Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 31 серпня 2022, питання №72238

Стаття 130, постанова суду

Добрий день. Підкажіть будь ласка, суд виніс постанову по ст.130, права поліцейські не забирали, в постанові не вказано про те що робити з правами. В постанові тільки штраф і позбавлення права керувати на 1 рік. Чи потрібно здавати самому права ? І як бути після закінчення року?

Відповіді юристів (8)

    Бабенко Олександр Юрійович
    Бабенко Олександр Юрійович 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 11 років досвіду

    Вітаю.

    Якщо Ви оскаржувати постанову суду не будите, то раджу права одразу віддати до органу поліції. оскільки строк позбавлення прав рахується з моменту їх здачі.

    Після закінчення строку ' рік Вам потрібно звертатись до сервісного центру для поновлення права керування.

    Вероніка Клієнт 2 роки тому

    а якщо правам нема 2 роки ще . Вони хіба не анулюється

    • Бабенко Олександр Юрійович
      Бабенко Олександр Юрійович 2 роки тому

      Юрист, м. Дніпро, 11 років досвіду

      ми зараз говоримо про позбавлення права керування. Ви можете не здавати їх, але якщо Вас зупинять працівники поліції, то мають право вилучити їх, та крім того на Вас складуть постанову за ст 126 КУпАП.

      Стаття 321 КУпАП чітко визначає - Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.

      То ж Ви повинні здати такий документ, не рахуючи, що строк дії йог оскоро закінчиться. Бо коли черех рік прийдете отримаувати нові права - Вам відмовлять у зв'язку з тим що раніше не здали

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    У разі надходження постанови суду про позбавлення водія права керування транспортним засобом, якщо посвідчення водія не вилучено:

    1. Уповноважена особа відповідного підрозділу поліції у триденний строк надсилає за місцем проживання (перебування) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повідомлення про позбавлення права керування, а також інформацію про необхідність прибуття до підрозділу поліції у визначений строк для здавання посвідчення водія.
    2. Якщо водій, посвідчення якого підлягає вилученню, не з’являється протягом місячного строку, дані про серію та номер посвідчення водія вносяться уповноваженою особою підрозділу поліції до автоматизованого обліку.
    3. У випадку виявлення посвідчення водія, яке підлягає вилученню, працівник поліції складає акт вилучення посвідчення водія із зазначенням підстав такого вилучення. Акт складається у двох примірниках, один з яких вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Акт складається за встановленою формою.

    Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім.

    • Вероніка Клієнт 2 роки тому

      тобто через місяць після постанови , вони самі внесуть дані в сервісний центр і права будуть не дійсні? а срок з якого рахується рік позбавлення керування , починає відлік з якого часу ? і чи буде відповідальність якщо не здати посвідчення водія

      • Айвазян Юрій Климентійович

        За умови, що Ви не спробуєте знову сісти за кермо з цими правами, відповідальності не буде.. Відлік терміну позбавлення прав починається з дня вступу постанови суду в закону силу.

        • Вероніка Клієнт 2 роки тому

          дякую за інформацію

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу! Якщо Вам не важко, натисніть зелену птичку біля мого фото. Це має значення подяки. ))


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України