Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 21 августа 2022, вопрос №71705

Наследство от отчима, мать нет в живых?

Мать умерла, а мы с отчимом совладельцы недвижимости, у меня есть ещё две сестры. Как и кому уйдёт половина дома отчима, если нет конкретных разграничений? Мы полностью в равных правах.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Вам треба звернутись до бюро технічної інвентаризації.

    Для визначення можливості виділення в натурі частки нерухомого майна необхідно звернутися до суб’єкта господарювання, який здійснює технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна (суб’єкти господарювання, у складі яких працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат для отримання висновку щодо технічної можливості виділу в натурі частки об’єкта нерухомого майна) та укласти договір про проведення технічної інвентаризації.

    Для отримання висновку щодо технічної можливості виділу в натурі частки об’єкта нерухомого майна слід подати наступні документи:

    • заяви всіх співвласників, справжність підпису на яких засвідчена нотаріально, нотаріально посвідчений договір чи рішення суду, щодо порядку користування нерухомим майном;
    • правовстановлюючі документи на об’єкт нерухомого майна;
    • документ, що підтверджує право власності (користування) земельною ділянкою;
    • технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна.

    Після отримання вище зазначеного висновку співвласникам необхідно звернутись до нотаріуса для укладення договору про виділення в натурі частки з об’єкта нерухомого майна та його нотаріального посвідчення. Договори про виділ частки в натурі майна, право власності на яке підлягає реєстрації, посвідчуються нотаріусом на підставі документів, що посвідчують право власності на таке майно, або на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, якщо державну реєстрацію права власності на нерухоме майно проведено без видачі документа, що посвідчує таке право.

    Одночасно з посвідченням договору про виділ частки в натурі (поділ) житлового будинку, будівлі або споруди нотаріусом посвідчується договір про виділ частки в натурі на місцевості земельної ділянки. Для посвідчення останнього разом з іншими документами нотаріусу подається нотаріально посвідчений договір про спільну часткову власність на земельну ділянку.

    Укладення договору про виділ частки в натурі припиняє спільну часткову власність для особи, частка якої виділяється за цим договором.

    Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.

    Для державної реєстрації права власності на нерухоме майно, що створюється шляхом виділу в натурі частки майна, що перебуває у спільній власності, необхідно надати:

    • договір про виділ у натурі частки із спільного майна;
    • технічний паспорт на новостворений об’єкт нерухомого майна;
    • документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси.

    Далі все залежить від того, чи вдасться Вам мирно домовитись з відчимом.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото!

    Сердюк  Владислава  Андріївна
    Сердюк Владислава Андріївна 2 года назад

    Юрист, г. Харьков, 3 года опыта

    Доброго дня!

    У Вашій ситуації необхідно детально розібратися на основі повної інформації.

    Наразі можу сказати, що якщо Ви не були удочерені, то Ви будете належати до 4 черги спадкоємців. Якщо Ваші сестри також не є рідними дітьми вітчима та також не були удочерені, то і вони будуть належати до 4 черги спадкоємців.

    Краще зверніться до мене особисто для більш детальної відповіді, на все добре!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA