Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Миграционное право, 20 августа 2022, вопрос №71660

Переезд из Польши в Германию

Добрый день)
Скажите , если например, мы месяц в Польше ( не как беженцы), получили Песель и 300 зл.выплаты
Муж с инвалидностью 3 гр
Работу искали ,не нашлось подходящее, деньги закончились
Хотим поехать в Германию
Вопрос - помощь в Германии нам , если оформить статус беженца, возможна или нет?
Благодарю за ответ

Ответы юристов (12)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день.

    Получив PESEL с отметкой "UKR" Вы автоматически получаете статус временного убежища. Иметь временное убежище одновременно в двух странах ЕС нельзя. Но, на сегодняшний день процедуры сверки статуса временной защиты между странами ЕС нет. Юридически - Вы должны сначала отказаться от статуса (в Польше это можно сделать онлайн) и только потом обратиться за получением убежища в другой стране.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    З того, що Ви кажете, витікає, що Ви вже маєте тимчасовий захист. Тому Вам треба спочатку відмовитись від нього у Польщі, а вже потім податися на той самий статус у Німеччині!

    Будуть запитання до мене персонально, натисніть відповідну зелену кнопку біля мого профілю. Постараюсь на них відповісти!

    Людмила Клиент 2 года назад

    Зрозуміла дякую

    Відмовитися, це в який заклад треба звертатися?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Повідомити про від’їзд можна он-лайн, увійшовши в аккаунт на порталі PUE ZUS та написавши відповідного листа. Також можна дати особисту письмову згоду, звернувшись до місцевого відділку ZUS.

      • Людмила Клиент 2 года назад

        Дякую

        Це потрібно робити навіть якщо ми зараз не отримуємо ніякої допомоги від Польщі?

    Айвазян Юрій Климентійович

    Але ж Ви можете отримати у майбутньому. Тому попередити треба.

    • Людмила Клиент 2 года назад

      Зрозуміло

      Дуже дякую за відповідь

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Отримання допомоги в цьому випадку не є вирішальним фактором. Головним є те, що Польща взяла на себе обов'язки щодо Вас, у тому числі не тільки і не стільки по матеріальній допомогі, скільки надання соціальних гуманітарних гарантій (в першу чергу право на безперешкодне проживання понад строк "Шенгенської візи", право на працю, право на отримання медичної допомоги, тощо). І навіть якщо Ви не скористались жодною з цих гарантій, Ви вважаєтесь особою, що отримала захист та притулок.

        Єврокомісія з цього приводу пише: «громадяни України, як подорожуючі згідно безвізового режиму, мають право вільно пересуватися в межах Європейського Союзу після в’їзду на його територію протягом 90 днів. На цій основі ви можете вибрати державу-член, у якій ви хочете користуватися правами на тимчасовий захист, і приєднатися до своєї родини та друзів у державі-члені, де вони перебувають. Після того, як держава-член надала вам тимчасовий захист, ви все ще маєте право подорожувати в межах Європейського Союзу до 90 днів протягом 180-денного періоду, але користатися правами, отриманими від тимчасового захисту, ви зможете лише в державі-члені, який надав вам дозвіл на проживання.

        Тому, при активному статусі тимчасового захисту в Польщі, Німеччина може (але не обов'язково) відмовити Вам в праві на проживання.

        • Людмила Клиент 2 года назад

          Зрозуміла

          Спасибо за такой подробный ответ)

          • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

            Будь ласка, звертайтесь за потреби

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу! І не турбуйтесь, ні в якому разі Вам не буде відмовлено в Німеччині у тимчасовому захисті, після того, як Ви відмовитесь від нього у Польщі, а попередження країни, яка, хоч і тимчасово, але надавала Вам притулок - це, крім усього іншого, звичайна ввічливість, яка буде з повагою оцінена.

        • Людмила Клиент 2 года назад

          Добре, ч зрозуміла, дякую за відповідь і підтримку)

          А що зміниться с 1 вересня?

          Буде складніше в'їхати а Німеччину?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA