконсультировать по Вашей ситуации более детально.

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA